Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akik nem engedték kissebb...

Akik nem engedték kissebb (2-3) éves korban felhúzatni dokival kisfiúk kukiján a bőrt, mikorra oldódott meg a dolog?

Figyelt kérdés

Több oldalon is olvasni már,hogy magától megoldódik a probléma 5-6-7 éves korra felesleges trauma nélkül.Akik így gondolkodtak mikorra oldódott meg a kukin a bőr feljövetele.csináltatok-e valamit pl:vmilyen természetes krém nem szteroidos.

Ha esetleg nem oldódott meg hány éves korban vitted végül el urológushoz/házi orvoshoz "felhúzatni" a letapadt bőrt???



#kjdh
2015. aug. 31. 14:32
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Kb 6 éves koràra szinte teljesen elmúlt a letapadàs. Normàl esetben valòban spontàn oldódik fürdés és erekciò közben. Sosem huzogattuk, semmit nem csinàltunk, csak mostuk minden nap, ilyenkor amìg lehetett hàtrahúztuk és ennyi.
2015. aug. 31. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
8 évesen, műtéttel, mert nagyon romlott a helyzet. igaz hogy nem az én fiam, hanem unokaöcsém, de a végén már fájt is neki, nem lehetett rendesen takarítani sem, és kéthetente begyulladt, volt hogy antibiotikumot is kapott.
2015. aug. 31. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Szerintem az a baj,hogy sokan pont a segìteni akaràssal csinàlnak bajt. Nekem a gyerekorvos magyaràzta el,hogy működik, egyre hìvta fel a figyelmemet,hogy nézegessem minden nap, ha 4 éves koràig nem indul meg a bőr levàlàsa akkor lehet kell majd segìtség. Krémezést megtiltotta és a huzogatàst is mert azt mondta,ha kis hàmsérülést okozokakkor ott valódi összenövés alakulhat ki azt viszont műteni kell. Én ettől jobban féltem,mint attól hogy a természet nem végzi el a dolgàt.
2015. aug. 31. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
5,5 évesen. már nagy kínlódás volt szegénynek, ezért elvittem orvoshoz. minden este picit erőltettük, mert már kellemetlen volt neki mondjuk reggeli ébredésnél. most azt hozzátenném, hogy csak egy nagyon picike letapadás volt, az egyik oldalon, 1cm se volt összesen ami nem engedett fel. a többi 3 éves korára megoldódott magától. fájt neki mikor feltépték (kanállal), akkor sírt kicsit meg után 2 napig érzékenyebb volt, de már pár perccel később is azt mondta, hogy örül neki, mert ez csak egy pillanatig volt nagyon vacak, viszont előtte meg naponta többször érzett kellemetlenséget (gondolom feszült neki)
2015. aug. 31. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nekem nem érez semmilyen kellemetlenséget az 5 évesem,félig jön fel neki.
2015. aug. 31. 15:05
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

3.5 évesen felhúzták(tépték). Utána egy kínlódás volt hetekig, mert nem engedte hátrahúzni, le kellett fogni.

Aztán szépen fel lehetett húzni. Minden este felhúzza megmossa, és most 4.5 évesen újra le van tapadva. Gondolom a feltépés miatt jól meg is sérültek a szövetek, úgyhogy borítékolom, hogy ebból műtét lesz.

A kórházba többet nem viszem, mert amit, és ahogy ott csinálták az sintérmunka volt. Nem részletezem, de az állatorvosunk is jobban odafigyel a kutyánkra.

Nagyon megbántam, hogy akkor elvittem a gyereksebészetre. Hagytam volna inkább a letapadást, és ha mégsem oldódik meg, akkor egy ambuláns beavatkozással egy sebesz megoldotta volna úgy, hogy talán még érzésteleníti is.

Gondolom ezzel nem segítettem, de jól nézd meg, hogy kihez viszed el a gyerekedet.

2015. aug. 31. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem csinaltunk vele semmit, most volt het eves, es kutya baja, szepen hatramegy neki.
2015. aug. 31. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nnnaaa pont ezért nem akarom megcsináltatni mert úgy járhatunk mint a 6-os válaszolóék!

Olyan sok mindenkitől hallom,hogy felrántás után is visszatapadhat sokszor és csak felesleges traumának van kitéve a gyerek!

2015. aug. 31. 22:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!