Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nagyon anyás kisfiúk anyukái?...

Nagyon anyás kisfiúk anyukái? Mikor kezdett leválni a kisfiatok rólatok?

Figyelt kérdés

Az ém kicsi fiam 2,5 éves, még itthon van velem, mert nemrég született kistestvére. A fiam nagyon anyás /volt/, bár hál' istennek nem viszi túlzásba, itthon folyton a hátsómban van, de házon kívül nagyon nyitott, barátkozó kisfiú. Kis vagány, mindig a nagyok körül legyeskedik, barátai is vannak.

Most egy pár napja azt vettem észre, hogy nem kellek Neki annyira, itthon sem igényel annyira, a játszón oedig egyenesen letojja a fejem. Tudom, ez rendjén van, csak hirtelen jött ez a változás, azzal megspékelve, hogy olyan, mintha komolyodott volna, nem mókázunk már annyit, sokszor megölelni sem tudom.

Természetes ez a változás? A megkomolyodás?

Januártól lesz bölcsis, sokszir mesélek Neki, ragyog a boldogságtól)ha a gyerekekről beszélgetünk. De lehet, hogy összezavarja a dolog?

A.ti fiatok mikor kezdett változni, kevésbé ragaszkodni?


2015. aug. 26. 21:27
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem saját tapasztalat,de van egy öcsém. Most lesz 8 éves,de a mai napig ha anya kikerül a látóteréből már ott van. Még a wc-re se hagyja menni ott dumál neki az ajtóban. Szerintem ez elég eltérő dolog a gyerekeknél sok esetben.
2015. aug. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A fiam is hasonló típus, 2 évesen ment bölcsibe. Szerencsére jól ment minden, bár én izgultam, mert sokkal anyásabb, mint a nővére volt, viszont barátságosabb, szociálisabb fajta. Most 4 éves, nála is volt ilyen önállósodási periódus és lesz is. Ez normális. De anyás még mindig, lehet babusgatni, gyűrni. :) Inkább az lenne az igazi kérdés, hogy hogyan válhatnál le róla te...:) De ne aggódj, érthető, hogy szeretnéd még szeretgetni, lesz rá idő, fel a fejjel!
2015. aug. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!