Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Súlyosan fogyatékos gyermekek...

Súlyosan fogyatékos gyermekek után milyen támogatást lehet igénybe venni az emelt családin kívül? Meddig lehetek itthon a babával gyesen? Létezik még ápolási és az kinek járhat?

Figyelt kérdés
2010. márc. 18. 15:37
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia,

Úgy tudom a gyes 12 éves korig jár.ápolási díjat is igényelhetsz(habár nem tudom kortól függ e?),a fokozott ápolást igénylő személy kb 35 e ft ot kap.tehát több mint a gyes.(fokozott ápolás:nem szobatiszta,nem tud öltözni,étkezni magát ellátni),közlekedési támogatás,egy évben 7 ezer ft,ápr 31 ig lehet beadni azt hiszem 3 éves kor felett de nem biztos.ha speciális iskolába jár ez 24 e ft.mozgássérült parkoloigazolvány.habár nem irtad mozgássérült e.sajnos sorstársak vagyunk,igaz nekem már 12 éves a fiam.ha gondolod kérdezz utánna tudok nézni dolgoknak.

2010. márc. 18. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!