Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 6 éves lányom mindenre engedél...

6 éves lányom mindenre engedélyt és utasítást kér?

Figyelt kérdés
Csak akkor megy el pisilni, ha szól, hogy pisilnie kell és én azt mondom hogy "akkor menj". Az óvodai csoportba is csak akkor megy be, ha az óvónéni azt mondja: "Gyere be". Nem iszik, ha szomjas, nem fújja ki az orrát ha folyik, csak utasításra, stb. Közben játékban nagyon önálló és kreatív, csak a való életben nem. Volt valakinek ilyen? Mitől javult? Hogy boldogult később az iskolában?
2015. szept. 14. 12:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Nézd, nálunk is az a szokás, hogy ha valaki valahova megy -le a konyhába, mosdóba, fel a szobájába - akkor szól a többieknek. Semmi gond nincs ezzel. Plusz óvodában, iskolában kötelező szólni.
2015. szept. 14. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Persze, bizonyos mértékben normális lenne. De Ő teljesen hétköznapig dolgokban tanácstalan külső utasítás nélkül. Például minden reggel megáll a csoportszoba ajtaja előtt, és addig ismételgeti hogy "Csókolom óvónéni, sziasztok gyerekek", amíg az óvónéni azt nem mondja "Szia, gyere be". Akár percekig ismételgeti ezt a mondatot, mert az óvónéni a csoportszobából nem lát az ajtó elé, én szólok neki, hogy itt vagyunk, hívja be a gyereket. Vagy orrfolyásnál kipróbáltam, hogy nem reagálok, hogy oldja meg egyedül, és már sírva mondja, hogy "nagyon folyik az orrom", de magától nem fújja ki.
2015. szept. 14. 13:12
 3/6 anonim ***** válasza:
A wc-zést tesom még 15 évesen is bejelentette anyámnak.
2015. szept. 14. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Kisfiam is hasonló, 7 éves, még ovis.

Érdekes mert az alapvető dolgokra kér engedélyt, amire sose mondok nemet.

-Mehetek wc-re?

-Ihatok?

-Játszhatok a játékommal?


Bezzeg amire van hogy nemet mondok, pl a számítógépezésre azt nem kérdezi hanem kijelenti hogy gépezni szeretne. Érdekes. Szerintem kinövi. Jártunk egyébb okból pszichológusnál, említettem neki de nem mondott rá semmit hogy ez baj lenne.

2015. szept. 14. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

3!

En 40 vagyok, de most is bejelentem, hogy mindjárt jövök, mosdóba kell mennem. Ez szimpla udvariasság, hogy nem hagyom ott szó nélkül a társaságot. Plusz sokan nem gondolnak rá, de veszhelyzet esetén is tudni kell, hogy ki hol van.


Kérdező, beszélgess el a gyerekeddel, hogy bizonyos dolgokat, pl az orrfujas egyedül segítség és engedély keres nélkül kell megoldania.

2015. szept. 14. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az én 6 éves lányom is néha kényszeresen viselkedik, és beszélgettem erről pszichológussal is. Ő azt mondja ebben az életkorban ez gyakori, a legtöbb gyerek kinövi. Erősítsd benne, hogy ő egy majdnem iskolás 6 éves nagylány, akinek egyre több dolgot kell önállóan megoldania. Akár játékosan osztályozhatod is,hogy miként old meg valamit, az én lányomat ez nagyon motiválja.
2015. szept. 18. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!