Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Nem tudom kimondani az R...

Nem tudom kimondani az R hangot. Ilyenkor mit tegyek?

Figyelt kérdés
Még senki nem szólt érte,de mindig H-nak hangzik. Ez nagyon zavaró,mert emiatt mondjuk egy lányhoz sem merek odamenni,mert félek,hogy ezért fog visszautasítani. Jártam lokopédushoz még egész kicsi koromban,de nem változott tőle semmi. Ilyenkor mit tehetek,mitől lessz jobb kicsit is? Igazából azt mondják a barátok,hogy nem is hallatszik úgy igazán,csak ha nagyon rákoncentrálnak,de még én magam is H-nak hallom. Ilyenkor kezdeni vele valamit?

2014. dec. 29. 00:01
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát egy jó logopédust kell keresni, egyértelmű! Attól még, hogy egy korábbi nem vált be...

Az is lehet, hogy le van nőve a nyelved és fel kéne vágni, szóval mindenképp szakemberrel konzultálni, mert az ilyenek általában kijavíthatók még felnőtt korban is!

2014. dec. 29. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Gyakorolni kell!

Nekem is jó pár évembe került... logopédus ezt fel tudja gyorsítani.

2014. dec. 29. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Amikor megszülettem,akkor fel kellett vágni a nyelvem,mert le volt tapadva.
2014. dec. 30. 02:32
 4/4 anonim ***** válasza:
Még meg lehet csinálni.
2014. dec. 30. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!