Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A húgom nem bírja kimondani a...

A húgom nem bírja kimondani a "k" hangot, mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés

Négy éves, de a k-t mindig t-nek ejti. Egyébként szerintem nagyon aranyos ahogy beszél de meg akarom tanítani neki, csak fogalmam sincs hogyan mert már több módszert kipróbáltam nála, de hiába, még mindig tata vagyok, Kata helyett :D

Valami ötlet? :D köszönöm előre is!!


2015. szept. 5. 11:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Vigyétek el logopédushoz.
2015. szept. 5. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez az eset, amikor logopédushoz kell menni - nekik megvan erre a megfelelő technikájuk.
2015. szept. 5. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Logopédus. Otthoni próbálkozásokkal sokat lehet rontani a helyzeten.
2015. szept. 5. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt mondom, hogy logopédus tud segíteni, de édesanyám beszélt egy logopédus ismerősével a lányom miatt, ő is t-t mond(ott) a k helyett. A logopédus azt tanácsolta, hogy fogmosáskor gargalizáljon a lányom, mert az azt a területet erősíti, ami a "k" hang kiejtéséhez kell. Nála ez tényleg használt, már ügyesen mondja a "k"-t, főleg ha koncentrál :)
2015. szept. 5. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
51%
Mi ilyen krahacsolas felevel probaltuk(szoval igy torokbol k hang)igy a szo elejen már megy neki, lassan mar koncentralas nelkul is.o is negy éves, de en igazan nem eroltetem a dolgot, pont amit elottem irtak,nehogy tobbet artsak..egyebkent 5 eves korukig ugy tudom nwm nagyon kell foglalkozni vele..
2015. szept. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!