Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért lett ilyen? Nagyon...

Miért lett ilyen? Nagyon elrontottam valamit.

Figyelt kérdés

1,5 éves kisfiam teljesen kifordult magából. Mintha kicserélték volna.

Eddig egy tüneményes, jó evő, jól alvó, mindenhol jól viselkedő, szinte mintagyerek volt. Könnyű volt vele az élet, egy szavam nem lehetett. Na ennek az állapotnak kb. 1 hete hirtelen vége lett. Nem történt semmi különös az életünkben, minden ugyanolyan, ő változott meg szinte egyik napról a másikra.

Az altatás legalább 1 óra, meg akar lépni, pedig hulla fáradt. Üvölt aztán egyszer csak hirtelen elalszik.

Enni nem akar, csak hideg ételt, kenyeret, szendvicset. Főzeléket kiköpi, mondja, hogy nem kell.

A legdurvább azonban számomra, hogy olyan hisztiket vág le, hogy nem hiszem el. Hogy ilyet sehol nem látott abban biztos vagyok. Ordít (könnye nem jön), toporzékol, csapkod. Sétálni vagy boltba már alig merek vele elmenni, nem engedi, hogy fogjam a kezét, ha erővel fogom neki pl. az úton, akkor harapja a kezemet.

Ma városi rendezvényre mentünk vele, meg is bántuk. Kb. 5-ször csavarta ki a kezét a kezemből és feküdt hanyatt a tömegben a betonon ordítva, mert nem akartam elengedni a kezét. Ott feküdt, mindenki minket bámult.

Első gyerek, nem tudom ezt mennyire kell komolyan venni, meg vagyok ijedve. Hogy kell ezt kezelni? Vagy valami problémára utalhat?

Előre is köszönöm a segítséget és bocsánat, hogy hosszú lett.


2015. okt. 3. 21:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Olvass utana, eletkori sajatossag.
2015. okt. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Üdv dackorszak ajtajában! Kötél idegeket és kitartást kívánok! Olvasgass Vida Ági kismamablogján a hisztikezelésről. Mi fél éve küzdünk ezzel, de már jobb a helyzet. Már sokkal kevesebbszer vágja magát földhöz, veri a fejét a falba, harap meg minket, ha valami nem tetszik, de emögött rengeteg munka van.
2015. okt. 3. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Erre az angolban van egy nagyon talalo kifejezes: Terrible two... Mi itthon dackorszaknak nevezzuk. Valahol orulni kell neki, mert azt jelenti, a gyermeked egeszseges, a szemelyisege, entudata rendesen fejlodik. Tudom, hogy nem konnyu, de at kell elni, en haromszor csinaltam vegig (pontosabban ketszer, mert az ikrek egyszerre nyomtak). Kb. eddig a gyerekneveles nem szol sokmindenrol, de most mar kellenek a szabalyok, a korlatok. A ferjeddel beszeljetek ossze, mi legyen az amibol engedtek (pl.: ok, nincs fozelek, de akkor a szendvicset muszaj megenni), es mi az amibol nem (reggeli indulas, alvas). Sajnos sok turelem kell, es nagyon ossze kell hangolodnotok, hogy ne menjen at tenyleg terrible-be adolog. Ha biztonsagosabbnak erzed, olvass szakirodalmakat.

+ A hiszti nem mas, mint az onkifejezes egy igen latvanyos eszkoze. Sajnos nincs mas modja a tudtotokra hozni, hogy neki mas elpepzelesei vannak (orulj, hogy van elkepzelese). Normalis esetben, ha a hiszti otthon van, ne vegyel rola tudomast, es maradj vegig higgadt. Utcan, boltban guggolj le hozza, szoritsd magadhoz, hogy erezze a Te nyugodt szivdobogasodat. Ha igy se megy, hat fogd meg es vidd el, de NE ENGEDJ NEKI, HA AZ AZ ELVEITEKKEL UTKOZIK.

2015. okt. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
... bocsi, ha van hiba, de mar nincs erom atolvasni... + soha, de soha ne foglalkozz azzal, hogy esetleg megbamulnak Titeket az utcan! Ez csak annak erdekes, aki meg nem csinalta vegig!! :)
2015. okt. 3. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Kedves utolsó, külön köszönet a jó tanácsokért! Igyekszem higgadt maradni :-)

2015. okt. 3. 21:51
 6/15 anonim ***** válasza:

sokan idegesek lesznek a hisztitől, ami alapból már baj.

nagyon fontos lenne első körben vaóban higgadt maradni és ugyanakkor a gyerek akaratát is tiszteletben tartani.

(ha önkívületben van, azt sajnos tényleg meg kell várni, hogy magától lecsengjen :()

2015. okt. 3. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Dackorszak, nyugi hamar vége lesz :)
2015. okt. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

de valaki itt írt olyasmit, hogy esetleg beszélni olyan meseszerűt közben, hogy ó, amikor ilyen ez a gyermek, akkor láthatatlan lesz, nem is hallom őt, pedig annyira szeretném, ha visszatérne.., ne emlékszem tovább


és tudatosítani bennük, hogy ez a harag és düh és elvileg annak levezetésének megtanulásához is felnőtt segítség kell, a gyerek ugyanis nem képes magán segíteni és ez neki se jó.

2015. okt. 3. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Én tiszteletben tartom az akaratát mindig. Nincs túl sok dolog tiltva neki, elég engedékenyek vagyunk. De van amit muszáj, az úton meg kell fognia a kezem, aztán ha átértünk, a járdán már szaladhat.

Ma is muszáj volt fognom, nagy tömeg volt. Babakocsiban toltam, közölte, hogy ő kiszáll. Mondtam rendben van, nyugodtan kiszállhat, de itt most muszáj fogni a kezemet. Ilyen tömegben pillanatok alatt szem elől téveszthettem volna. Főleg, hogy nem tud lassan menni, túlzás nélkül mondom ő mindig fut. Nem is akármilyen sebességgel. Szóval ebből lett a cirkusz, nem akarta fogni a kezemet. De ez csak egy a sok közül mostanság.

2015. okt. 3. 22:26
 10/15 anonim ***** válasza:
3-as vagyok, nagyon jol kezelted a szituaciot. O akart valamit (kiszallni), Te mondtad, hogy ok, de csak akkor, ha Anya szabalyai is ervenyesek (fogni kell a kezet). Te betartottad az igeretedet (azzal, hogy kivetted), O neki nagyobb volt a csabitas (ami teljesen ertehto, nagyon izgalmas a vilag), igy jott a hiszti. Ilyen esteben nem szabad, hogy legyen apellata, "ha nem erted meg kisfiam, hogy ez veszelyes, megyunk haza". Ha utana is jon a hiszti... "ok, megyunk haza". es bizony menni kell. Azekbol fogja megtanulni, hogy bar mindenki szivesen ad a velemenyere, sajnos nem mindig az van amit szeretnenk, a szabalyokat be kell tartani. Neki ez nagyon nehez, hiszen meg csak most jott ra, hogy neki is van beleszolasa a vilag valtozasaiba, es feszegeti a hatarokat. Te ugyes voltal, ne ess ketsegbe, ugyanilyen hatarozottan kezeljetek tovabb a helyzetet. :)
2015. okt. 4. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!