Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan reagálnátok, ha ilyenne...

Hogyan reagálnátok, ha ilyennek lennétek szemtanúi?

Figyelt kérdés
Régebbi az eset, de most jutott eszembe, hogy megkérdezzem. Apuka bevásárol a kislányával, kislány nyafog, hisztizik, erre az apja odarángatja egy félreeső helyre és iszonyat nagyot lekever neki. Meg tudnátok állni szó nélkül, ha ilyet láttok? Ja és apuka nem kis darab ember mellékesen.

2015. okt. 9. 15:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
30%

Sehogyse hisz nem tudod az építményeket..

Es ki vagy te hoogy az észt oszd csak azert mert pofont kapot av gyyerek

2015. okt. 9. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
27%

Elnezest.... Tul. Okos a telóm..


Nos szoval semmmitse szólnék


1semmmi közöm hozzá

2 nem. Veszélyeztette a gyerek eletet egy pofonnal!

2015. okt. 9. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
91%

Meg. Gondolod, hogy ha prédikálsz neki egy sort, akkor holnap nem kever le neki egy nagyot?

Én sem értek egyet az agresszióval, de nem sokat tehetsz.

Főleg, ha nem ismered a körülményeket.

2015. okt. 9. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Miert van aki ebbe beleszól a?
2015. okt. 9. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem meg.

Nem hiszem, hogy lenne értelme szólni.

Persze, ha nagyon bántaná, akkor tennék valamit.

De általában azt a taktikát választom (más esetben is) hogy csúnyán nézek, az elég szokott lenni :)

2015. okt. 9. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Én sem szoktam beleszólni az ilyesmibe, akkor sem tettem, de valahogy ez az eset annyira szíven ütött, mert annyira agresszív volt az az ember, nem csak egy egyszerű tasliról volt szó, hanem izomból kevert le annak a pici kislánynak, meg ahogy odarángatta és ordibált vele. Szóval el tudom képzelni, hogy ez még csak egy lightos kis jelenet volt, mivel tömve volt a bolt.

Igazából nem kioktatásra vártam, csak a véleményekre vagyok kíváncsi.

2015. okt. 9. 16:27
 7/15 anonim ***** válasza:
85%

Alapbol nem szivesen hagynam szo nelkul, de az ilyen patkanyoktol kitelik hogy utana amikor nem latja senki, bosszubol meg jobban elverik a gyereket.


Amugy nem tartom normalis embernek aki kepes megutni egy kisgyereket.

2015. okt. 9. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
59%

Úgy gondolom, hogy egy jó időben adott atyai pofon időnként egyes gyerkeknek használ. Egyáltalán nem minden gyerknek kell, de van olyan temperamentumú, akinek igen.

Ez azonban nem a boltban ezer ember előtt és ne agresszívan történjen!


De! Más emberek életébe nem lehet beleszólni. Kivételt képez, ha valóban sérülést okozó durva bántalmazás történik. Én már voltam ilyan helyzetben, amikor a roma apuka nekiesett a gyerekének. Odamentem és annyit mondtam, hogy veszi a térfigyelő kamera azt, amit tesz. Itt lesz a rendőrség 5 perc múlva, ha nem hagyja abba. Rögtön abbahagyta és nekiállt magyarázkodni. Én továbbmentem. Otthon ugyanúgy meg fogja verni, nem fogsz tudni vele mit csinálni.

Az is lehet, hogy apukának ez volt az utolsó csepp a pohárban. Elfuthatta a méreg...

2015. okt. 9. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
93%

Aki nyilvànos helyen lekever a gyereknek egyet, az otthon még ennyire sem fegyelmezi magàt. Rossz gyerek nincs, csak rosszul nevelt, ha egy gyerek hisztis, kezelhetetlen, az àltalàban a szülő hibàja, rossz nevelési módszer eredménye. Nàlunk is volt ilyen korszak, az oldotta meg, hogy màshogy bànunk a gyerekkel.


Nem hiszem, hogy szólnék, ha mégis, az is hiàba lenne.

2015. okt. 9. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
78%

Nekem most erről az jutott az eszembe, amikor talán egy hónapja engem azzal állított meg egy öregasszony, hogy "nem kihoznom kellett volna a telefonfülkéből a 4 éves fiamat, hanem jól rá kellett volna csapnom a fenekére, mert nem jött magától", ezt úgy hogy konkrétan nagy rosszaságot nem csinált, tehát nem tört zúzott a telefonfülkében, csak egyszerűen nem jött magától, mikor hívtam.


Az én véleményem, hogy mindenki hagyja békén a másikat, senkinek semmi köze hozzá, hogy nevelem a gyerekemet, amíg nem okoz kárt másnak, és ne szólogasson be nekem senki az utcán.


Persze ez egy fordított eset, mert itt arról volt szó, hogy a férfi megütötte a gyereket, de ha ez csak egy pofon volt, akkor különösképpen nem veszélyeztette a gyerek épségét. Neked pedig ebből az egy jelenetből fogalmad sem lehet arról, hogy az a gyerek milyen személyiségű, nincs-e alapból valamilyen magatartászavara, mennyire borította már ki előtte az apukát, és lehet hogy az volt az utolsó csepp a pohárban, és valahogy véget akart vetni a helyzetnek, mert elege volt belőle, és elfogyott a türelme. Talán ő azt is hihette, hogy ez az elvárás felé, hogy ne hagyja hisztizni a gyereket nyilvános helyen, lehet hogy otthon nem is zavarta volna ennyire a hisztije...nem tudhatod, mert nem ismered. Egy jelenet alapján kár hozzá fantáziálni mindenfélét. Mindenki törődjön a saját dolgával.

2015. okt. 9. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!