Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van olyan kisgyermek, akinek...

Van olyan kisgyermek, akinek idő előtt, sérülés miatt el kellett távolítani a felső metszőfogait?

Figyelt kérdés
Mi lett a maradandó fogaival, sértetlenül kibújtak időben vagy sérülten jöttek, esetleg ki sem nőttek?
2015. szept. 15. 20:50
 1/1 anonim ***** válasza:

szia!


Nekem kb 4-5 éves koromban kitört a bal metszőfogam. Természetesen a felső. Kiestem a hintából a strandon, és kitört :(.


7 éves koromban nőtt ki a maradandó metszőfogam, de ferdén. Állítólag megsérült a maradandó fogcsírám attól, ahogy a kitört tejfog csonkját kihúzta a fogorvos...anyukám szerint nagy gyökere volt. De ez homályos szerintem, mert egy tejfognak nincs nagy gyökere általában....Na mindegy, állítólag az volt.


Az a lényeg, hogy végül kinőtt, de nagy rés maradt a 2 metszőfog között. Fogszabályzásra nem vittek el, véleményük szerint "örültek, hogy kinőtt". De szerintem csak nyűg lett volna nekik.

Én próbáltam pár éve szabályoztatni, de már nem lehet :(((

"Szerencsére" egy baleset miatt kellett koronát csináltatnom, és attól egyenesedett sokat.

2015. szept. 16. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!