Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 23hónapos/2éves lányom hónapok...

23hónapos/2éves lányom hónapok óta elutasító velem! Csak az apjához bújik, engem eltol és megmar, rámcsap. Miért? Nagyon fáj.

Figyelt kérdés

:(

Abszolút nem vagyok kemény. Sőt, kifejezetten szeretgetős, ölelgetős típus vagyok. Sosem ordibálok.


Akkor miért csinálja ezt?

Folyton csak apa van. Ha játszunk, akkor is az egyik plüss apa. Ha nem találja a cumit, és én mondom, hogy"anya, azaz én tudom, hol van"

Erre elsírja magát, mondván, hogy apa tudja, nem én.

Ez csak egy példa.


Úgy érzem, ez falat emelt közénk. Nagyon bánt a dolog. :(

Ittho sokat játszunk.

Egyszerűen nem találok hibát, abban amit csinálok.


Szerintetek mit tehetnék még?



2015. szept. 24. 11:55
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy azért, mert te egész nap ott vagy vele, az apja meg csak ritka ajándék esténként?
2015. szept. 24. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Van tesója? Nálunk a nagyobbik rettenetesen anyás volt és máig is az, az apja bármit tehetett a közelembe nem ért. Aztán megszületett a kicsi és mivel a nagy engem folyton ki akart sajátítani, így ő akkor az apja felé fordult. Most 3 éves és apás nagyon, én ritkán vagyok jó neki. Sajnálom, hogy így alakult, próbálom elviselni, de sokat nem tudok tenni ellene. Bújik hozzám is, ölelget, puszilgat, de olyan 30-70% a viszonya velem meg az apukájával.
2015. szept. 24. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

De van egy 5 éves testvére. Kb. Nálunk is ez az arány lehet. És nálatok már 3 éves, és még mindig ez van?

Akkor számíthatok én is erre.. ? :'(

2015. szept. 24. 12:44
 4/10 anonim ***** válasza:
Nyugi.Szerintem ez Elektra-komplexus.A kislányok 2-3 éves korukban úgymond "vonzódnak"az apjukhoz,az anyjukra pedig féltékenyek,ezért elutasítják.Mikor együtt vagytok a férjeddel,és megpuszil téged,ölelget,akkor hogy reagál a kislány?Ne izgulj,ezen sok lánygyerek átesik.A fiúknál Ödipusz-komplexus a neve.Ott az anyjukba "szerelmesek" a kisfiúk.
2015. szept. 24. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Viszont a nagyobb nem volt anyás. Egyformán húzott mindkettőnkhőz.
2015. szept. 24. 12:46
 6/10 anonim ***** válasza:
2-es vagyok. Hát nálunk úgy tűnik, hogy ez így is marad. Én hiába csinálok programokat, viszem őket jobbra-balra, neki elég ha az apja rámosolyog és én már le vagyok tojva. Pedig ő kettőjük közül a bújósabb kislány, kihasználom az időt amikor engem választ és most már megértem az apukáját, amikor panaszkodott a nagylányra.
2015. szept. 24. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

3: Köszönöm, nem láttam, hogy közben írtál. Utána nézek annak amit írtál.


4: Sajnálom. Nekem is annyira rosszul esik. De előtte ezt nem mutatom ki.

2015. szept. 24. 13:10
 8/10 anonim ***** válasza:

NÁlunk a 2,5 éve kisfiam ilyen. Az apja a minden, akkor is, ha türelmetlenebb vele, mint sokszor én. engem dühében megüt, rúg, elküld, stb. Általánosságban nem túl bújós, de az apjához látványosan többször bújik, lefekvés előtt percekig puszilgatja, stb.


Azért ha elesik, fáj valami, akkor persze csak én vagyok jó, én vigasztaljam:):):)


Énmondjuk találok hibákat magamban, de nem hiszem, hogy ezek miatt lenne. Valahol azt olvastam, hogy a gyerekek a dühüket sokszor azért inkább az anyjukon vezetik le, mert róla tudják legbiztosabban, hogy ennek ellenére is feltétel nélkül szeretik őket. Hát szeretném én is ezt hinni. De ha valóságosan az apjához húz jobban, az ellen semmit nem tudok tenni, szíve joga, még ha nem is esik jól, természetesen:)

2015. szept. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Szeretném én is ezt hinni. :)
2015. szept. 24. 13:40
 10/10 anonim ***** válasza:

gyermekem 15 hós lesz, ugyanez van, csak épp a nagymamával, kapaszkodik rá, mint egy kismajom, hogy nehogy elvegyem tőle, ha mama menne haza, olyat művel, amit egyébként soha nem látok, toporzékol.

én arra gondoltam ahogy pl a játszótérről sem szabad hirtelen hazavinni, hogy mindennek kell, hogy legyen egy levezetése. így együtt búcsúzunk, vagy sétálunk még picit mamával az úton, stb.

valszeg a kérdező esetében az apát, mi esetünkben a mamát ritkábban látja, az anya jelenlétét természetesnek veszi, nem a nap meglepetésének.

2015. szept. 24. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!