Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Külföldön élünk férjemmel és...

Külföldön élünk férjemmel és 2 éves kisfiunkkal. Itt azt látjuk, hogy minden nap az teljesen normális, hogy anyuka, apuka reggel 6kor elmeg és este 7re ér haza. Szerintetek ez normális?

Figyelt kérdés
Mi a helyzet Magyarországon és a kinél nincs nagyszülői segítség, hogy oldja meg azt, hogy a gyereket elhozza óvodából iskolából? Mégis hogyan lehet ezt a taposómalmot csinálni míg az ember 65 évesen nyugdíjas lesz? Itt nagyon nagy a stressz is, sokkal többet kell teljesíteni és alig vagyunk a gyerekkel. Lehet, nem is fogjuk elérni a nyugdíjkorhatárt ha ez a hajtás lesz végig.
2015. nov. 5. 13:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

itt is ez van.

marad a bébiszitter, vagy másik anyuka aki el tudja hozni, vagy maradsz otthon, a másikat meg nem is látod, mert annyit dolgozik

2015. nov. 5. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
60%

nem az év felismerése, hogy a cél, hogy ne éld meg a nyugdíjkorhatárt :) túl sok pénzbe kerül az állambácsinak. Nem véletlen emelgetik meg 10 évente, hivatkozva arra hogy nincs elég aktív kereső. Fenéket, csak jó helyre kéne eltenni a pénzt nem pedig tologatni a korhatárt hogy minél kevesebbet kelljen etetni.

Na ennyit erről.


Nálunk a férjem IT cégnél dolgozik, 10-re megy be, de csak 20.00-ra ér haza vagy még később, időeltolódás miatt neki ilyen a munkaideje. De az ő cége elég jó, ha túlóra van, szabadnapot kap érte, motiválják őket kisebb nagyobb dolgokkal, odafigyelnek erre és szereti csinálni. Amúgy ha hétvégén itthon van, akkor is inkább filmet néz, csak annyit van a gyerekkel amennyit muszáj, majd később fogja bánni, de ezt hiába magyarázod neki, ő fáradt, kimerült, stb.

2015. nov. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Mi is itt elunk 10 eve.

A ferjem reggel 7 kor megy, este 9- kor jon.

En 13 oras muszakban dolgozom , 6:30 kor elmegyek es 22:30 ra erek haza.

2015. nov. 5. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Magyarországon is eléggé általános. férjem 7 kor legkésőbb elmegy és 8 nál előbb ritkán ér haza (de néha csak 10 után). ezért is döntöttünk úgy, hogy nem megyek vissza a gyerek 3 éves kora előtt dolgozni és utána is 6 órába. máshogy nem tudjuk megoldani.
2015. nov. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Mi is kulfodlon elunk. En reggel 7-tol dolgozom delutan 3-ig. Pont 3:15-re odaerek a sulihoz (ugy, hogy 3 ora elott 10 percel lelepek es 10 percel kevesebb ebedszunetet tartok) 3:30-ra otthon vagyok a gyerekkel es meg rengeteg idonk van. Egyaltalan nem stresszes, normalis 8 oras irodai melo 1 oras ebedszunettel (az en esetemben 50 perc).

Ferjem 9-tol dolgozik delutan 5-ig. es 5:30 korul er haza. Mernoki meloja van es rugalmas igy nem gond ha 9 utan par percel erkezik az irodaba. Igy reggel o viszi a kisfiamat 8:50-re az iskolaba. Ugyan ez volt a felallas az ovival es bolcsivel is. Soha nem volt babiszitterunk.

Kedden es Csutortokon a kisfiam suli utanni klubba jar (tenisz meg lego klub). Az o valasztasa volt. Ekkor 4:30-ra megyek erte a suliba. Igy elotte kicsit ellazulok vagy elkeszitem a vacsit...

Otthon 4 muszakba dolgoztam, legalabb 5-szor ilyen stresszes voltam a melo es az anyagiak miatt is rengeteget stresszeltunk. Folyamatosan faradt voltam, nem szerettem a munkamat. Nekem ez az egesz valtozas pozitiv. Nem stresszelunk, lazabb a melo, jobb a fizetes, a gyereket sem tomik annyi hazifeladattal, imad iskolaba jarni. Szoval en ugy erzem nekunk itt jobb es konnyebben jutunk egyrol a kettore. De elhiszem es megertem, hogy ez nem mindenkinel van igy. Fugg nagyon a munkahelytol, hogy az ember mit tud megengedni.

2015. nov. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nagyszülői segítség nélkül nehéz. Mi úgy tervezzük hogy 6 órába megyek vissza dolgozni, így odaérek a gyerekért az oviba, de még így is jó korán kell vinnem majd oviba.

És még így is lutri hogy mi lesz amikor betegek lesznek a gyerekek, az elején várhatóan elég sokszor...

2015. nov. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
53%

Hú ez tényleg taposómalom:-( olyan embertelen ez a rendszer...

Elszégyeltem magam, nekünk úgy tűnik szerencsénk van, saját cégünk van (művészet), férjem kb.9-17ig dolgozik amikor itthon van, de nem mindennap, ahogy kedve van (alkotás miatt), ha külföldi úton akkor reggeltől késő estig, ilyenkor 1 hétig oda van, hazajön egy hétre és akár ismét egy hétre el, cserébe utána akár 2 hetet is végig együtt vagyunk reggeltől estig. Amolyan igazi művészéletünk van, szabadon osztjuk ve az időnket. Én itthonról dolgozok (asszisztense vagyok), az ovisunkat fél 1-kor hazahozom és várjuk tavaszra a kistesót. Nyáron 1-2 hónapot is együtt töltünk, ilyenkor 1-1 hetet tölt külföldi úton.

2015. nov. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Fiam 2,5 éves, bölcsis.

Minden reggel 7-kor viszem, ha épp szabadnapos a férjem, 3-4 között megy érte, ha nem, akkor 5-kor érek én oda.

Később nem tudom, hogy lesz, de ha mindketten H-P dolgoznánk, akkor minden nap kb 7-5-ig bent lenne.


Sajnos szerintem Magyarországon nem tehetik meg olyan sokan, hogy részmunkaidőben, vagy egyáltalán ne dolgozzon az egyik szülő tartósan.

2015. nov. 5. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Minden nap 7-re viszem a lányokat az oviba és 17.15 előtt nem érek ki értük soha, ha én megyek értük. Így tudok 8-16.30-ig dolgozni, egyedül pénteken tudok menni értük korábban. Így minden este 3/4 6 körül érünk haza, aztán kb annyi idő van, hogy pici játék, vacsi, fürdés, mese, alvás, mivel reggel 6-kor keltem őket. Soha semmire nincs időm, hétvégén érem utol magam a házimunkában, így vasárnap estére végzek kb mindennel. Ilyenkor kéne rohadtul még 1 nap amikor végre én is pihenhetnék, de kezdődik minden elölről.
2015. nov. 5. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
51%
Itt sincs másképp. Reggel 7-kor indulok dolgozni, általában reggel csak alva látom a gyerekeimet. Este 6-ra érek haza, 8-kor mennek fürdeni. Nincs sok időnk együtt. Az apjuk viszi őket oviba és majdnem minden nap ő is megy értük. Szerencsére meg tudja tenni. De este meg itthonról folytatja a munkát, éjfél előtt sosem fekszik le. Sőt :( Gondolkodom 6 órás állásban, de nagyon nagy kiesés anyagilag.
2015. nov. 5. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!