Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Történt már komolyabb baj,...

Történt már komolyabb baj, baleset kisgyermekeddel?

Figyelt kérdés

Gyermekem megégette magát és ennek nyoma maradt. Remélhetőleg elmúlik,de sajna ami megtörtént nem lehet rajta változtatni. Egy anyuka ismerősöm gyermeke forró kakaót öntött magára, komoly sérülései lettek,maradandó nyoma van. Ezért kérdezném,hogy csak mi vagyunk ilyen szerencsétlenek,vagy mással is történtek már balesetek?

Vádaskodást nem kérnék, elég baj ez így is!

Köszönöm, ha válaszol aki ilyen cipőben jár!!



2015. ápr. 24. 15:50
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Szerencsére még nem (másfél éves a fiam)! De rettegek ettől. :( A konyhaajtóba vettem rácsot, hogy még véletlenül se keveredjen oda főzés közben. Rengeteg forrázós sztorit hallottam, nem csak nálatok fordult elő...és bizony elég két másodpercre nem figyelni. A másik félelmem az etetőszék! Inkább 20x rakosgatom be-ki, de ott nem hagyom benne egyedül egy pillanatra sem!
2015. ápr. 24. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Másfél éves voltam mikor engem megharapott egy kutya nagynénim esküvőjén. Műtőbe vittek, ott a helye a fülem alatt. Egy percre hagytak csak magamra amúgy.
2015. ápr. 24. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Sajnos ez velunk is megtortent, masfeleves koraban. Forrazas a karon. Szornyu volt. Most harom eves es meg mindig latszik a helye. Remelem kamaszkorra teljesen eltunik. Borzaszto nap es emlek amikor az eset tortent.
2015. ápr. 24. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Nekünk olyan etetőszékünk van, amibe bele lehet csatolni a gyereket, így nem tud kiesni.


Szerencsére baleset nem történt, hajszál híjján. Egy polcot döntött fel, egy több kg-s hangfal esett pont a feje mellé, a parketta is beszakadt egy kis helyen. Bele sem merek gondolni mi lett volna, ha a fejére esik.

2015. ápr. 24. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Nem maradandó de.... 2 éves volt fiam mikor érkezett a pici.Egyik séta alkalmával mikor nyitottuk ki a babakocsit a 2 évesem valahogy pont odanyúlt és konkrétan rácsíptük a fémvázat az ujjára...gyerek ordít, a 2 hónapos a kezemben, a 2 évesnek nem tudom kihúzni az ujját, ordítok férjemnek, hogy csukja össze a babakocsit, az ujja végre kiszabadult,ömlött a vér, és az utolsó ujjperce totál összelapult egy pár percre.Azt hittem elájulok, rohantunk az ügyeletre,megröntgenezték és hála Istennek törés nem volt.Pár hétig visszajártunk kötözésre, aztán le is esett a körme.Most 4,5 éves,nem is emlékszik rá és nem is látszik. Nekem azóta is görcsbe rándul a gyomrom ha visszagondolok, ja és amúgy az orvosok kb engem nyugtattak,2 évesem olyan meglepően jól viselte hogy nemigaz én meg sírtam....

Minden rendben lesz,ne aggódj :)

2015. ápr. 24. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
27%

Első vagyok. Az sajnos kevés hogy be lehet csatolni az etetőszékbe (én is be tudom).

Ezt egy másik témába írta egy anyuka: "etetoszékbe nem tenném...

az enyém abban ult, mig a konyhában rámoltam, a gyerek az egész székkel egyutt landolt a kerámia lapos padlon.. (pedig hiper szuper biztonságos etetoszéket vettunk anno, ami nem billeg, stabil és fa..csak arra nem gondoltunk, hogy o mégis el kezdi magát billegtetni és akkora erovel, hogy hátracsapodott) mentot kellett hivni, betort a feje, konkrétan minden vérben uszott..ugyhogy ne tedd etetoszékbe. viszont valamit mesét betehetsz neki addig." Ezért emeltem ki külön, hogy ettől is rettegek!

2015. ápr. 24. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Az én fiamnak őrangyala van. Rántott magára levest ő is, de már pont nem volt annyira forró, hogy megégjen, csak egy picit volt piros a mellkasa két napig. Legutóbbi mutatványa, az emeletre vezető lépcsőn zuhant le (van bébirács rajta, de ő már nagy, és átmászik rajta, a kisöccse miatt meg nem vesszük le...) Úgy esett le 2 métert, hogy az egyik lépcső éle a hátát kapta el, majd az álla csattant a kövön. Annyi lett, hogy a hátán van egy véraláfutás, az álla meg konkrétan fekete a zúzódástól, de nem tört el semmi. Ő volt az is, aki felmászott egy könyves szekrény polcain. A polcok eltörtek, a könyvek potyogtak, fiam a romok legalján, egy apró karmolással a homlokán. Szalad vizes lábbal, papucs nélkül a fürdőben, nekiesik a fürdőkád szélének, a szemhéja szétrepedt, de szépen begyógyult, alig látszik már. És még csak 3 éves! Neki biztosan Őrangyala van.
2015. ápr. 24. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Az én 3 éves fiam kb 1 hónapja égette meg a tenyerét/ujjait. az elektromos "tűzhely" már kivolt kapcsolva, de még forró volt ott, ahonnan kb 5 perce vettem le a lábast. Hozzáteszem h a fiam soha, de soha nem nyúlkált hozzá, mert tisztába volt azzal h forró is lehet, szóval nem szabad. Na én el léptem onnan, kb 2 mp volt az egész, ő üvölt. Megfordultam, akkor már tudtam h mi lehet a probléma... hát ő szépen rátenyerelt, nem tudom honnan jött neki az ötlet. azonnal vittük a csaphoz, folyattuk rá a vizet. Ez pont este történt, kb éjfélig üvöltött, azt hittem sose alszunk el. Egy darabig csöndbe volt, próbált volna aludni szegénykém, de gondolom a borogatás akkorra felmelegedett és fájt, akkor újra üvöltés. Borogattuk, de később már az se volt jó, aztán már szinte csurom vizesen vittük be a textilpelust, kezére ráteker, alatta 3 törölköző összehajtva h legalább az ágyon ne álljon a víz... felejthetetlen este volt, azóta én is óvatosabb vagyok. :) bár hiába álltam 1 lépésre mellette, így is megtörtént a baj.
2015. ápr. 24. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
enyém sebhelyes :( van egy az orrán, meg a szemöldökén keresztbe egy nagy heg (előbbi betonba fejelés, utóbbi asztalba esés). meg még 2 kell, hogy a legyen a fején, azt szerencsére nem látom a hajától :) egyik az íróasztal sarka, totál erőből vágódott neki, másik a játszótéren leesett a mászókáról :(
2015. ápr. 24. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Fiam most 6 éves, 1 éve történt vele a baleset. Fagyizóban voltunk, ahol kint le van járólapozva a kerthelyiség. A parkolót a fagyizótól egy kőkerítés választja el, amin szintén járólap van, úgy hogy szélesebb mint maga a kerítés. Fiam szaladgált a barátaival, kb 1 mp-el előbb már láttam, hogy baj lesz, de nem tudtam megakadályozni. Elesett, fejét a kiálló járólap élébe beverte. Mikor odarohantam nem láttam a gyerek arcát a vértől. Csontig hatoló mély seb, amit hét öltéssel varrtak össze, majd még kapott összehúzó tapaszt is a varrat szedés után, annyira mély volt. A mai napig jól látható a homlokán a sérülés, szerintem egész életében látszani fog. A mai napig a sírás kerülget, ha rágondolok arra a napra.
2015. ápr. 24. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!