Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kell-e/ajánlott-e adni valamil...

Kell-e/ajánlott-e adni valamilyen multivitamint/táplálékkiegészítőt 2 éveseknek?

Figyelt kérdés

Én eddig csak D vitamint adtam neki extrában, ahogy a gyerekorvos mondta, egyébként pedig semmilyen más vitaminkészítményt nem kap. Párszor volt csak beteg eddig (ok eddig még úgy komolyabb közösségekbe sem járt), semmi komoly betegsége nem volt.

Jó súlyban levő, stram kis csaj, változatosan étkezik, (narancslé, gyümölcsök, teljes kiőrlésű dolgok, tejtermékek, húsok stb.), szinte semmi gond nincs az egészségével (néha egy kis orrfolyás és ennyi). Úgy gondolnám ezek alapján nem kellene még külön vitaminokat is adni neki.


De elgondolkodtam vajon jól teszem-e mert elég sok ismerősöm ad a gyerekének ilyen-olyan készítményt.


Tehát ha különösebb betegségek nem igazolják, akkor is érdemes adni neki vitaminokat? Vagy érdemes valami vizsgálatra elvinni, hogy ezeket megnézzék?



2015. márc. 17. 15:26
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem ráérsz akkor, ha majd közösségbe jár. Változatosan, egészségesen étkezik, azokban minden benne van.
2015. márc. 17. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

napi szinten friss zoldseg gyumolcs teljes kiorlesu pekaru tejtermek kell neki.ezen kivul napi sok sok mozgas friss levego

kizarolag a D vit potlas fontos a tobbi vitamint potolni felesleges ha a gyerek jol eszik es fejlodik

2015. márc. 17. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
2 évesnek nem is nagyon ajánlanak multivitamin készítményt, azokat inkább 3 éves kortól preferálják. Én a D vitamin mellett még Cebion cseppet adok a 2,5 évesemnek.
2015. márc. 17. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!