Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ugye a sok utazás, nyaralás...

Ugye a sok utazás, nyaralás nem megfelelő időpont leszokni a pelusról? Jobb lesz úgy ha utána kezdjük a szobatisztaságra nevelést, ugye? Nyár végén lesz 22 hónapos a lányom.

Figyelt kérdés

Persze előtte is megpróbálhatnánk, de nyáron sokat leszünk balcsin, és külföldre is megyünk a húgomékhoz. Április végén lesz 1,5 éves, de úgy tudom ebben a korban még nem mindig lesz sikeres a bilire szoktatás, és amúgy meg a bilizés is körülményes gondolom nyaraláskor, a wc-szűkítő meg lehet hoyg nem válna még be.

Tehát ha októberben lesz 2 éves a lányom, ugye nem késő ha szeptemberben szoktatom le a pelusról? Egyáltalán meddig tart ez általában?


2010. márc. 10. 16:39
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A legnagyobb jó szándékkal mondom, hogy ne kezdd szobatisztaságra NEVELNI.

Az ilyenekből lesznek a hónapokig tartó kínlódások, a későbbi rendszeres bepisilések, bekakilások.

Hidd el, ha a gyermeked minden tekintetben megérett rá, magától fog szobatisztává válni!De úgy érsed, hogy egyik pillanatról a másikra! Nekem már elmúlt 2 és fél éves a lányom, amikor egyszercsak közölte, hogy kéri a bilit, mert pisilnie kell, és attól a pillanattól kezdve pisi, kaki csak a bilibe ment! 1 hét után elhagytuk a délutáni alvásnál is a pelust, mert megbízhatóan száraz volt minden ébredésnél.

Hidd el, idő és türelem kell csak, persze csak ha nem akarsz a játszótéri anyukákkal versenyezni.


Nekem anyósom pampogott "mikor lesz már szobatiszta a gyerek", de nem hagytam magam. Aztán 2 és fél éves kora körül már elég rendszeresen és lelkesen próbálgatta a lányom a bilizést, aztán egyszer végre sikerült is belepisilnie, no, hát volt nagy családi öröm, puszi, ölelgetés, stb. Persze felbuzdultunk a sikeren, és folyton kérdezgettük nem kell pisilni? Ráülsz a bilire? NO, ez volt a hiba, mert a lány sztrájkba lépett, még ráülni sem volt hajlandó, mindig közölte, hogy majd holnap. Rájöttem, hogy ez így nagyon nem lesz jó, és közöltem a családdal, hogy mostantól a bili téma tabu. Ki sem ejtettük a szánkon, persze el nem raktuk, ott volt szem előtt, de nem beszéltünk róla. Így telt el 1 hónap, és akkor egyik nap ahogy már írtam, kérte a bilit a gyerek. Mindez egyébként (hogy válaszoljak a kérdésedre is) idegen környezetben, nyaraláskor történt.

Bocs, hogy hosszú lettem :)

2010. márc. 11. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!
2010. márc. 13. 22:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!