Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kicsúszott a számon egy...

Kicsúszott a számon egy mondat, a barátnőm meg jól megsértődött. Tényleg "rosszat" mondtam?

Figyelt kérdés

Délelőtt átjött a barátnőm a kisfiával, egy idősek a gyerekeink(2,5 évesek). Játszottak a kertben. A kisfiának semmit nem engedett(ne nyúlj a slaghoz, ne vizezd össze a ruhád...)Szóval egész délelőtt mindenért rászólt. A végén a gyerek már hisztizett. A barátnőm meg panaszkodott, hogy napok óta nem bír vele, majd odament az ordító gyerekhez, két kézzel megfogta a fejét,fölemelte a térdét és olyan mozdulatot tett, mintha a gyerek fejét a térdébe akarná beleverni (mint az amerikai bunyós filmekben). Nekem meg kiszaladt a csodálkozás közepette a számon, hogy ilyet még viccből se csináljon. Erre ő közölte, hogy ne szóljak bele, mit csinál a saját gyerekével, majd sarkon fordult, és köszönés nélkül hazaviharzott a gyerekkel.

Nem gondolom, hogy bármi olyat mondtam volna, ami okot ad a sértődésre...


2013. jún. 19. 14:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

"Nem gondolom, hogy bármi olyat mondtam volna, ami okot ad a sértődésre..."


Szerintem sem. Biztosan nyűgös volt és türelmetlen, azért húzta fel az orrát. Egy ilyen láttán én sem tudnék csendben maradni.

2013. jún. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Hú, tök igazad volt, ez nagyon durva, tényleg még viccből se, meg sehogy se csináljon ilyet az ember egy gyerekkel. Hisz ők még a viccet sem értik...

Nem, nem mondtál olyat, ami meg kellett volna sértődnie..inkább el kéne gondolkodjon, hogy anyaként hogy viselkedik a gyerekével, akinek ő a világ közepe...

2013. jún. 19. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Az én fiam is tud hisztizni rendesen(meleg van, 3 rágófoga jön egyszerre...).Bevallom, néha jó lenne kiszaladni a világból, de eszembe se jutna ilyen mozdulatot tenni még viccből sem. Tudom, hogy kimerült, ingerlékeny, de szerintem ez nem ok a viselkedésére.
2013. jún. 19. 15:01
 4/16 anonim ***** válasza:

az állandó tiltás hisztit eredményez.


jól tetted, hogy rászóltál, legközelebb közöld a barátnőddel, hogy vegye lazábban a gyereknevelést.

2013. jún. 19. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Igen, igen, nekem is 2,5 múlt a lányom, eszméletlenül ki tud hozni a béketűrésemből, néha úgy érzem mindjárt leverek egyet neki:-))(de még 1x sem tettem meg), én sem vagyok egy szent komolyan, de akkor inkább elfordulok, veszek 3 mély levegőt, vagy vicsorgok magamban, vagy mondom neki, hogy most állati pipa vagyok, majd felveszem, és kisírja magát a vállamon, vagy elvergődik a földön, de ilyet sose csinálnék, sztem ez a gyerek megalázása, ennél még 1 fenékreverés is jobb(bár úgyis hatástalan).


A bnőd sztem nem tiszteli a gyerekét...


második voltam

2013. jún. 19. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
34%

Elhiszem, hogy a barátnőd hazament ezután.


Gondolom ki van idegileg egy dackorszakos gyerek mellett, pattanásig feszült, erre még te is osztod az észt neki.

Gondolom ő is nagyon jól tudja mi a helyes viselkedés, de vannak napok amikor minden összejön.

2013. jún. 19. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Te jó ég... Úgy gondolom, a víz elég ártalmatlan dolog, amiért tényleg fölösleges balhézni a gyerekkel. Nem lehetett szép látvány. Szerintem kicsit ki lehet merülve idegileg, ami nem jó, ha a gyereken csattan. Talán megpróbálnék segíteni neki valahogy, mert nekem ebből az jön le, hogy nem biztos, hogy szembeköpni kell, hanem inkább tenni egy próbát az értelmes beszélgetésre. Nem akarok álszent lenni, én is éreztem már úgy, hogy kb megtépném a drága szívemet, de egy kedves barátnőm segített kimászni ebből a hangulatból.
2013. jún. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Talán jobb lett volna, ha nem a gyerekek előtt mondod, hanem négyszemközt.

Viszont én is ösztönösen, ott helyben felszisszentem és szóvá tettem volna a dolgot, és örültem volna, hogy a hátát látom. A kisfiút viszont nagyon sajnálom.

2013. jún. 19. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Ha vendégségbe megyünk én is rászólok a gyerekre, egészen addig, míg a vendéglátó nem tisztázza, mit lehet, mit nem. Pl. én sem engedném elsőre, hogy a vízzel játsszon, de ha mondjuk szól a "tulaj", hogy nyugodtan, majd ad másik ruhát, akkor játszhat tovább. Most már úgy intézem, hogy a gyerek kérdezze meg a felnőttet, hogy mit lehet-mit nem, így nincs hiszti.

Ha hozzánk jönnek a gyerekes ismerősök, már előre szoktuk tisztázni, hogy pl ehet-e fagyit, van-e vagy adjak játszós ruhát, stb. így elkerülve a nehéz perceket.

Amit meg láttál kérdező,az nagyon durva volt én sem álltam volna meg szó nélkül. Bár kínomba én is csináltam-mondtam már olyat idegennél, amit amúgy soha előtte se, utána se, egy hisztis gyerek sok mindent kihoz a szülőkből...emiatt rólam is gondoltak már rosszat, hát ez van, minden szülő tett vagy tesz olyat, amit később megbán. De jól tetted, hogy szóvá tetted.

2013. jún. 20. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Mi a helyzet? megbeszéltétek a bnőddel, vagy se kép, se hang??
2013. jún. 20. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!