Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisfiunak nagyon ciki a...

Kingucikácskácska kérdése:

Kisfiunak nagyon ciki a katicabogár-jelet választani óvódába?

Figyelt kérdés
Vagy célszerűbb inkább focilabdát választani? :) De olyan édesen mondja a katicabogarat... :)

2015. szept. 27. 15:49
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
83%
Ha ő kéri, akkor oké, de azért nem választanám mert édesen mondja. Valószínűleg jövőre már nem rajongana érte.
2015. szept. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
84%
Nem az. Azért kérdezd majd meg mit szeretne ha odajut.
2015. szept. 27. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Köszi, azt nem részleteztem, hogy nem nagyon beszél, a katicabogár az egyetlen összetett szó, amit mond, és nagyon szereti. :) Választhatunk még focilabda (abszolút fiús), lufi, hóember, lombos fa, perec közül... A katicabogár tetszik neki nagyon :)
2015. szept. 27. 16:03
 4/17 anonim ***** válasza:
57%

Simán. A lányomé repülő. Nem hiszek abban, hogy a nemi sztereotípiákat ennyire erőltetni kellene.

Lesz majd kamasz, akkor ő maga fogja felvenni a rá jellemző nemi szerepet, addig pedig mindennel meg lesz kínálva, ami neki tetszik - akár fiús, akár lányos dolog.


Ruhákból is mindenféle színű van, kék is, nem kevés. Szeretném, ha később majd sportolna, de a sportág már rajta múlik. Én mindennek örülni fogok, akár balett, akár ketrecharc lesz a választott ág, lényeg, hogy szeresse.

2015. szept. 27. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
55%
En inkabb a maskak kozul valasztanek. Azert meet a katicat aranyosan mondja nem kell AZT a jelet valasztani. Viszont nem baj ha konnyu lerajzolni. Nalunk a bolcsibe kertek a ruhakba a jelet. Lufi, perec könnyen rajzolható. Meg a focilabda is. Nem valasztanam a katicat.
2015. szept. 27. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
57%
Én megkérdezném, hogy melyiket szeretné látni minden nap, és mi az amit szívesen nézeget a holmiján. Amúgy szerintem nem ciki.
2015. szept. 27. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem nem feltétlenül a gyereknek kell választani, te is terelheted a választását. Amúgy sok helyen ennyire nem lehet válogatni, vagy legalábbis azonnal kell dönteni.

Szóval ha a fiadnak tetszene a rózsaszín szín, mert miért ne, hiszen jó élénk szín, akkor vennél neki rózsaszín felsőt? Szerintem mikor felnőtt lesz nem hiszem hogy szívesen meséli majd, hogy katica volt a jele az oviban. Akárki akármit mond lányos jel.

Akinek repülő lányként arra meg azt mondanám, hogy biztos nem volt katica a választható között :) vagy kevésbé ciki egy lánynak a fiús játék, ruha bármi, mint egy fiúnak lányos dolgot választani. TEtőtől talpig felöltöztetheted kékbe a lányt is, de full rózsaszínben egy fiút..... én nem tenném.

Nem azt mondom hogy a focilabdát kell választani, de amúgy könnyű is lerajzolni. Gondolom nálatok is bele kell majd rajzolni mindenbe, meg a perec és lufi is tök jó.

Persze más lenne a helyzet, ha katica és virág között menne a dilemma :)

2015. szept. 27. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

nem is tudtam, hogy ez lányos jel

én is pont a katicán vacilálltam, csak bölcsi jelként,

ugyanis itthon van egy rakás katicamatricája, amit vele együtt ragasztgattam a falra és mindig mutogatja, szereti őket(ahogy a maki majmot is a pizsamáján, meg a kabalaoroszlánt, meg szóval úgy sokmindent) de a pöttyös labdát választottam neki(mert azt olvastam ez a topjel, plusz a bölcsisszekrénye így pont kézre esik és fejmagasságba)de hiába vettem neki itthonra pöttyös labdát, hogy barátkozzon vele már előre, ugyanolyan játék neki, mint egy építőkocka, van, amikor dobálja, máskor napokig rá se néz, szóval nem egy szíve csücske..

és elbizonytalanodtam nem e katicát kellett volna, meghogy elcseréljem e a bölcsis társval, akik csak azért váasztották, mert hátrahagyott maradékjelek között volt és vaélszeg ők még nem szoktatnak be, tehát időszerű lenne.

habár kicsit bénán van a bölcsiben ugyan illusztrálva

2015. szept. 28. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
*mármint én azt hittem a java unisex jel, köztük a katica is
2015. szept. 28. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

szerintem is uniszex jel

ha szereti, tetszik neki, akkor miért ne választhatná?

például az én fiam nagyon szereti a természetet, az állatokat főképp, örökké kúszik-mászik a fűben mindent megvizsgálni. Volt vagy tízféle jel amikor voltunk beíratkozni és mutogatta az óvónéni, hogy mikből tud választani: autó, labda, hóember, pöttyös bögre, kifli stb még pár másik is... és katica. Amikor meglátta a fiam, egyből lecsapott rá! itthon kérdezi az apja, hogy dehát kisfiam,katica??? ő meg mondja: az is BOGÁR, apa!

és boldog vele. Nem is bánom, szerintem az a lényeg, hogy neki tetsszen. Egyébként egy rettentő fickós a fiam, vagány, stramm, jó humorú, csajozós, igazi pasis viselkedésű. Csak éppen természetkedvelő is. Nincs a katicával semmi baj szerintem :)


ha megoldható nálatok is, akkor hagynám, hogy a gyerek válasszon.

2015. szept. 28. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!