Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit adhatnék szerintetek 4...

Mit adhatnék szerintetek 4 éves kislányomnak, hogy ne fájjon annyira a torka?

Figyelt kérdés

Sajnos lebetegedett. Lázas, füle fáj, és már tegnap este óta hányt 3 alkalommal. Dokinak mutattam, de akkor még nem fájt a torka és nem hányt.

Van valami ötletetek? Eddig nurofen szirupot adtam neki a fájdalomra.( ez jó lázra is, de ha más fájdalomcsillapítót adok akkor ezt már ne adjam?)


2010. márc. 11. 14:38
 1/10 anonim ***** válasza:

Szerintem vidd vissza az orvoshoz, mert ha a füle fáj, akkor komolyabb baja is lehet!

Egyébként a Nurofen jó fájdalomcsillapító, én is mindig ezt adom neki. Nézesd meg orvossal!

2010. márc. 11. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
ne adjál neki több gyógyszert, torokfájásra inkább igyon mézes-citromos teát, annak nincs semmi mellékhatása
2010. márc. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

A fülfájásra a doki írt ki csöppet és az orrába is csöpögtetni kell. Akkor is lázas volt, de a torka nem fájt. De csak a torokfájás miatt nem akarnám visszavinni egyenlőre, max 2 nap múlva ha nem enyhül. Citromos kamilla teát adok neki inni, ha jól gondolom az is segít, ezt már hétfő óta kapja.

Esetleg valamilyen más növényi főzet jobban beválna? De mi? Vagy adjak magába mézet? Vagy borogatás? Esetleg kifejezetten errevaló gyógyszer amit a gyerek is hajlandó bevenni?

2010. márc. 11. 15:02
 4/10 anonim ***** válasza:
Állott vizes ruha a nyakára és ha felmelegszik cserélni vagy jól kirázni a méz magába mehet.
2010. márc. 11. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én a kisfiammal mindig fokhagymás mézet etetek, ha fáj a torka. Jobb, mintha gyógyszert adnék neki, és meg is eszi, mert tudja, hogy utána sokkal jobban lesz. Egyébként 3 éves most. Aventes pohárban szoktam csinálni, jó egyujjnyi akácmézet öntök bele, és vagy 2 kicsi, vagy egy nagyobb cikk fokhagymát belenyomok, összekeverem. Naponta többször szoktam adni neki, mindig egy teáskanálnyit.
2010. márc. 11. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Azért inkább nézesd meg, mert lehet tüszős mandulagyulladás, és arra sajnos jobb, ha kap gyógyszert. Egyébként a fülfájás simán lehet a toroktól, mert kisugárzik oda, lányomnál is volt, hogy fájlalta a fülét, már épp a fülészetre akartam vinni, de gyerekorvos megnézte, és kiderült tüszős mandulagyulladás.

Nekünk a Tantum verde toroksprayt ajánlotta egy másik orvos, ennek fertőtlenítő hatása van, és nekünk nagyon bevált. Amióta használjuk, nem volt torokgyulladása, pedig ovikezdéskor 2 hetente kijött rajta. Nekünk 1 alkalom is elég, hogy megállítsuk a betegséget. Magamon is kipróbáltam már, tényleg jó!!!

2010. márc. 12. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
HEXORAL SPRY
2010. márc. 12. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én is azt javaslom, hogy nézesd meg dokival! Van most valami vírus, egy csomó ismerősömnek fáj a torka, én is beleestem. 2 éjjel nem is tudtam aludni annyia fájt, ami otthoni praktika volt, azokat szinte mind ki is próbáltam (méz, mézestea, fokhagyma, sós vízzel öblögetés, aloe first, stb) de egyre rosszabb lett.Tegnap végre rászántam magam és elmentem dokihoz, írt fel gyógyszert és már sokkal jobban vagyok!
2010. márc. 12. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
vöröshagyma levél tea
2010. márc. 12. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a hozzászólást- segítséget. Visszavittem dokihoz- kicsit értetlenül nézett ránk. a torka nem piros, tüdőhangja tiszta.

Azóta is rendszeresen köhög, sír h fáj a torka, pedig már szedi a gyulladáscsökkentöt is. állítólag a köhögéstől fáj a torka, és emiatt és a sájm lenyelése miatt hány. Azóta is van néha hőemelkedése. annyi változott csupán, h még kevesebbet alszok éjjel, mert a kisebbik gyerek is beleesett. alig várom azt az időt, mikor elmúlik, vagy a férjemnek letelik az éjszakai műszak.

Azért amiket ajánlottatok szépen lejegyzetelem, és majd ki is próbálom ha nem is a gyerekeken, majd mi is beleeshetünk. :(

2010. márc. 13. 13:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!