Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Félelmetesen sokat eszik a 15...

Félelmetesen sokat eszik a 15 hónapos gyerekem, ez normális? Kicsit aggaszt a dolog.

Figyelt kérdés

Nagy súllyal született, sokáig szoptattam, amíg hozzátáplálás volt csak, addig rendben volt, de mióta leszoktattam a ciciről, azóta farkas étvágya van, 12 kg.


Az ébredéstől az ebéd utánig tartó időszak csak az evésről szól, utána van egy kis szünet, mert alszik, de ha nem kap időben uzsit, akkor sír és topog a konyhában, mutatja, hogy kér enni.


Tartalmas a reggeli, zabkása gyümölcsökkel. Felnőtt adagot eszik, úgy, hogy előtte már majszol valamit, mert nem tudja kivárni, míg elkészül.

Utána reggelizem én is, abból mindig kunyizik. Nemsokkal ezután tízórai, általában gyümölcsök, pl ma egy egész barackot és egy egész almát megevett, plusz egy szelet sajtos kenyeret, mert továbbra is kért valamit.

Ebéd délben, alig két órával ezután, már hozza az etetőszékét és gubbaszt a tűzhely előtt, ma pl bolognai volt, de rendesen eszik, amit mi, szóval változatos. És nem kicsi adagot habzsol be.

Uzsonna joghurt valamilyen péksütivel legkésőbb 5kor, de 7kor már vacsora szendvics, tejbegríz, tojás... változó.


Úgy érzem egész nap csak etetek és nem kevés piszkos pelussal is jár a dolog. Persze nem ez aggaszt, hanem, hogy ez normális-e. 1 hét múlva megyünk egészséges rendelésre, de addig is izgat, hogy van-e más is így?


2015. aug. 25. 15:00
 1/3 anonim ***** válasza:
Szó ami szó, nem kevés. Az én fiam 3 éves múlt, nagy gyerek (18 kg és 103 cm), de ennek a töredékét eszi meg egy nap. Nem adsz neki valami vitamint esetleg, amitől ilyen nagy az étvágya? Csak mert az enyém grapefruit mag cseppet kap (sokat volt beteg a közösségbe kerülés után tavaly) és azóta ő is sokkal többet eszik, mint előtte (bár nem ennyit még így sem), viszont nekem adnom kell, mert így nem beteg.
2015. aug. 25. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ja igen, ezt akartam is írni, hogy nem szed vitamint. Akkor nem csak én látom soknak... :)
2015. aug. 25. 15:13
 3/3 anonim ***** válasza:

akkor ha jól értem így evett:

majszolás

reggeli nagy adag zabkása

majszolás a te reggelidből

tízórai,gyümölcs,sajtos kenyér

ebéd nagy adag bolognai

aztán 2 órával utána írtad megint éhes votl az megint bolognai?

5kor uzsonna péksüti,joghurt

7kor vacsora tejbegríz akármi

ez konkrétan 8 evés,értem ebben van ami nem sok,2-3 óránként mint egyú jszülöttnél. nekem is jó étvágyú a lányom 1 évesen 11kg, de az 5 evés elég neki. a reggelből kettőt máris ki tudnál húzni,kellj fel előbb,csináld meg a reggeliteket így nincs előtte majszolás és ha egyből közösen esztek már nem kér a tiédből se külön,így 2 kisebb falatozással már is kevesebb. ebéd után feltétlenül még egy adag kaja kell neki,nem jó egy banán vagy ilyesmi? az orvosnak mondtad mennyit eszik, talán egy pár napot írhatnál,és megmutathatnádneki. de ha azt mondja,hogy nem baj,akkor biztos úgy van. amúgy van ilyen,hogy farkasétvágy de az nagyobbaknál nem?

2015. aug. 25. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!