Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Meg fogják adni az engedélyt...

Meg fogják adni az engedélyt hogy csak szeptembertől járjon oviba a fiam? Többi lent!

Figyelt kérdés
A múlthéten született meg a második fiam, úgy terveztem hogy áprilisban a hivatalos beíratáson beíratom a nagyot aki márciusban lesz 3éves.De tegnap megtudtam az egyik ismerősömtől hogy kötelező járatnom ahogy betölti a hármat,tehát a kicsi még egy hónapos sem lesz mikor a nagyot vinnem kell oviba.Egyszerűen nem értem ezt!Azt akartam elkerülni hogy egy pici babára ne hozzon haza minden nyavalyát az oviból, valamint hogy ne egyszerre ,,sokkolja" két ekkora változás mint a tesó és az ovi.Ismerem a fiamat és nagyon megviselné hisz a 3kórházi napom is kikészítette.Egyébként szerintem szeptemberre épp megérne rá hozzászokna hogy van tesója és kicsit önállósulna akkorra.

2015. febr. 19. 10:59
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Az óvóda szeptemberben kezdődik. Áprilisban beiratod és a szeptemberi ovikezdésre viszed. Igen kötelező járatnod oviba a gyereket szeptembertől, ha addig betölti a 3-at, nem év közben fogja elkezdeni az ovit.
2015. febr. 19. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
35%
Beíratod,mivel kötelező. Utána pedig megbeszélitek a gyerekorvossal, hogy kiírja a gyerekedet. Mi is ezt csináltuk , december 16.-a óta 7 napot volt a lányom oviban, hogy azért lássák az óvónők, hogy még él :) . Február 26.-ig szól az igazolása.
2015. febr. 19. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az ismerősöd félreértelmezte az új törvényt.

Valóban 3 éves kortól kötelező, de nem a szülinap másnapján kell vinni, hanem a következő év szeptemberében. Tehát nektek is szeptemberben kezdődik.


Barátnőm lánya novemberben töltötte a 3.-at, nem jár oviba, majd csak szeptembertől, tehát majdnem 4 éves korától. A kutya nem kereste eddig, miért nem jár oviba.


De az a biztos, ha felhívod a helyi óvodát, akkor elmondják neked ezt.

És akkor megnyugszol.

2015. febr. 19. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
52%

ha fejed tetejére állsz se viheted szeptember előtt, hisz az óvodában tanévek vannak. most beíratod a következő tanévre, szeptembertől lehet.

egyébként jelenleg 5 éves kortól az óvoda, szeptembertől 3 éves kortól lesz kötelező ha bevezetik a változtatást

2015. febr. 19. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat!Én is eddig úgy tudtam hogy áprilisban beíratom és szeptemberben kezdi.Csakhogy volt egy összejövetel ahová meghívták az egyik óvónőt hogy mondja el az anyukáknak hogy és mint mennek a dolgok.És bizony az óvónő így mondta hogy mennie kell és ha nem akarom hogy menjen akkor igazolást kell kérnem a jegyzőtől vagy ki a fenétől nem is emlékszem olyan ideges lettem.Ledöbbentem én is és teljesen értelmetlennek látom.Egyébként utolsó válaszoló nem csak szeptembertől kezdik az ovit,ismerősöm áprilisban íratta be a fiát és októberben kezdte csak a beíratás ami fix úgy tudom és az ovi vezetőségével meg lehet beszélni mikortól járjon(ha még nincs 3!)
2015. febr. 19. 12:19
 6/9 anonim ***** válasza:

félreértetted vagy félreérthetően írtam. nem, nem csak szeptembrben lehet ovit kezdeni, de csak a következő tanévre lehet beíratni, ami szeptembertől van, így hát a tied, ha most beíratod, nem kezdhet előbb mivel nem írattad be.

egyébként számomra döbbenetes, hogy egy óvónő nincs tisztában a törvénnyel! igen, úgy volt, hogy 2014-es tanévtől lesz kötelező 3 éves kortól az óvoda, de mivel nem teremtették meg a kellő férőhelyet így kitolták 2015 szeptemberre, akkor lép majd életbe, addig az előző, 5 éves kortoli vagy érvvényben

2015. febr. 19. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igen bocsi félreértettem :) Egyébként számomra is nevetséges hogy én jobban tisztában vagyok a dolgokkal mint a szakmabeliek és hagytam magam felidegesíteni ezen.Köszi a választ!
2015. febr. 19. 14:10
 8/9 anonim ***** válasza:
És az új törvényben is az van, hogy felmentés kérhető 5 éves korig. Tehát ha nagyon szeretnéd, otthon is tarthatod - felmentéssel - a gyereked. :)
2015. febr. 19. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Elméletileg, ha van hely és a szülők is úgy akarják, már mehet a gyerek év közben is, amint betölti a 3. évét, de hivatalosan csak szeptembertől kötelező vinned. Az egyik hozzászóló jól írta, 5 éves koráig még azt is kérvényezheted, hogy ne kelljen járnia.
2015. febr. 19. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!