Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi idős korban kezdenek a...

Mennyi idős korban kezdenek a kisgyerekek félénkek, szégyenlősek lenni az idegenekkel szemben?

Figyelt kérdés

Mármint annyira, hogy teljesen elbújnak az idegenek elől, anyához, apához, és meg sem szólalnak. Illetve néha még a lábukon sem akarnak megállni, csak kapaszkodnak a szüleik lábába. És mikorra növik ezt ki?

Még egy kérdés: van ez valamilyen negatív hatással az éppen alakulóban lévő beszédfejlődésre?


2009. nov. 2. 14:11
 1/3 anonim ***** válasza:
én úgy gondolom hogy ez gyerek függő, az enyém senkitől nem fél aki jön hozzánk produkálja magát beszélget stb. voltak anyás korszakai de ezek 1hónap alatt elmúltak akkor mikor menni kezdett
2009. nov. 2. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Kislányomon mostanában veszem ezeket észre, ő most lesz 14 hónapos. Szombaton is voltak nálunk rokonok, olyanok akik 1 éve voltak itt utoljára. Először kislányom le sem szállt az ölemből, bújt belém, ha valaki szólt hozzá, dobálta magát. Aztán nem foglalkozott vele egy darabig senki, és kb. 5 perc elteltével ő kezdeményezett. Ez a titok nyitja, nem kell vele foglalkozni, és akkor úgy is érdekes lesz számára az idegen. A végén le sem szállt nagynénémről, húzta vonta maga után. Azt hogy meddig tart nem tudom, ott még nem tartunk.
2009. nov. 2. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nekem 19 hónapos a kisfiam, de mostanában egyszerűen alig lehet valahova menni vele, és azt is nehezen viseli, ha hozzánk jön valaki. Hosszabb ideig, 15-20 percig is eltart nála néha ez a félősség. Pedig egyébként egy igazi nagyhangú és rosszcsont kisfiú (volt eddig, illetve itthon most is az). Hogyan segíthetném, hogy ne féljen ennyire az idegenektől?
2009. nov. 4. 12:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!