Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy adjátok be a gyógyszert/v...

Hogy adjátok be a gyógyszert/vitamint a gyereketeknek?

Figyelt kérdés
Az enyém semmit nem hajlandó bevenni, ha nagy nehezen beleimádkozom a szirupot akkor kihányja. Vitaminokat sem eszik meg, pl Marslakócskák. Próbáltuk már a gumivitamint is és többféle gyerekvitamint, semmit nem eszik meg. Öklendezik mindentől.
2015. szept. 22. 14:24
 1/10 anonim ***** válasza:
51%
gyógyszert kérj kúp formában abból, amiben olyan létezik. a többit meg kb sehogy. ha a gyereked nem akarja és ha mégis beleszuszakolod, kihányja, én nem erőltetném. ennek oka van.
2015. szept. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
70%
Az én fiam imád minden vitamint és gyógyszert ( tényleg,, ha mondom neki, hogy veszünk be gyógyszert/vitamint, közli, hogy "Hurrá" és rohan a konyhába), szóval nem gond bevenni. A te esetedben a vitamint hanyagoljátok (vagy próbáld az italába beletenni, ha olyan), a gyógyszert pedig kúp formájában vagy szintén italba.
2015. szept. 22. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A gyógyszert be kell venni és kész, nálunk így van. Ha nem jó az íze, akkor kap utána gyorsan inni, amit szeret. Vitamint beveszi szívesen, de volt egy időszaka, amikor a szirupot nem vette be. Az italába kevertem.
2015. szept. 22. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nálunk most az segít,hogy nem én adom a szájába a kanalat a gyógyszerrel hanem a nagytesó,mert az más és új. Ha nem jó ízű a gyógyszer akkor kap után innit, és mindig nagyon megdícsérem ha bevette,ennek nagyon örl és könnyebb a következő gyógyszerbevétel.
2015. szept. 22. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Lázcsillapítót kúp formájában. Gyógyszert még ő nem kapott, de a nővére igen. Nálunk egyszerűen be kell venni nincs mese. Utána mindig kapott valami finomságot. Vitamint (folyékony) vízbe elkeverve kapja. 2 éves lesz.
2015. szept. 23. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Hát, ha ennyire nem megy, porítsd össze, és tedd egy falat ennivalójába.

Hüye példa, bocs érte, de mi pl. a cicáinknak is csak májkrémbe törve tudtunk beadni minden gyógyszert, különben ott hagyták. :)


Vitamint meg pezsitablettéban megitatod vele.

2015. szept. 23. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi a tippeket. Amit meg tudok vele itatni az a bérescsepp+aszkorbinsav teában. Minden mást kihány. Én is úgy próbáltam, hogy kanálból szirupot és rá inni valamit, de úgy is kihányja. Törtem már neki össze két kanál között tablettát, tettem rá szörpöt, kihányta. Nem tudom már mit találjak ki. Kúpot ilyen nagy gyereknek még lehet adni? Úgy értem, hogy van még olyan kúp, ami használ ebben a korban? 6 és fél éves. Tényleg nem marad más ha annyira beteg lesz, kihívom az ügyeletet vagy beviszem, hogy adják neki injekcióban vagy infúzióban. Lázra pl gyakorlatilag semmit nem tudok adni. Volt már, hogy antibiotikumot kellett volna szedni, de kihányta azt is.
2015. szept. 23. 11:09
 8/10 anonim ***** válasza:
Bár az én hatéves fiam már a C vitamint tablettában is be tudja venni, de a lázcsillapítót éjszakára még kúpban adom neki. Este kilenctől hajnalig kitart.
2015. szept. 23. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az előző kommentekben is vannak jók, leírok még egyet, hátha nektek ez jön be.

A kisfiad szereti a szőlőcukrot (esetleg PEZ cukorkát)?

Az enyém igen (sportolás köben szoktak kapni is)- van olyan vitamincsalád (pl. az 1*1 család tagjai, abban is van 500 mg-os C, 1000NE D, multi stb.), ami olyasmi, mint a szőlőcukor, szopogatós, édes, akár szét is lehet rágni.

Azt tudod mondani, hogy az is egyfajta szőlőcukor (és nagyot nem is füllentesz). A D-vitaminja málnás, a C vitaminja citromos vagy narancsos ízű, teljesen normális.


Nem írtad, hogy a kisfiad mennyi idős, nyilván nem 1-2 évesnek ajánlom, de 3+ felett már gond nélkül.


A házi gyerekorvosotok is ismeri a kisfiadat- ő mit mond, mit ajánl?

2015. szept. 23. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A 6 évesnek ne adj már kúpot, ha nem létszükséglet.
2015. szept. 23. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!