Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Most komolyan meddig normális...

Most komolyan meddig normális hogy mindennap ordítós sírós balhé van az oviban reggel?

Figyelt kérdés

Arra gondoltam, velem lehet a baj már nem tudok mire gondolni. 5 éves múlt és 3 éves múlt a 2 gyerekem. Nem egy csoportba járnak. Az 5 évesemnek ez a második éve az oviban, az első évben két hetet sírt az elején aztán többet semmit örömmel ment mindig, Ebben az évben meg megkergült, szeptember óta mindennap szinte nyafog hogy nem akar menni hogy miért azt nem mondja, csak itthon akar maradni. A 3 évesem úgyszintén, szept. kezdte de minden reggel sír. Én nem tudom már mit csináljak, a szívem szakad meg. Örülnek ha betegek mert akkor nem kell menni. Most szünet után is alig bírtam bevinni őket. Nincs apelláta és nem hagyom rájuk a dolgot ha menni kell akkor menni kell és kész határozottan de kedvesen elköszönök tőlük és mosolyogva eljövök.

Közben már a gyomorideg kerülget mindennap mert szörnyű ezt látni hogy lényegében hónapok óta ezt csinálják. Próbáltuk hogy apa viszi őket de akkor is ez van, annyi különbséggel hogy apát "nem hatja" meg annyira, őszerinte ez az élet rendje hogy oviba kell járni, mi is jártunk és itt vagyunk. Amiben igaza is van, főleg mert dolgozunk, de mi a fene lehet a baj??? Menjek velük pszichológushoz? Ja és miután eljöttünk, azután már nem sírnak egy fél órán belül abbahagyják.


2013. jan. 4. 08:27
 1/5 A kérdező kommentje:
Jó a minden reggel az túlzás, úgy van hogy 1 héten 5 napból 1 en mondjuk nem sírnak vagy egyik vagy másik, ha mondjuk vmi érdekesség eltereli a figyelmüket épp. Dehát 4 alkalmat is soknak találok.
2013. jan. 4. 08:29
 2/5 anonim ***** válasza:

Hát sok, de szerinem ez megszokás náluk. Gondolom ott lábatlankodsz, jajistenemezel, ezért érzik hogy most sirni kell.

Ha jól érzik magukat az oviban akkor nincs baj csak reggel hsiztisek.

Egyszerüen találjatok ki egy elbúcsuzást egy rituálét és minden nap úgy köszönjetek el. gyors legyen.

2013. jan. 4. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Hát épp ez az hogy nem lábatlankodok, meg nem jajistenemezek, nincs is rá idő. Itthon nyugalomban óvatosan nem erőltetve a témát próbálom kiszedni belőlük mi történik az oviban kivel barátkoznak vagy ilyesmi de nem segít.

Hozzászoktak a síráshoz??? Nem hinném hogy ez jó érzés nekik...

2013. jan. 4. 08:51
 4/5 anonim ***** válasza:

Én arra gondoltam, hogy talán ezt a feszültséget érzik meg benned, hiába látszik úgy külsőre, hogy nyugodtan, gyorsan elköszönsz, a kis éles szenzoraik lehet, hogy veszik az adást, hogy anyának se jó. Tuti, hogy csak neked szól a műsor, ha utána hamar megnyugszanak.

Apjuk hányszor vitte őket? Meg lehet oldani, hogy rendszeresen ő vigye? Mivel őt - ahogy írtad - nem hatja meg a dolog, így rajta nem érzik a feszkót, hátha lassanként alábbhagyna ez a műsor...

2013. jan. 4. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
4 eves a fiam, szeptemberben kezdte az ovit. Szerette, nem volt semmi gaz. Aztan jott az oszi szunet, azota minden reggel musor van. Passz,hogy mitol. En is gyorsan berakom, puszi es jovok is el, megis tepi az ajtot. Talan megoldodik egyszer...o azt mondja, h az a baj, h nem vagyok ott. Es a szunet ota latvanyosan anyasabb is.
2013. jan. 4. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!