Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Meddig ébredt kisgyereked...

Meddig ébredt kisgyereked éjjelente?

Figyelt kérdés

Lányom 2 éves. Minden éjjel kb 5-ször megébred. Átmegyek hozzá és vissza altatom. Ahhoz hogy elaludjon az orromat szokta fogni és akkor is kell neki mikor éjjel megébred.

Volt egy időszak mikor nem kelt fel de kb fél éve megint elkezdte. Mitől lehet ez?

Esetleg adjak neki egy plüssöt és elmondom neki hogy ha felkel csak szorítsa magához?

Mindig mondja hogy sötét van lehet fél a sötétben.


2015. aug. 28. 06:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
2 éves a mi gyermekünk is. Heti átlag 3 este ébred egyáltalán,akkor is 1x 4 óra körül. Szerintem is félhet a sötétben a lányod. A miénk sötétben botorkál a lakásban, nem fél.
2015. aug. 28. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
8 hetes koráig kelt éjjel a fiam enni, azóta nem. Most 3 éves múlt, van hogy megébred (hallom a bébiőrből), de visszaalszik magától kb. 10 másodperc alatt, nem kell átmenni hozzá.
2015. aug. 28. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is 2 éves, ő is rendszeresen felkel. Néha inni, néha pisilni, néha csak úgy. Nálunk van éjjeli fény a szobájukban, nincs teljesen sötét. Próbáld ki esetleg te is, hátha ez megoldja a problémát. Bár, ha nem ébredne fel, nem látná, hogy sötét van. :)
2015. aug. 28. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%

5 hónapos koráig evett éjjel,addig ébredt.

Utána már csak extrém esetben (bepisilt,rosszat álmodott,szomjas volt stb)

Te meg egyszerűen elkapattad...

2015. aug. 28. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Utolsó azért kapattam el mert ha megébredt éjjel sírt és átmentem hozzá? Mert akkor nagyon sokan elkapatták a gyereküket rajtam kívűl.

Köszönöm a többieknek a válaszokat.

2015. aug. 28. 10:00
 6/12 anonim ***** válasza:

Én sem hagytam soha se sírni,de nyilván le lehet szűrni mi a hiszti mi a manipuláció,meg mi a valós félelem.Ha manipulál,akkor erélyesen megkértem,hogy fejezze be,és menjen aludni.Megértette,hogy éjszaka alszunk.Ha gond van,fél,akkor szól,és megyek.De ha a 2 éves gyerek 5-ször ébred,és nem hiszti miatt,akkor két dolog jöhet szóba: vagy elkapattad,vagy pszichésen nincsen rendben!Döntsd el akkor melyik!

És elnézést,nem akartalak megbántani,de a legtöbb szülő nem látja be,hogy márpedig ő hibázta el.Lehet javítani rajta!

2015. aug. 28. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

én is egyetértek az előzővel.addig kel,amig igy altatod.tudom,hogy lepontoztok,de amig ehhez szoktatod,hogy az orrodat fogja,nem lesz nyugodt éjszakád.próbáld elmondani neki,hogy ég a lámpa,itt az állatka..stb ,ami nálatok bevált-és gyere ki a szobából.természetesen,ha sir,vissza kell menni,megnyugtatni.ha a délutáni alvás is problémás-én azzal kezdeném.nálunk az is bevált,hogy mindig kiatláltam valamit(megyek ,mesélek a bátyusnak,betakarom őt,adok apának vacsorát...stb)

kitartás és elhatározás kérdése,csak ügyesen!!

2015. aug. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Hát nekem nem fogja az orromat, mindig csak felkapcsolom a világító teknőst neki, de így is van olyan éjszakánk, amikor négyszer-ötször ébred. (3 éves kislány) Sajnos rettenetesen rossz alvó, nagyon sokszor sírva ébred. A héten eddig egyszer aludta át az éjszakát, nálunk fél a sötétben ezt meg is mondja. Elkapatva tuti nem volt.
2015. aug. 28. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Pontosan 2 éves koráig. ( 2 éves és 3 napos koráig,hogy pontos legyek)

Kétszer is felkelt addig, mindig tápszert követelt ( vagy kakót).

Azóta este azzal fekszik, reggel azzal ébred, de éjjel alszik.

Van éjjeli fény a szobájában, ha fél a sötétben?

Vagy nyitva tudod hagyni az ő és a ti szobátok ajtaját is?

2015. aug. 28. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

16 hónapos koráig, rendszeresen evett is még (tápszert) addig. Aztán egyik napról a másikra abbahagyta.

Azóta fel-fel kel éjjel, de nem mászkál le az ágyról, csak max. felnéz, felül, de fekszik is vissza és magától csendben visszaalszik. Ezt is csak onnan tudom, hogy egy szobában van velünk, és én extrém rossz alvó vagyok, mindenre megébredek és ezeket is szoktam észlelni.

A visszaaltatásos módszered fura nekem, ez az orrfogásos dolog, lehet ebben rejlik a felkelése, olyan neki, mint egy "alvós tárgy", ha kimész és nincs ott, nem tud nélküle visszaaludni. Érdemes lenne egy "rongyihoz, plüsshöz", bármi máshoz szoktatni és ne az orrodat add oda, mert ha felébred és ott van a szokott tárgy, attól biztonságban fogja magát érezni.

A lányom minden éjjelre választ egy plüsst, babát, valamit, amivel elalszik, ez vele marad reggelig. Nincs éjjeli fényünk sem.

2015. aug. 28. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!