Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Csak én nem értem ezeket az...

Csak én nem értem ezeket az anyákat? 14/L

Figyelt kérdés

Ma délután elmentem a nővéremmel (16) és az unokatestvéremmel (4f) a játszótérre (mielőtt pár nagyokos elkezdené mondani a magáét: máskor is szoktunk elmenni, de mindig csak akkor, amikor éppen nincs ott sok ember, rendszerint késő délután illetve délben), és meglepődve tapasztaltam, hogy mit csinálnak az ottani anyukák.

Egy ideig játszottam az unokatestvéremmel, az anyák ezt iszonyatosan szörnyűlködve nézték. Utána elfáradtam, ezért leültem egy padra, így még jobban megfigyeltem, hogy mit csinálnak. A játszótérnek van egy olyan pontja, ahol nincsen semmi játék, kb. 10x10 négyzetméter "tágas", oda bevitték az összes gyereket, és nem szabadott onnan kijönniük. Öt 5-7 éves fiú volt ott, akik azzal szórakoztak, hogy egy 2-3 éves lány és egy 1-2 éves fiú (akik szintén a "csapatban" voltak) nyakába borítják a leveleket, meg hasonló finomságok, a kedves anyukáknál meg javában ment a tracssparti, és nem is foglalkoztak vele, hogy a gyerekek ölik egymást, a lényeg, hogy ne menjenek ki az adott területről.

Én nem azt mondom, hogy az anyukák ne beszélgessenek egymással, de egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy egy pletyka jobban leköti a figyelmét a gyermekénél, és hogy ennyire tehernek érzi a gyermekét. Amúgy miután mindenki elment haza a "csapatból", az egyik anyuka negyed óráig pózoltatta a gyermekét egy levélkupacon, és fényképezte az okostelefonjával, gondolom már azóta fent van a facebookon "Életem értelme! <3" címmel.

Nem értem, hogy arre miért kell kivinni a játszótérre a gyereket, hogy ne csinálhasson semmit, és csak cseszegessék a többiek / cseszegesse a többieket, ennyi erővel otthon is maradnának, ott legalább mindenkinek nyugta lenne. Arról nem is beszélve, hogy még alul is voltak öltöztetve, én egy szinte átlátszó sztreccsnadrágban,,és egy vékony félcipőben már biztos megfagytam volna.


14/L


2015. nov. 4. 17:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

én még életemben nem láttam ilyen anyukát. De tényleg nem normális amit leírtál.

Nálunk a játszótér játszásra van, arra is használják, ettől függetlenül csacsogunk az anyukákkal, de közben mindenki "menedzseli" a saját gyermeke játékát.

2015. nov. 4. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Szerintem is az a jó, amit te leírtál - én is nagyon meglepődtem ezen.

Am. Őszintén szólva kicsit meglepődtem, hogy nem lecsheszést kapok, hogy ez teljesen normális. :D

2015. nov. 4. 18:08
 3/14 anonim ***** válasza:

mondom, nem is értem a szituációt, ahol én lakok ott nem élnek ilyen anyukák :))

őszintén, nem azért viszem a lányom játszótérre hogy egy 10*10 méteres helyen tartsam őt, hanem épp azért, hogy mászókázzon, hintázzon, rohangáljon (és persze hogy én mindezalatt traccsolhassak :)), De ha azon kapnám, hogy bármit is más gyerek nyakába önt, hamar mennénk haza.

2015. nov. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Hàh, nàlunk is vannak ilyenek. Sőt...csak ilyenek vannak. Ezek azok, akik leteszik a gyereket, azok meg csinàlnak amit akarnak. Aztàn utàna meg ők szörnyülködnek itt a gyakorin, hogy milyenanyaazolyan,aki nem min. 2 óràkra viszi le naponta a kölköt ;)


Tisztelet a kivételnek, mert azért az is van.

2015. nov. 4. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Az igen... Szerencsére ilyet nem láttam még, bár mostanában nem voltunk játszón...

De szerintem nem anyukának kell szórakoznia, hanem a gyereknek. Nem normális, amit írtál.

2015. nov. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Pff, mindenkivel egyetértek. -.- Ment a zöld kéz! :))

De amúgy nem először láttam ilyet, Budapesten is volt hasonló, ott annyi különbséggel, hogy ott a homokozóba "zárták be" a gyerekeket, de ott még rosszabb volt a helyzet, mert ott még a kétévest se engedték ki a babakocsiból "legalább addig se kell rá vigyázni" alapon. Aztán furcsálják, hogy a gyerek miért nem tud még rendesen járni, ha óvodába megy. -.- Amúgy szerintem meg is van a következménye annak, hogy nem foglalkoznak eleget a gyerekkel, hisz 99,9%, hogy ezekből lesznek tíz év múlva a páwák / szexuális életet élő plázapcsák. -,-


Biztos érdekes, hogy pont egy tizennégy éves filozofál a felelős gyermeknevelésről, de néha (mint például most is) úgy érzem, hogy egyes dolgokat százszor jobban át tudok látni, mint némelyik "anya". :D

2015. nov. 4. 21:11
 7/14 anonim ***** válasza:

Kövezzetek meg, mi nem járunk játszótérre. Na jó, max ha látom, hogy kevesen vannak, megállunk, de inkább bringázunk, kertezünk, itthon játszunk/játszanak... Engem ugyanis a hideg kiráz ezektől a traccspartiktól. Igazán nem vagyok antiszociális, de 3 téma van kb. összesen, ebből az egyik a férjek szisztematikus fikázása és nem szoktam népszerű lenni, mikor önvizsgálatot javaslok, vagy mikor kérdőn néznek rám, én csak azt tudom mondani, hogy az én férjem jó fej. 3:) :D


Hovatovább annyira jó fej, hogy ő viszi ki inkább a gyerekeket a játszóra, de ő meg visz valami olvasnivalót vagy munkát magával. ;)


Amúgy a 4 és 6 éves gyerekeim tudnak önállóan játszani és szekírozni sem akarják a kicsiket.


De én is tapasztaltam már hogy néha a nagyok mennyire genyók a kicsikkel, anyuka meg tojik rájuk. Én volt, hogy rászoltam ilyenkor más gyerekére, hogy villámgyorsan kössön egy turbót a hátsójára és kotorjon el a közelünkből!

2015. nov. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Húgom barátnője lejött a 2 és fél éves fiával hozzánk, a nő annyit pletykált a hugommal, hogy a kisfiú a kerítésnél lévő több kilós kővel kezdett keménykedni, úgy kellett szólni az anyjának.. de hát nála ez nem az első eset, ő ilyen.
2015. nov. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Én fiam kislányom nyakába dobálta hétvégén a fa levelet nem nagy dolog ,de a levélen kivül nem engedem hogy bármelyik gyerekem bármivel dobálozon .amugy ha lemegyünk a játszora akkor azért megyünk hogy mászokázon ,csuszdázon .
2015. nov. 5. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Szerintem te nem 14 éves vagy! :)

De amúgy egyetértek veled!

2015. nov. 5. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!