Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Állandóan fáradt. Mit csinálja...

Állandóan fáradt. Mit csináljak vele? Adjak neki multivitamint?

Figyelt kérdés

Kislányom 4 és fél éves. Este 8-max fél 9-től alszik reggel 7-ig, az oviban pedig 1-től 3-ig. Emellett ha hazajön, fél 5-től 7-ig is alszik. Egyszerűen nem bír ébren maradni. Az étvágya, kedve jó. Viszont a bőre mostanában egyre szárazabb, hiába kenem, elkezdett hullani a haja, pedig neki való sampont, balzsamot, kifésülő balzsamot használunk, a körmein pedig megjelentek a fehér csíkok, amik vitaminhiánynál jönnek elő.

Gyümölcsöt oviban eszik minden nap, itthon pedig hétvégén. Változatosan eszik, sok zöldséget, gyümölcsöt.

Nem tudom, mit csináljak. Kérjek neki vérvételt? Vagy elég, ha adok neki pluszban multivitamint?

És abból mit? C és D vitamint kap minden nap.

Köszönöm, ha segítetek.


2015. nov. 18. 12:37
 1/9 anonim ***** válasza:
Kérj vérvételt, ha vashiánya van, a sima multivitamin nem biztos, hogy elég neki. Nem sápadt?
2015. nov. 18. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ilyen tünetekkel én mindenképpen orvossal beszélnék, valószínűleg egy vérvétel lesz az első lépés. Nem próbálkoznék vitaminokkal először lássa orvos és majd Ő eldönti mi legyen.
2015. nov. 18. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem sápadt, egyáltalán.
2015. nov. 18. 12:44
 4/9 anonim ***** válasza:

én is vashiányra gondoltam elsősorban.

de amúgy még egy szemvizsgálat is ráférne, ugyanis ha az nincs rendben, az is okoz fáradtságérzést( v fejfájást is)

2015. nov. 18. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
vérvételt kérnék én is, itt azért lehet többről van szó mint sima vitaminhiány, nagyon sokat alszik, emellett fáradt is, haja hullik... én is vashiányra gyanakodnék, de majd az orvos megmondja
2015. nov. 18. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Mindenképp orvos, vérvétel és még egy fül-orr gégészeti vizsgálat is szóba jöhet. Kisfiamnak is fáradtság miatt lett vérvétel csináltatva 4 és fél évesen. Teljesen rendben volt, nem vashiányos.

Fül-orr-gégészeten derült ki, hogy a garatmandulái annyira összenőttek, hogy kevés oxigén áramlott az agyába, ami miatt hamarabb fáradt. Persze ennek jelei is vannak, pl. horkolás, alvás közben légzésleállás. Ha ilyen nincs nálatok, akkor inkább vashiányra gondolnék. Párom is vashiányos, de nem volt sápadt szinte soha. Első körben mindenképp a gyerekorvosotok.

2015. nov. 18. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ő nem horkol, nem volt légzésleállása sem. Köszönöm a tanácsokat, kérek időpontot a gyerekorvoshoz, megmutatom neki. Remélem semmi komoly.
2015. nov. 18. 14:53
 8/9 anonim ***** válasza:
Amikor nagyon nyomottak a kislányaim, centrifugázok nekik gyümi és zöldséglevet (alma+s.répa+citrom+cékla), utána jobban lesznek. De ez tényleg sok alvás, beszélj orvossal.
2015. nov. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi. Ilyet én is szoktam, de csak gyümölcsből. Kiskora óta rengeteg ilyet iszik, imádja a céklát is. Mindenképp megyünk dokihoz.
2015. nov. 18. 23:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!