Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szülők! Ti hogy reagálnátok...

Szülők! Ti hogy reagálnátok ha a kisgyereketeken (óvodás, kisiskolás) észrevennétek, hogy a saját neme érdekli?

Figyelt kérdés

Gyakorló szülőkhöz szól a kérdésem, nem tini jobberekhez!

Érdekelne, hogy mostanában hogyan vélekednek erről a szülők. Amikor én voltam gyerek ('90-es évek eleje) ez még teljesen tabu volt. Számomra mindig természetes volt, hogy a lányok tetszenek. Oviban is a többi kislány érdekelt, a magazinokban a fehérneműs/fürdőruhás néniket nézegettem.

Ovisként nem tudtam mit jelent a leszbikusság, melegség. Ilyen fogalmakkal nincs tisztában egy gyerek, csak simán a lányok tetszettek és amíg nem tapasztaltam a környezetemben, hogy ez a "rossz", addig fel sem merült bennem, hogy ettől különböznék másoktól.

Én nagyon későn coming outoltam, 2 kapcsolatom volt eddig, mindkettő nővel.



2014. okt. 4. 13:10
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
en nem kommentelnem. Ha eszre is vennem, hagynam. Nem kerdezgetnem h tetszik az a kisfiu?? nem tetszik jobban inkab az a kislany? szeretnel feleseget majd? vgy inkabb ferjet? Szepen beken kell hagyni, majd magatol ugy is rajön elsönek addig pedig biztositam az önzetlen szeretetmröl es elfogadasomrol h majd el merje mondani, ne rettegjen evekig...
2014. okt. 4. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%

szerintem ilyenkor még nincs különbség lány és fiú, azoz nemek között számukra, csak a hozott minta alapján játszanak papás-mamást, vagy papaás-papást(csak a megtanult dolgok jönnek elő)

pl sok gyerek ezért is szereti a főzőcskepultot, mert mindig azt látja anya mennyit serénykedik a konyhában

2014. okt. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
92%
nekem ket fiam van es mivel velem vannak itthon engem is utanoznak. Mindkettö paradezott mar a magassarkumban, imadnak fözni a jatek konyhaban, ha sminkelek vagy csinalom a hajam akkor odaallnak h öket is ruzsozzam ki vagy fujjak az ö hajukra is hajlakkot....Attol meg nem lesznek homokosok. Ha meg megis akkor nem ettöl. Ugyanugy imadjak a repülöket autokat vonatokat mint a többi fiu de semmit sem eröltettem soha es nem rohantam sikongatva h elvegyem tölük ha meglattam h ne adj isten egy babaval jatszanak...
2014. okt. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Melegnek lenni nem egyenlő azzal, hogy a másik nemet utánozzuk. Engem soha nem vonzottak a fiús dolgok pl.
2014. okt. 4. 14:08
 5/10 anonim ***** válasza:
Ilyenkor még nem szabad komolyan venni sőt a kamaszkor végéig belefér ha érdeklődik a saját neme iránt.
2014. okt. 4. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
64%
Sztem nincs ezzel semmi gond :)
2014. okt. 5. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
67%

Csak szeretném elmondani hogy én is a lányokat néztem meg az oviban, ők tetszettek, de ez nem tudtam mit jelentett még akkor. Kb. 15 éves koromban jöttem rá hogy tényleg leszbi vagyok, mindig a lányok érdekeltek jobban. Ja és csak a lányos dolgok érdekelnek.


19/l

2014. okt. 5. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"sőt a kamaszkor végéig belefér ha érdeklődik a saját neme iránt."


és utána már nem fér bele? csak kérdezem...


a kérdéshez visszatérve: nem igaz, hogy ovis korban nemi szerepeket utánozzuk. legalábbis nálam nem így volt. én nem csonka családban nőttem fel, mégsem utánoztam az ún "férfi" mintát (bármi is legyen az). már oviban is a fiú felé nyitottam. tisztán emlékszem, amikor "orvososdit" játszottunk én a fiúkat akartam "megvizsgálni", ő irántuk érdeklődtem, míg a többi fiú a lányokat akarta "megvizsgálni". erre tisztán emlékszem.

2014. okt. 5. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én kicsiként mindig a fiúkkal barátkoztam, meg most, felnőttként is több a fiú barátom. Oviban emlékszem mindig, hogy a lányok szoknyája alá akartam nézni folyton. Arra nem emlékszem, hogy az ovónéni erre hogyan reagált, de azt tudom, hogy a szüleimet nem zavarta, hogy mindig fiúkkal játszom, fiús dolgokat. Viszont érdekes módon nem vagyok kifejezetten férfias nő, sőt, egyáltalán nem szerintem, legalábbis külsőre. Szerintem rá kell hagyni a gyerekre, hogy önmaga fedezze fel a dolgokat. Sosem szerettem azt, mikor kisgyerekeket befolyásoltak a szülők minden marhasággal. Pl. az egyik ismerősöm a kisfiának azt mondta, mikor sírt, mert elesett, hogy ne sírjon már, hogy néz ez ki, a kisfiúk nem sírnak... Megállt az eszem. Az oviban hagyni kell őket, hogy szabadon gondolkozzanak és cselekedjenek szerintem. Ide csak egy esetleges homofób óvónő zavarhat be.
2014. okt. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
34%
A saját gyerekemet nyilván elfogadom annak ha meleg,de kamaszkor után máshogy kezelném a témát,nekem voltak nőként olyanok,hogy bejött ez a lány meg az a lány még fantáziáltam is aztán szépen lassan elmúlt,fiús voltam rengeteg fiú baráttal,de már oviban volt fiú szerelmem,tiniként egy-két lány is.De manapság rengeteg a divat melegség csak körbe kell nézni,nem mellékes,hogy sok tini azt hiszi ezzel kitűnik a tömegből,ezért,mondtam,hogy kamaszkor végéig nem kell komolyan venni.
2014. okt. 5. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!