Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 évesem ma szétszórta a...

2 évesem ma szétszórta a golyókat a földön. Nyomatékosan megkértem, hogy szedje össze őket és annyit mondott a szemembe "nem". Ilyenkor ti mit reagáltok? Hogyan fegyelmeztek?

Figyelt kérdés
Mindig jó gyerek volt, ilyesmivel még nem szembesültem. Tudtam, hogy majd lesz ilyen, de nem voltam felkészülve. 32 hetes vagyok a kistesóval, ezért is nem akartam én összeszedni, amit szándékosan kiszórt a konyhakőre. Meg amúgy is. Megkértem valamire ami számomra fontos. Ne vakkantson nekem annyit, hogy "nem". Ti mit csináltok ilyen és ehhez hasonló helyzetekben? Testi fenyítés kizárt. Minden más tippnek örülnék.
2015. szept. 21. 10:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
94%
Megfogom a kezét, odavezetem és összeszedetem vele. Addig nem csinálhat mást. Ha látom, hogy elkezdi, akkor segítek én is neki.
2015. szept. 21. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Én is ezt tettem. 20 percet ült a golyók mellett, mire hajlandó volt pakolni. Addig dacolt velem. Akkor ez ennyi, ki kell várni? Nem én rontottam el valamit, hogy nem fogad szót, ha szépen megkérem valamire?
2015. szept. 21. 10:05
 3/15 anonim ***** válasza:
Én is kb. úgy, ahogy az első írta. Odavezetem és elkezdjük együtt összeszedni. Közben beszélgetek vele és elmondom, hogy miért nem szabad ezt csak úgy oda kiszórni és miért kell összeszedni.
2015. szept. 21. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Nem rontottál el semmit! De a gyerekek nem gépek, hogy csinálják, amit mondasz. Ráadásul még csak 2 éves! Sokszor egy felnőtt sem teszi meg azt, amire megkéred, pedig ő nyilván jobban érti, hogy mit, miért kell tenni.

Na meg mindenkinek vannak jobb és rosszabb napjai is. Nyilván a te kicsid sem mindennap ugyanolyan.

2015. szept. 21. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
És nektek ez megy higgadtan mindig? Én olyan mérges lettem, amikor a szemembe nézett és tudta mit kérek és miért és csak annyit mondott "nem", és ott akart hagyni. Türelmetlen vagyok, tudom :( De nekem ez nagyon rosszul esett tőle.
2015. szept. 21. 10:09
 6/15 anonim ***** válasza:

Én nem gondolok ilyenre, hogy rosszul esik. Nem esik rosszul. Pont azért, mert pici, és én vagyok a felnőtt. Nem olyan, mintha a férjem mondaná, hogy nem, ha megkérem valamire.

Egyébként nekem is vannak türelmetlenebb napjaim. De pl. ha tök komolyan rám néz és olyan dacosan mondja, hogy nem, akkor nem tudok mérges lenni, mert olyan cukin csinálja, hogy inkább arra kell figyelnem, hogy ne röhögjem el magam, mert akkor ugye már sehogy se fogom tudni neki elmagyarázni, hogy most rosszat csinált :)

2015. szept. 21. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Miért baj, ha mérges lettél?

Előbb-utóbb meg kell tanulnia, hogy léteznek érzelmek. A szülő is ember, érzelmekkel. Ilyenkor nyugodtan el is mondhatod, hogy "most mérges vagyok rád, mert nem szeded össze a golyókat".

Így a saját haragját is könnyebben tudja majd azonosítani és kommunikálni, ha ő kerül olyan helyzetben. Egyébként csak a frusztrációt érezné, de a környezetével nem lenne képes közölni, hogy mi baja van.

2015. szept. 21. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Úgy éreztem túl pici és ezért nincs jogom baragudni rá. Hiszen tényleg csak 2 éves. Hozzájön az is, hogy korlátoz a nagy hasam, már nem mozgok olyan lazán, és mikor megláttam a sok golyót majdnem a sírás kapott el, hogy mennyi plusz munka ez nekem. Türelmetlen és túl érzékeny vagyok és aggódom, hogy helytelen volt a reakcióm, hogy mérgesen rászóltam és addig nem mehetett játszani, míg össze nem szedte.
2015. szept. 21. 10:20
 9/15 anonim ***** válasza:

Mérges már egy 1 éves is tud lenni. Az nagyobb baj, ha idővel nem lesz tisztában az érzéseivel. Márpedig verbálisan megfogalmazni csak úgy tudja, ha megtanítod rá.

Nyugodtan legyél mérges, haragudj. A lényeg az, hogy ne a személyére, hanem a viselkedésére.


Egyébként befolyásolni nem tudod az érzelmeidet, ő mindenképp megérzi a negatív hangulatot, mert a metakommunikációból is átjön. Ezen éppenhogy tompít az, hogy a verbális fejlődésének része lesz az érzelmek kifejezése.

Kevésbé éles helyzetekben is használd: ha egy kutya nekiugrik a kerítésnek séta közben és megugat benneteket, akkor is el lehet mondani, hogy "nézd, most mérges valamiért a kutya, biztosan fél, hogy megtaláljuk a csontját/kajáját". Ugyanígy a pozitív érzelmeket is tolmácsolni kell.

"Adtál egy puszit, most nagyon boldog vagyok./Ügyesen visszatetted ezt a helyére, ennek örülök."

2015. szept. 21. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a tanácsot, erre nem figyeltem eddig eléggé. Igyekszem majd az érzelmeket többször megnevezni!
2015. szept. 21. 11:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!