Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 7 és fél éves olvasni tanuló...

7 és fél éves olvasni tanuló kisfiúnak milyen mese könyvet ajánlasz? Karácsonyra talán szótagolva olvas majd.

Figyelt kérdés
2015. nov. 12. 01:50
 1/5 anonim ***** válasza:
[link] Ennek nálunk nagy sikere van 7 èvesen :)
2015. nov. 12. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Tavaly én is vettem mesekönyvet az akkor elsős fiamnak karácsonyra, de szerintem elsiettem. Pedig jól megy neki az olvasás, de önállóan még nem olvasott. Mármint, ki tudta olvasni a szöveget, de a történetre még nem tudott figyelni. Most másodikos, most már simán olvas egyedül rövidebb meséket, pl. a Gőgös Gúnár Gedeonból bármelyiket elolvassa magának, de nagyon szereti a Mesél az erdő sorozatot is. Meg most kezdett hosszabbat is olvasni, olyat, ami fejezetekből áll, A hörcsögöm egy zseni c. könyvet. Ezt tavaly még én olvastam fel neki, egyedül nem boldogult vele, pedig elég egyszerű szövege van. Sőt, tavaly még arra is nehéz volt rávenni, hogy Janikovszky Évát olvasson, pedig ott aztán tényleg kevés a szöveg, szépen szét is van tagolva, egyszerűek a mondatok is. De elsősnél még mindig inkább azzal próbálkoznék, csak ne várj tőle túl sokat. Én magamból indultam ki, ez hiba volt, mert én már eleve úgy kezdtem az első osztályt hat évesen, hogy folyékonyan olvastam, de azért a legtöbb gyerek nem így megy iskolába.
2015. nov. 12. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A sógornőm fiának szeretnék könyvet ajándékozni, felvetettem az anyukának az ötletet és mondta hogy ő is gondolt könyv ajándékra karácsonyra. Egyszerű szövegezésre gondoltam, én is pont azt beszéltem a párommal, hogy tagolt olvasásnál nem hiszem, hogy értelmezni tudja a szöveget is. Pont ezt a hörcsögöset néztem tegnap :) csak az kémes volt, ha jól emlékszem. Anyuka valami népmesésre gondolt, de az szerintem akkor lesz jobb, ha folyékonyan olvas és érti a tanulságot. Meg elég szeleburdi forma is ez a kisfiú, úgyhogy mindenképpen valami "lazább" könyvre gondoltam.
2015. nov. 12. 13:08
 4/5 anonim válasza:
Az én fiam ugyan 8 és fél éves, 2.osztályos, de nyáron belebolondult a Geronimo Stilton könyvekbe. Vicces, sok képpel, nagy betűvel, de mégis nagyfiús már. Nagyon sok kötete van, és kb 1000 ft egy könyv belőle. Ezzel biztos nem lőttök mellé :-)
2015. nov. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Előző vagyok. Szeretjük a népmeséket is, de azt önálló olvasásra 1-2. osztályosnak nem ajánlanám.
2015. nov. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!