Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » I4 eves lanyom nagyon erzekeny...

I4 eves lanyom nagyon erzekeny, siros, feltekeny, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Nem kitarto semmiben, nincs is sikerelmnye. Az egyetlen ami jobban erdekli az a sminkeke, ruhak, ekszerek, persze az se olyan sokaig, de maniaja hogy szep legyen. A gond, hogy mindenkit utal, aki szerinte vagy masok szerint szep. Foleg engem, amikor ruhakat veszek magamnak sirva fakad, amikor a nagyi azt mondta az eskuvoi kepemre hogy milyen szep volt anyuci, ott is sirt hogy "es en nem vagyok szep?". Ha latunk egy szep ruhat mason, azt mondja ra csunya, majd ha mondom ker-e ilyet, akkor igen szeretne. Kedvenc meseje a hofeherke. gondoltam ha ez az egy erdekli, probalok elonT kovacsolni hogy hatha ebben tud fejlodni a divattal kapcsolatos dolgokban es lesz sikerelmenye, vettem neki sminkeket, itthon kifentuk es odaig volt. Mutattam neki sminkelos videot, de amikor meglatta a csajt a videoban milyen szep lett, dacosan azt mondta hogy csunya majd elszaladt es hozta a peppa malacot es azt mondta neki:gyere vadasz old meg. Mar nem vagyok biztos benne hogy ebbe a szepsegdivat vilagba segitsem ot. Hozzateszem, sose eroltette,, o valasztotta en csak azt gondoltam segitek neki ha ebben szeretne kibontakozni. De mar nem vagyok benne biztos, hogy jot tesz neki? Vegyem el a csajos dolgait es iranyitsam masfele? Nekem sose volt kozponti eletemben a divat smink-sot, dagadt vagyok, melegitobe vagyok itthon, alkalmankent sminkeltem cssk, tolem nem lathatta ezeket...

2015. okt. 14. 19:00
 1/5 A kérdező kommentje:
4 eves a lanyom, nem 14 ahogy felre lett irva fent a kerdesben
2015. okt. 14. 19:01
 2/5 A kérdező kommentje:
Ja es sminkeket , koromlakk, szemfestek, szajfeny azert vettem neki, mert mar az enyemeket lopkodta es azok dragak a jatekhoz, ezert vettem a kinaiba neki ilyeneket...
2015. okt. 14. 19:09
 3/5 anonim ***** válasza:

Kicsit meglepett a 14 év :D


4 éves kislány, kinövi idővel. A saját sminked eldugod előle, neki meg nem veszel. Vagy ha veszel is, mond el neki, hogy valóban egy bányarém lesz,főleg az olcsó kínai sz*roktól...

2015. okt. 14. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A sajátjaidat rakd el oda, ahol nem találhatja meg, neki pedig ne vegyél többet, mondogasd neki azt, hogy ő így szép, ahogy van, nem kell ahhoz smink vagy szép ruha, hogy ő csinos kislány legyen, lehet hogy több dícsérettől majd átmegy rajta ez a viselkedés. :) A fontos hogy akkor dícsérd a külsejét, amikor nem visel sminket.


A saját sminkjeit használja nyugodtan, de próbáld úgy intézni hogy a lehető legkevesebbszer használja.

Ennek ellenére én azért a helyedben rákérdeznék valami nevelő tanácsadó/pszichológusnál plusz tippekért, mert nekem is van kislányom, volt ilyen sminkmániája, de nem fakadt sírva azon, ha az édesanyját (vagyis engem) dícsért meg valaki, vagy meglátott egy szép lányt/nőt és meg akarta volna öletni a malacával, tehát nem volt féltékeny másokra; csak néha megkért hogy rúzsozzam őt ki vagy fessem ki a szemhéját kékre, ahogy én szoktam az enyémet, meg néha felvette a cipőimet, de ezt kinőtte hamar, utána jött az unikornis-mánia :)


Online is van ilyen lehetőség és pénzbe sem kerül, mégis lehet hogy tud olyan tanácsot adni, ami itt a gyk válaszolóknak nem jut eszébe.:)

2015. okt. 14. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia! Kíváncsi lennék, hogy kinőtte-e, vagy hogy alakul a kislány személyisége azóta!?:)
2021. jún. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!