Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Bilit/wc-t elutasító gyereknek...

Bilit/wc-t elutasító gyereknek megoldás lehet a gumibugyi+tetra pelus+kakifogó papír a szobatisztaság eléréséhez?

Figyelt kérdés
1 hónap múlva 3 éves és a közelébe se hajlandó menni a bilinek. viszont már érzi az ingert, csak nem hajlandó megválni a pelustól.
2013. nov. 4. 15:50
 1/7 anonim ***** válasza:
57%
Majd megérik rá. Ne erőltesd. Az én fiam szeptemberben múlt 4 és előtte pár héttel egyszercsak a wc-be akart kakilni. Azóta is oda kakil, semmi probléma nincs. Varázsszó: türelem.
2013. nov. 4. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
69%

Trükköket bevetni nem türelmetlenség, hiszen elég érett egy 3 éves ahhoz, hogy szobatiszta legyen, főleg úgy, hogy a gyerekek nagy része ezt két éves korába produkálja.


Saját példámat tudom csak írni, hogy nálunk mi volt. Építkezés közben voltunk, a kisebbik fiam előző hónapba töltötte a kettőt. Kövezzetek meg, de nem volt pénzem pelenkára, mert volt egy nemvárt kiadás, és akkor segítséget se tudtam kérni. Mondtam a kisfiamnak, hogy csak egy pelus van itthon éjszakára, amikor ébren van a wc-t kell használnia, mert nem tudok adni neki. Nem adtam rá csak a bugyit meg a gatyót. Egyszer bepisilt, utána a wc-be ment. Aznap már éjjel is száraz volt a pelus.

Szerintem ha hagynád megtapasztalni milyen pelus nélkül, akkor az ovira már szobatiszta lenne.


Az előző válaszolóval meg nem értek egyet, szerintem egyáltalán nem normális, hogy addig csucsujgassunk egy gyereket, hogy 4 évesen még szoptassuk és pelenkázzuk. Ilyenre is láttam példát. Attól nem marad a mi kisbabánk, hogy kisbabaként bánunk velük.

2013. nov. 4. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
82%

írod is, hogy érett rá, tehát lusta :) amúgy tök igaza van, mennyivel kényelmesebb a pelus :D

szerintem az a megoldás, hogy egyszerűen elfogy a pelus, együtt megbeszélitek minden nap, hogy még hány db van, aztán nem veszel újat. pár napig bepisil ami egyáltalán nem kényelmes, így ráveszi magát, hogy használja a bilit. közben lehet ösztönözni matricával vagy valami aprósággal éss akkor pozitívan éli meg :)

2013. nov. 4. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Mosható pelusban jobban érzi a nedvességet, az biztos, de 3 évesre, ha érzi is az ingert, lehet, hogy fölösleges. Ha mégis úgy döntesz, hogy kipróbálod, szerintem jobban jártok valami szellőző anyagú pelenkakülsővel, mint a gumibugyival. 1-2 db. annyira nem drága, több úgysem kell.
2013. nov. 4. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a válaszokat. Azt fogom csinálni h "elfogy" a pelus és ruhapelenka lesz csak. Mégis többet felfog mint a sima gatya.
2013. nov. 4. 22:15
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Az én kisfiam pontosan 3 éves volt, amikor egyik napról a másikra elhagytuk a pelust. Előtte már többször volt ez téma nálunk, de mindig elzárkózott tőle, én pedig nem erőltettem. Kb. 2 éves korától esténként, fürdés előtt már használta a wc-szűkítőt, de sosem szólt, hogy pisilni/kakilni kell, sőt sokszor a pelust sem akarta hagyni kicserélni.

A leszokás úgy történt, hogy egyszer (nyáron) meséltem neki a strandról, és hogy milyen szívesen elvinném őt oda, de sajnos csak akkor mehetünk el, ha már nem lesz pelus. Erre teljesen belelkesült, és 3 nap alatt tökéletesen szobatiszta lett nappalra. Pár héttel később a délutáni alváshoz sem kellett a pelus, most, 3 hónappal később az éjszakai pelust is elhagytuk.

Lehet, hogy nálatok is valami jó motiváció kellene, olyan, amit nem érez kényszernek. Esetleg ezzel is meg lehetne támogatni a pelus elfogyását.

2013. nov. 5. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Eddig az ovival próbáltsm motiválni mert ott milyen jó játékok vannak de nem hatja meg. En is abban bízik h majd egyik napról a másikra sikerül. Köszi a választ.
2013. nov. 5. 13:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!