Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nagyon durvát mondtam?

Nagyon durvát mondtam?

Figyelt kérdés
Délután összeveszünk az ötéves lányommal, mert nem kapott még egy csokit. Azt mondta, hogy másik anyukát akar. Ekkor kiküldtem a kertbe, hogy menjen az apjához :( kiment, kicsit később én is. Azután elkezdett nyafogni, hogy vegyünk neki biciklit, én pedig mondtam, hogy keressen olyan anyukát, aki vesz neki, én nem fogok. (Már voltunk többször bicajt nézni, de sosem rá se ült, félt.) Úgy szégyellem magam. Amúgy azt felelte rá, hogy mindig én leszek az anyukája, fel se vette a mondatot... Estére meg már nem volt semmi gáz.
2015. aug. 29. 21:29
 1/9 anonim ***** válasza:
Kisgyerek még, nem hinném hogy komolyan vette. Persze máskor jobban gondold meg, ne mondj neki ilyeneket, nehogy 'fájjon' neki. (lelkileg)
2015. aug. 29. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

igazából ilyenekkel nem szabad szórakozni a gyerekkel(többen pl a szeretlek kifejezéssel játszanak, hogy pl ha rossz vagy, nem szeretlek)mindig tudnia kell, bármi történjék, szülei vele vannak.

remélhetőleg nem vette mellre, sőt a gyerekek valóban mondanak ilyeneket egyi nap nem szeret, másik nap meg igen, de a szülőnek stabilan egy véeményen kell maradnia.


volt, hogy nálam is elszakadt már a cérna, igaz belőlem nem szavakban jön ki, hanem simán felkapom, beviszem a szobába, rácsukom az ajtót, de ez hatalmas sírást hoz magáal és szenvedést a gyerekben. nagyon mmegbántam, így sokszor mondom neki, ha olyat tesz(amikor látni, hogy furdalja a lelkiismeret, mert rosszban sántikál, szinte menekül, fél)hogy ezt nem szabad, de akármilyen rosszaságot csinálsz, akkor is anya szeret :) csakhogy megnyugtassam, rossz látni, ha fél.

2015. aug. 29. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Azt én is mondtam neki még előtte, hogy amikor kiabálok, akkor is mindig szeretem, csak már dühös vagyok, ha jön a csokis vinnyogás.
2015. aug. 29. 21:48
 4/9 anonim ***** válasza:

enyém 5 éves kora körül csinálta, hogy ha valami nem tetszett neki (pl. a fent említett) akkor világgá megy és keres másik anyukát...

na egyszer berágtam rá és elővettem a bőröndöt, kiabáltam vele, hogy akkor tessék, pakoljon csak be és menjen!

szegénykém, a nyakamba ugrott, hogy nem is gondolta komolyan :D imádom, azóta nem tervezi az elköltözést :)

2015. aug. 29. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem semmi olyan durva nincs benne, hogy ettől lelki sérült legyen a gyerek. Ha lenyugszik érdemes vele átbeszélni, hogy nem kaphat meg mindent.
2015. aug. 29. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem mondtál durvát.
2015. aug. 30. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Fiam bölcsis korában volt olyan, hogy nem bírtam vele...semmi nem használt. Na akkor én pakoltam, és mondtam, megyek :D

de azóta is jó a viszonyunk (most 8 éves) nem okozott neki semmi "törést"

2015. aug. 30. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem hiszem ,hogy komolyan mondta. Amikor ennyi voltam emlékszem olykor én is mondtam hasonlókat , de olyan is volt ,hogy azt mondtam világgá megyek , mert nem szeretlek.


3 házzal arréb meggondoltam magam és vissza mentem :)

2015. aug. 30. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem durva, pláne nem ha így reagálta le. Meg kell tanulnia, hogy nem lehet minden úgy ahogy ő akarja. Ha akaratoskodik, az a legjobb, ha nem kapja meg azt amit akar, csak akkor ha beletörődik, hogy nem fogja megkapni. Elmondod hogy nem azért kapja meg, mert nyavajgott, hanem azért mert szereted, és az nem abból áll, hogy mindent úgy csinálsz ahogy ő fütyül, hanem úgy ahogy neki a legjobb, és akár hiszi, akár nem, most még te jobban tudod nála, hogy mi jó, és mi nem.
2015. szept. 10. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!