Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 5,5 éves gyermekednek meg...

5,5 éves gyermekednek meg csinálták-e már a DIFER tesztet?

Figyelt kérdés
Ha igen mennyi lett a pontja??csak puszta kíváncsiság...
2015. nov. 9. 20:35
 1/10 anonim ***** válasza:
Ez mi? Nem hallottam róla,az én lányom 4 hónap múlva lesz 6 éves...
2015. nov. 10. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Diagnosztikus Fejlődésvizsgàló Rendszer- ez a Difer teszt kedves első, többek között ovis korban az iskolaérettséget vizsgàlhatjàk vele.


Nem csinàltàk nàlunk,bàr egyik teszt sem megbìzható teljesen és egy teszt nem teszt. Ez is tele van hibàval. Nem is szoktàk a teljes tesztet megcsinàltatni csak a kisDifert és ha ott gond van valamelyik területen akkor jön a rendes teszt.

2015. nov. 10. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Oviba 5 évesen csináltak vele valami tesztet. De mivel évvesztes, igy tök mindegy. De kiderült nem helyes a ceruza fogása, igy heti 2 alkalommal a fejlesztő foglalkozik vele az oviban.
2015. nov. 10. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szia! Az én fiamnak szeptemberben, pont 5 évesen csinálták. 137 pontja lett. Ugyanazon a napon mérte fel a logopédus is. Sem fejlesztésre, sem logopédiára nem kell járnia.
2015. nov. 11. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Kszönöm mindenki válaszát,legfőképpen az utolsó volt hasznos összehasonlításképpen a pontszám miatt!
2015. nov. 15. 20:38
 6/10 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Miért? A te gyermekednek hány pontja lett? Csak az összehasonlítás végett. :)
2015. nov. 16. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

az úgy volt,hogy már a fogadóóra legelején azzal kezdte az óvónő,hogy pályautása során(17 év)még nem találkozott olyan gyerekkel aki ennyi idősen ilyen magas pontszámot ért volna el!Átbeszéltük az egész tesztet,megmutatott minden feladatot hogy hogy oldotta meg a fiam!Voltak olyanok amikhez más gyerkőc állítása szerint hozzá se tudok "szagolni" az enyém meg csonk nélkül megoldotta!Stb stb na és akkor a végén mutatta,hogy 160 pontot ért el a fiam!

No de ez most nekem nem mond semmit,akár mondhatja azt is hogy 1000 vagy azt is hogy 80,nekem ebben nincs tapasztalatom mivel első gyerek meg hát egy szülőnek ez semmit nem mond!Csak kíváncsiságképpen tettem fel a kérdést hogy mégis tudjak már mihez hasonlítani!

Köszönöm a válaszod!

2015. nov. 17. 21:03
 8/10 anonim ***** válasza:

Első vagyok!

Off:

Ezt minden gyereknek megcsinálják? Vagyis minden oviban? Közlik a szülővel is? Én még nem is hallottam róla ezidáig!!!

2015. nov. 17. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Foggalmam sincs hogy ezt megcsinálják-e mindenhol de végül is mint laikus szülő azt gondolnám,hogy igen kellene mindenhol alkalmazni hisz ezzel a teszttel mérik fel,hogy mehet-e a gyerek suliba avagy sem!

Szerintem kérdezz rá!Veszteni valód nincs!

2015. nov. 18. 13:03
 10/10 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Az tényleg nagyon sok, mármint a 160 pont. Nekem is gratulált óvónéni a fiam 137 pontjához. Az is jóval több, mint az átlag. Igen, elvileg minden ovist felmérnek differ teszttel 2-szer is. Van a bemeneti az kb 5 éves kor körül és van a kimeneti iskolába menetel előtt. Így mérik fel mennyit fejlődött a gyerek az oviban. Fent van neten egyébként a teszt, te is meg tudod nézni. Nyugodtan kérdezzetek rá az óvónőknél, mert ezt mindenhol csinálják! Nem mindig közvetlenül az óvónéni csinálja, mert ha van fejlesztőpedagógus az ovitokban, akkor ő méri fel a gyereket.
2015. nov. 18. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!