Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti adnátok 3,5 évesnek multivi...

Ti adnátok 3,5 évesnek multivitamin szétrágható gyerektablettát?

Figyelt kérdés
2015. szept. 14. 17:06
 1/6 anonim ***** válasza:

Persze.

A lányomnak 2,5 éves korától adok szétrágható C vitamint, a multivitaminja meg gumicukor.

2015. szept. 14. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Persze,adok is. Miért ne kaphatna?
2015. szept. 14. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Persze, a 3 éves is már szétrágható C-vitamint kap.
2015. szept. 14. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nálunk a JutaVit multivitamin, immunkomplex vált be :)
2015. szept. 15. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ferjem leszol erte. Aztmondja, hogy hozzaszoktatom a gyogyszerekhez (kulonben 12 eve ismerem es meg 1 szem gyogyszert sem tudtam beletukmalni,ha fajt a feje pl). Mindenesetre vettem neki multivitamint, epres izut. Remelem szeretni fogja:) koszonom a valaszokat.
2015. szept. 15. 18:01
 6/6 anonim válasza:

Vitaminokból a gyümölcs alapú készítmények javasoltak, mert azokban olyan anyagok is fellelhetők, amik az eredeti gyümölcsökben lévő vitaminok és ásványi anyagok mellett megtalálhatók. Sok kutatást olvastam: világszerte feltételezik, hogy ezen anyagok nélkül a vitaminok gyakran nem hatnak vagy kifejezetten kárt okoznak. Ezért van az, hogy az orvosok rendre gyümölcs alapú vitamint javasolnak, ha mernek egyáltalán vitaminszedést javasolni és nem azt mondják: szedje a gyerek eredeti, azaz zöldségek, gyümölcsök stb. formában.


A vitaminkészítmények - világszerte végzett kutatások szerint - nőknél jelentősen megemelik a rák kialakulásának kockázatát, míg más országokban végzett kutatások nem mutattak ilyen emelkedést. Viszont elfogadottá vált és kimutattak az okainak arzenáljából is több tételt, miért lesznek rákosak a nők a multivitamin-készítményektől, hogy dohányzás stb. esetén a nők a multivitaminokat ne szedjék, daganatos megbetegedés stb. esetében ugyancsak ne szedjék, mert növeli a tumor méretét stb. Ezek a figyelmeztetések önmagukban is elgondolkodtató és riasztó tényezők.


Magánvéleményem az összkép alapján az, hogy kisgyerek soha ne szedjen ilyen szintetikus mérgeket, hacsak nincs valami olyan baja, hanem kapja meg természetes formában.


Akkor ástam magam, a vitamintémába, amikor multivitamin teljesen szabályos szedésének kezdete után úgy 1-2 évvel homályosan kezdtem látni és kettős látásom lett. Hetek kellettek, míg rájöttem: ahányszor bármelyik vitamint beszedem - legyen az multivitamin vagy egyszerűen csak az egyik B-vitamin-készítmény -, akkor pár órára rá már homályosan kezdek látni, vagy ha az első beszedéskor nem, de a második napi egy szem után már biztosan.


Ezek a vitaminkészítmények mesterséges anyagokat tartalmaznak, nem ritkán egyébként nyíltan rákkeltő összetevőket is, fölösleges ilyeneket szedni, ha nem muszáj.

2015. szept. 20. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!