Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 8 hónaposan látszik már ha...

8 hónaposan látszik már ha autista a gyermek? Ha igen ennek mik a tünetei, mire kell figyelni?

Figyelt kérdés
2010. aug. 9. 22:29
 1/3 anonim ***** válasza:
2010. aug. 10. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Egy rokonom az autizmus egyik fajtájában szenved,nála 6 évesen derült ki.Így persze helyére kerültek a régebbi furcsa dolgai...sztem ha nem súlyosan autista,akkor teljes biztonsággal még nem lehet megállapítani egy ilyen kicsi gyereknél.
2010. aug. 10. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia! Most találtam rá a kérdésedre! Nem lett végül probléma a gyermekeddel?

Az enyém később született, mint a kérdésed kiírása, és nemsoká megkapja a diagnózist, és volt már 8 hónaposan is tünete. Pakolászás ki-be vég nélkül, ha kizökkentettük, akkor hisztizett. Nem szerette, ha sokat dajkáltuk, ritkán tartott szemkontaktust, nem fejezte ki a szándékait, szükségleteit. Ha nem kínáltuk volna meg, akkor éhen és szomjan halt volna inkább, de nem kérte. Ülve is képes volt elaludni, azt sem jelezte, ha fáradt, egyszerűen csak elaludt.

Mozgásban és testalkatra is elmaradt a kortársaitól már egész korán. Nem szerette a kukucs játékot csecsemő korában. Sokat mosolygott ugyan, de igazi nevetést ritkán lehetett belőle "kicsikarni". Izomtónus eloszlási zavara van....Az első pillanattól tudtam, hogy valami nincs rendben...

2013. jún. 29. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!