Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ma kaptunk a gyermekorvostól...

Ma kaptunk a gyermekorvostól egy papírt hogy most ingyen be lehet oltatni a gyerekeket bárányhimlő ellen, a lányom 8 éves és még nem volt himlős. Nem tudom hogy mit tegyek, oltassam vagy ne oltassam?

Figyelt kérdés
2010. márc. 17. 12:18
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
78%

én most döntöttem el, h a másfél éves fiamat be fogom oltatni, azt mondják ez a fajta már nem az amit mi kaptunk el és nem volt olyan veszélyes, ez már egy mutálódott vírus

lányoknál van ugye az is h amikor terhesek lesznek nem szabad elkapniuk, ez is ok lehet az oltásra, bár nem tudom h életre szól e a védettség...

2010. márc. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
71%

Én oltatnék, még ha pénzbe kerülne, akkor is.


A védettség egyébként egy életre szól. És az előző válaszolónak igaza van: nem mindegy, hogy a lányod védett-e a betegség ellen, vagy sem, amikor terhes lesz, a magzatára ugyanis kockázatot a terhesség alatt elkapott bárányhimlő.

2010. márc. 17. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Oltass, én azt mondom. Lányoknál, ha terhesen betegszik meg, súlyos következményei lehetnek... Fiúknál pedig akár a termékenységet is befolyásolhatja. Tudom, mi is megijedtünk, az uram 20 éves kora után lett beteg...

Amúgy meg tizensokezer forint az oltás...

2010. márc. 17. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,én is az oltás felé hajlok csak az a baj hogy most köhög meg be van rekedve,úgy hogy szerintem így nem oltatom.
2010. márc. 17. 12:36
 5/18 anonim ***** válasza:
0%
Amúgy a bárányhimlőnek semmi kockázata nincs terhesség alatt, keveritek a rózsahimlővel. Egyik barátnőm 36 hetesen lett bárányhimlős, egészséges babát szült, kolléganőm pedig az elején volt rózsahimlős, súlyosan sérült babát szült.
2010. márc. 17. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
55%

Tévedsz, nem keverjük. A bárányhimlőnek is van kockázata. A barátnőd szerencsés volt, hogy "jókor" kapta el a betegséget, de rosszul is járhatott volna.


[link]

"A bárányhimlő magzatkárosító kockázata a terhesség első három hónapjában jelentős, ilyenkor – a baba szervfejlődésének időszakában – ugyanis komplex, az idegrendszert, a látást, a hallást, a szívet, a végtagokat érintő, gyógyíthatatlan fejlődési rendellenesség alakulhat ki.


A harmadik hónaptól átvészelt anyai bárányhimlő magzati kockázata csekély. A születés körüli időszak jelent ismét nagy kockázatot a születendő gyermekre akkor, ha a kismama a szülés előtt öt napon belül vagy két nappal utána betegszik meg bárányhimlőben. Ilyen esetben ugyanis nagy vírusmennyiség juthat a magzatba, aki világra jön, még mielőtt az anya termelte ellenanyagokhoz hozzájutna. Ezeknek az újszülötteknek az esetében súlyos lefolyású fertőzésre lehet számítani 10-12 napos korban, mely megfelelő ellátás nélkül az esetek 30%-ában halállal végződik."


[link]

http://www.youtube.com/watch?v=dOxLEcTxvUw

2010. márc. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
0%

És honnan tudjuk hogy egy életre szól az oltás. Ha jól tudom még nagyon gyerecipőben jár és most nő fel még csak az a generáció aki az első adagot megkapta. Én csak emiatt nem oltatom, végülis nem arról szólnak a hírek, hogy minden nap meghal valaki bárányhimlőben.


Amúgy az összes gyerekbetegség veszélyes a magzatra, a mumsz, a skarlát, a bárány és rózsahimlő is.

2010. márc. 17. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Ismerősöm tanárnő volt, terhesen bárányhimlős gyerekek közelébe került, a fia fél szemére vakon született, üvegszeme van, ma már nagy legény. Erről ennyit.
2010. márc. 17. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Öcsém 16 évesen lett bárányhimlős,borzasztó állapotban került,40 fokos láza lett,hányt szinte magán kívül volt,de hál istennek túl lett rajta.Mumszos még nem volt pedig már 24 éves.
2010. márc. 17. 16:56
 10/18 anonim ***** válasza:
Nem ad teljes védettséget az oltás. A keresztfiam be lett oltatva bárányhimlő ellen és már az emlékeztetőt is megkapta. Az oviban elkezdődött a járvány. Tesóm röhögve vitte a gyereket oviba mondván ók be vannak oltatva. Az elsők között kapták el és ugyanolyan lefolyása volt mint azoknál akik nem voltak oltatva. Ez van. Van is védettség meg nincs is.
2010. márc. 17. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!