Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A drágább szórakozást érdemes...

A drágább szórakozást érdemes feltételhez kötni?

Figyelt kérdés

Tegnap voltunk kint a Ligetben a Nemzeti vágtát nézni és akkor már bóklásztunk a környéken. Utazó vidámpark is volt, persze, hogy a fiam szeretett volna sok mindent kipróbálni. Viszont elég drágák ezek a dolgok, min. 500 Ft egy kör. Én egyedül nevelem őt, ugyan fizet az édesapja, de a fizum fele lakáshitelre megy, szóval nem szórhatom a pénzt. Az apja egyébként az utóbbi időben kezdi elvinni magához (több, mint egy év után) és általában drágább programot csinálnak, mondván unalmas a lakásban.

Szóval arra gondoltam, hogy az ilyen drágább dolgokat minimum jó viselkedéshez kötöm, hogy ne járjon csak úgy, a fiam legalább igyekezzen egy kicsit jól viselkedni (dackorszakos 3 éves, vannak dolgai). Persze valószínűleg ezzel is én leszek a rossz, de alapból jó ötlet?


2015. szept. 20. 14:33
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem. Ne a jutalom miatt viselkedjen jól. Elég rossz szemléletet közvetítenél így. A "Pistike, ha nem viselkedsz, nem lesz hinta" meg zsarolás. Ami alapból nem kéne h a neveleshez tartozzon.

De a legfontosabb, h pont a lényeget nem fogja így érteni, mégpedig azt h csak ennyi pénz van. Inkább ezt kéne az ő szintjén elmondani. Ráadásul kockázatos belemenni egy "ki ad többet" játékba az apával. Egy idő után manipulálni fog mindkettőtöket. Emiatt az apával is érdemes tisztázni pár dolgot.

2015. szept. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Amíg a pénz értékét nem képes felfogni (és még jó pár évig nem képes), addig semmiképpen.

Másrészt élményt feltétlehez kötni....necces.

Kérdésedre válaszolva, ez alapból egy nagyon rossz ötlet.

2015. szept. 20. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Inkább ne.
2015. szept. 20. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem se. Egy az, hogy kicsi még hogy ezt értse, a másik meg, hogy inkább örülj hogy az apukájától megkapja azt amit te esetleg anyagilag nem tudsz olyan könnyen megadni. ettől ne érezd magad rosszul, nyilvan a gyerek érdeke a fontosabb. Neki az élmény számít nem az, hoyg mennyibe kerül. 3 évesen még úgy tudod "büntetni", ha valamit csinál akkor azonnal és az ő szintjéhez mért büntit kap. Az, hogy rosszul viselkedtél és ezért nem mehetsz ide vagyx oda, vagy csak akkor mehetsz ha jól viselkedsz ezt még ők nemigen értik meg.
2015. szept. 24. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!