Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy viselkedik egy normális...

Hogy viselkedik egy normális 5,8 éves gyerek?

Figyelt kérdés

Van egy 5 éves fiam, fura. 3 éves korától hordom kivizsgálásra, és eddig annyit mondtak, hogy kell logopédus. Viszont az óvoda ezzel nem elégedett meg, és ezért elvittem egy alapítványhoz, ahol kihozták, hogy adhd. De szerintük annyira súlyos, hogy állandó gyógypedagógus jelenlét kell mellé. Ezen totál ledöbbentem.

Van egy 8 éves lányom, vele is gondok vannak az iskolában. Az óvónők meg azt mondták, hogy ő is ugyanígy viselkedett, csak kicsit enyhébben. Lehet, hogy ő is adhd?

Sok mindenből én nem is csinálok ügyet, úgymond megszoktam már. Bár anyukám teljesen kiakad, ha találkozunk, hogy milyen neveletlenek.

Pl. állandó rendetlenség a gyerekszobában, a legtöbb társas, építő játékuk használhatatlan, mert hiányoznak a darabok, vagy eltörték.

Mindenért legalább 3-szor kell szólni, de többször kivizsgáltattam a hallásukat, azzal nincs gond.

Nagyon nehéz őket motiválni, a kicsit szinte képtelenség, a nagyot még csak-csak.

A kicsi, amit nem akar, azt nem csinál meg. (Elsősorban ezért indítottuk a kivizsgálást, mert egyértelmű, hogy az iskolában ebből baj lesz).

Vendégségben 5 percre nem ülnek le, ha mi beszélgetünk, unatkoznak, állandóan velük kell foglalkozni, szavunkba vágnak.

Még a nagyobb is gátlások nélkül kimondja, amit gondol, sokszor hozott bennünket ezért kellemetlen szituba.


Persze próbáltuk őket ezerszer leszoktatni ezekről, jutalommal, büntetéssel, bárhogy. Én már igazából beletörődtem ebbe, mivel mind a kettő ugyanolyan, gondoltam, hogy gyerekek, hát gyerekek. Csak nekem nincs elég türelmem, vagy mi. Rájuk szólok, persze, de már nem is idegesítem magam rajtuk annyira.

Más 5, 8 éves gyerekek is ilyenek?

A kicsi tényleg ennyire gáz?

A napirendet szépen követi, eszik ha kell, szépen eljátszik egyedül, szeretgetjük egymást, este szépen megy fürödni, aludni egyedül. Itthon nincs gond.

Esetleg érdemes a nagyot is kivizsgáltatni?

(Azt ne mondjátok, hogy nem tudok gyereket nevelni, mert azt eleget hallottam már. Mellesleg most láttam, hogy nem igaz, mert az alapítványnál a többi adhd-s gyerekhez képest a kisfiam egy igazi, jólnevelt kisangyal volt).


2015. szept. 19. 22:56
 1/6 anonim ***** válasza:
75%

Amikor kisebb voltam ( kb 6-8 eves) en is mindig unatkoznam, amikor a felnőttek beszélgettek, mert akkor meg nem érdekelt es annyira nem is láttam át, hogy miről beszélnek :/


Es melyik gyerek szobában van rend?

Kb egyikben sem

Vagy ha épp rend van, akkor a szülők osszepakoltak, mielőtt jöttek a vendégek


Szerintem nem lehet elvárni egy 5 es 8 eves gyerektől, hogy mindig csillogjon-villogjon a szobajuk


Es a gyerekszobaba nem kell benézni annak, akinek nem tetszik, hogy kupi van, ennyi :D

2015. szept. 19. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Remélem igazad van :)

Még azt nem írtam, hogy a lányommal az a baj a suliban, hogy eléggé lemarad a tananyagban, meg ott is százszor kell neki szólni, hogy egyáltalán elővegye a könyvét.

Már voltam vele is a Nevtanban, azt mondták, hogy semmi baja.

2015. szept. 19. 23:19
 3/6 anonim ***** válasza:
Ez mind rá illik az én 12 éves gyerekemre is. A világon semmi baja. A pedagógusok -tisztelet a kivetelnek- tökéletes gyereket akarnak a kezük alá, mert azzal van a legkevesebb gond. A normális gyereket vagy a normálistól picit elterot be kell kategorizalni, mert azzal már gond van szerintük. Semmi baja a gyerekeidnek azon kívül, hogy gyerekek és nem megfelelő pedagógussal kerültek ossze
2015. szept. 20. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem igy neten keresztül ezt nehéz eldönteni.


DE a gyerekek ilyenek ahogy leírod. Ès ha nem megfelelö a nevelés akkor ezek a problémák fent állhatnak. Lehet semmi bajuk nincsen, csak telejsen félre neveled, rosszul használod a nevlést.


Ha otthon nincsen gond, akkor nem hinném, hogy bármi baja lehet a gyereknek. Talán az, hogy ha kiléptek otthonról, te mindig félsz hogy mit szól a környezet ha rákiabálsz a gyerekre, így inkább mindig mindent ráhagytál, hogy ne legyetek feltünöek.


Pl ha mi máshoz megyünk és nem tudnak vislekedni, akkor indulunk haza. Ha olyan helyre megyünk, ahol nincsen másik gyerek, vagy játékok, akkor viszek kifestöt, pár apró játékot.


Az oviban lehet az ovonök problémájábol is, ha ök nem ke´pesek a nevelésre akkor kicsúszik egy kicsit problémásabb gyerek a kezük közöül.

2015. szept. 20. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha ADHD-s akkor annak semmi köze a neveléshez!

Komoly segítségre lesz szüksége neki!

gyógypedagógus

2015. szept. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Igen, az adhd-ra kap majd fejlesztést, de kérdés, hogy mikor.

Csak azon tűnődtem,hogy tényleg ennyire súlyos, ahogy mondták?

Meg, hogy lehet hogy a lányomnak is van ilyen problémája?

2015. szept. 20. 13:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!