Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi tegyek, hogy a 23 hónapos...

Mi tegyek, hogy a 23 hónapos kisfiam ne legyen ennyire szégyenlős és félős idegenekkel szemben?

Figyelt kérdés

Egy erős, magas növésű, eleven kisfiú, aki ráadásul nem is egy csendes kisgyerek. Egészen addig, amíg idegenek közé nem kerül. Viszont akkor egyik pillanatról a másikra anyámasszony katonája lesz, elbújik a lábam mögé, szorítja a combom, sőt, ha hozzá akar érni valaki, vagy egyáltalán csak 1-1,5 méteres távolságon belülről megszólítja valaki, iszonyatosan elkezd ordítani és bújik az ölembe. Elég érdekes látvány, hogy egy ilyen nagy, erős kisfiú ennyire megijed mindenkitől és képes ordítva menekülni, ha csak "ránéz" egy idegen. Nem halkan, félénken sír, hanem ordít. Szóval elég rossz így.

Mit tegyek? Meg akarom próbálni gyakrabban idegenek közé vinni, csak attól félek, nem lesz most neki hirtelen túl nagy "dózis", ha erőltetem az idegenekkel való találkozást?

Szóval mi a jobb:

-várni, amíg elmúlik ez a korszak, vagy

-többet vinni már most idegenek közé?

Légyszi, azok az anyukák írjanak, akik átélték már ezt! (Sajnos, tapasztalom, hogy akik nem ismerik az ilyen típusú kisgyerekeket, nem tudják átérezni, milyen nehéz időszak ez.)

Még annyi, hogy boltba járással, ismerősökkel nincs semmi gond, csak ismeretlen ember ne jöjjön és sok ember ne legyen együtt egyszerre...


2010. márc. 13. 16:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem azt tanácsolták az ilyen típusú gyerekre, hogy többet kell vinni közösségbe.

Én is sokkolónak, túlzásnak érzem ezt a módszert, fordítottjára is elsülhet, ha rossz élménnyel társul.


Én azt javaslom, hogy hagyd, ha bújik, öleld meg.

Ugye, az zavar téged, hogy LÁTJÁK, hogy nagy gyerek, és kicsit szégyenkezel?

Nem kell egy anyának mindennél fontosabb a gyereke, bárkivel szemben.

Azonkívül, majd kinövi, mindig legyél mellette, ha vigasztalni kell. Önállósulni fog. Korábban, mint gondolnád :(

Külön véleményem: sokkal szimpatikusabbak az ilyen gyerekek, mint a durva, nyomulósok. Legalábbis számomra, de szerintem sokunknak.

Minden rendben lesz, ne told el magadtól.

2010. márc. 13. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha ő nem akarja akkor ne engedj idegeneket a közelébe, mondd el nekik, hogy várjanak egy kicsit ne nyomuljanak. A kisfiad el fog kezdeni érdeklődni irántuk. Próbáljatok meg elmenni játszóházba, ahol több gyerek is van, hátha velük bátrabb lesz. De szerintem ne erőltesd a dolgot. Ha mégis idegenek közé kell mennetek, akkor előtte mondd el a kisfiadnak, hogy mi fog történni, mondd el neki, hogy ott leszel vele és ha nem akarja nem kell velük kapcsolatot teremtenie. Ilyen idős, sőt fiatalabb babáknál is a leghatásosabb módszer ha megbeszélitek a dolgokat.
2010. márc. 13. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Szerintem menjetek többfelé - olyan helyekre is, ahol nem evidens a testi közelség - pl. állatkertbe/vadasparkba, sétálni parkba, vízpartra, erdőbe ha van a közeletekben. Csak ne legyetek mindig ugyanabban a környezetben. Jön a tavasz, ez egyre könnyebb lesz. :)


Ha olyan helyre mentek (pl. játszótér, játszóház, stb.) ahol sok gyerek van, ne legyen neki "kötelező", h menjen a többiek közé. Ülhet az öledben - ne aggódj, ő attól még veszi az adást; látja, megfigyeli, mit csinálnak a többbiek - és előbb-utóbb vmnlyik játék vagy vmelyik gyerkőc szimpatikus lesz neki, és akkor majd megpróbál belépni ő is a játékba. Lehet, hogy először csak veled együtt, de későb már önállóan is.

Ne szólj rá, hogy ő már nagyfiú, ne legyen ilyen félős, stb. - nagy testben is lakhat érzékeny lélek. :)

Ha most sok testi kontaktusra van szüksége veled - ezt fogadd el, és örülj neki, 10 év múlva úgyis távolodni fog...

2010. márc. 13. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is ilyen a babám. Engem nem izgat. Ha meg ilyed akkor felveszem és nem érdekel ki mit mond. Mi minden hova járunk nagyon sokat van közösségben. Nálam többet senki nem viszi még is félős. Szerintem teljesen mindegy mennyit van emberek közt. Ez az alaptermészete majd kinövi. Amúgy egy pszihiológus ismerősömet kérdeztem erről ő azt mondta, hogy csak egy dologra vigyázak arra, hogy ne hagyam félelmei közt. Szóval ha megilyed akkor nyugottan vedd fel és vigasztald meg. Ne az legyen, hogy büszkeségből nem veszed fel és a gyerek nagyon fél.
2010. márc. 13. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! Én is így gondoltam, hogy ha jön a jó idő, viszem megint minden nap valamerre, de egyelőre hagyom, hogy távolról figyelje az eseményeket. Gondolom előbb-utóbb bátrabb lesz és kinövi.
2010. márc. 16. 08:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!