Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen tünetei vannak, ha egy...

Milyen tünetei vannak, ha egy gyermek autista?

Figyelt kérdés

Kislányom most kezdte az első osztályt, összes ismerős kispajtása az ovibol másik iskolába jár... Jól tanul...az órákon aktív.. De nem hajlandó az új kispajtásokkal beszélni... Hiába beszélnek hozzá... Nem hajlandó megszolalni... Csöndes természetű volt az oviban is... De nem ennyire :-(

Ez az autizmus egyik jele lenne... Vagy ha nem hogyan segíthetnék neki?


2015. okt. 3. 22:53
 1/6 anonim ***** válasza:
92%

most kezdte az iskolát...

akkor miért az autizmus az első amire gondolsz...?


természetes, új hely, új társak, nincs egy barát, vagy aki fogja a kezét, egyedül kell megbirkóznia a beilleszkedéssel, a félelmeivel, a szorongásaival.


inkább a szorongásra keress rá és annak tükrében olvasd a tanácsokat. Vida Ágnes jókat ír.

2015. okt. 3. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

ez mondjuk ha már mindenképpen betegséget akarunk húzni a gyerekedre, a szelektív mutizmus tünete lenne.

de nem hiszem, hogy 1 hónap egy idegen közösségben szégyenlősség valami gondot jelezne. ő ilyen. az autizmus egyébként 3 területet érint, csak akkor beszélhetünk róla, minden tünet pedig változó. vannak kényszeres dolgai a lányodnak?


ha majd hónapokig nem fog megszólalni, akkor olvass utána a mutizmusnak, de nem gondolom, hogy egyből ilyenre kéne gondolni, én is csöndes vagyok egy idegen környezetbe, pedig nem vagyok félős... :)

2015. okt. 3. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha autista lenne, annak már korábban is lettek volna tünetei. Ráadásul az egyáltalán nem beszélni nem ugyanaz, mint a gyenge szociális kompetenciák.


Beszélgess vele, a tanárával, próbáld meg kideríteni, mi a gond. Esetleg barátkozz össze te egy szülővel és hívd meg magatokhoz őket, hogy legyen legalább egy ismerős arc.

2015. okt. 4. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az autizmus diagnosztizálásához egy 40 oldalas kérdőívet töltetnek ki, sok kísérő vizsgálattal együtt.

Ezek után gondolod, hogy ez olyan, mint a nátha, hogy ha folyik az orra, akkor valószínűleg náthás, bumm, máris diagnosztizáltam?

2015. okt. 4. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ez nem autizmus. A kislányod, ha minden igaz, már 6 vagy 7 éves. Ha autizmus lenne nála a gond, akkor az már kiderült volna számotokra, az óvónők is felhívták volna a figyelmeteket, hogy milyen tüneteket produkál a kislány. Az autizmus ráadásul az egész személyiséget átható állapot, nem pusztán annyi, hogy nem szólal meg valaki, főleg, hogy az óvodában ezek szerint voltak barátai.

Gyermekpszichológushoz vinném, hogy kiderítsük mi lehet a háttérben.

2015. okt. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ez nem autizmus, szimplán félénk, nekem is volt elsőben ilyen osztálytársam ,első évben szinte meg se szólalt, aztán feloldódnak.
2015. okt. 8. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!