Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tejcukor-érzékenység illetve...

Tejcukor-érzékenység illetve tejfehérje allergia vizsgálatok előtti hetekben, napokban hogyan kell, javasolt étkezni?

Figyelt kérdés
Sajnos vagy szerencsére ez a két vizsgálat vár a lányomra, vérvétel lesz és kilégzéses vizsgálat. Eltérő véleményeket hallok, hogy vissza kell -e vezetni a rendes tejtermékeket az étrendjébe vagy sem? Orvosi körökben is mást mondanak. Igaz, ha nem kap előtte tejes dolgokat, még ha tejproblémái is vannak, nem mutat majd ki semmit a vizsgálat? elsősorban ez ilyen témában érintet szülőktől szeretnék választ kapni! Köszönöm!!!
2015. okt. 12. 10:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Semmi különös előkészület nem kell.
2015. okt. 14. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az orvos nem tájékoztatott? El kell kezdeni a tejtermékek bevezetését, ha eddig diétàzott. Először a savanyított dolgokat később pedig a többit. Kb 2 hét alatt el kell jutni a tejig. Szóval a vizsgálat előtt legalább 1 hónapig kell tejterméket fogyasztani. Ha közben bármi gond van, hasmenés, kiütés, akkor rögtön vissza kell menni az orvoshoz. Ha tünetmentes, akkor csinálnak vérvételt. Legalábbis nálunk így működik. Hallottam már másfajta vizsgálatról is. A kezelőorvos nem tájékoztatott, aki a vizsgálatot kérte?
2015. okt. 14. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Gasztros orvos szerint mindegy, mit eszik, a gyerekorvos javaolta, előtte 1 héttel adjak neki tejes dolgokat. A gond az, hogy olyan sebes lesz a popsija az állandó hasmenéstől, hogy nem tudom visszavezetni neki ezeket a termékeket.
2015. okt. 14. 12:26
 4/4 anonim ***** válasza:

Huh.. nekünk a gadztrón azt mondták, ha bármi gond van a tejjel rögtön menjünk vissza. A tejfehérjét egy egyszerű vérvétellel néztek. Nem hiszem , hogy bárhol várólistás lenne. Viszont a laktózt nálunk nem nézték. Azt tudom, hogy azt nem kell visszaterhelni. Itt vizsgálat előtt itetnak cukros löttyöt és ennek gyorsan van eredménye. Ezt már lehet csak időpontra nézik.

Szerintem hívd fel a gasztrót és kérdezd meg mi a teendő.

2015. okt. 14. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!