Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szoktátok mérni mennyit iszik...

Szoktátok mérni mennyit iszik egy nap a gyerek?

Figyelt kérdés

Lányom elmúlt másfél éves és nem nagyon akar inni.

Próbálom a pohárhoz szoktatni, evésekhez abból kap, napközben a csőrös folyamatosan kint van neki, kiszolgálja magát.

Van olyan nap, hogy szerintem alig iszik meg 2-3 decit.

Ha folyamatosan kínálom szerintetek van ok aggódni?


2015. nov. 21. 20:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
az en 16 honaposom se iszik mèg poharbol, csorosbol sem, aventes cumisbol kapja a teat (vizet se hajlando meginni). nem mérem mennyit iszik mivel onkiszolgalo uzemmodban van o is, hiaba allok a fejem tetejere akkor se fog tobbet inni. van olyan nap hogy csak 1,5 dlt iszik (kb. minden 4. nap ilyen..) de altalanossagban a 3 dl a jellemzo, es van nap amokor 4-5 decit is megiszik. de ez ritka, a 3 dl az atlag...emellett ugye reggel este le megy 2,5-2,5 dl tej es egy almanak vagy kortenek megfelelo gyumolcs szoval ha az 1 liter nincs is meg napi szinten, azert kozelitjuk még a rosszabb napokon is.
2015. nov. 21. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

nem

de óránként megkínáltam amikor kicsik voltak vagy ittak vagy nem

most már nincs szükség erre :-)


elvileg jobban tudják h éppen mire van szükségük mint te

am folyadék a leves a anyatej a szósz és szinte az összes ételben van - lehet neki elég annyi amennyit így felszív

2015. nov. 21. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Nekem volt baj a vesémmel gyerekkoromban, így mániákusan mindig figyeljük, hogy mennyit isznak. A kisebb (2,5)állandóan lőtyöl, a nagyobb (6) időnként belefeledkezik a játékba, és szólni kell neki, hogy igyon. Azt viszont észrevettem, hogy, ha Jana vizet veszek nekik, akkor napi fejenként majdnem egy palackkal (1,5l) megisznak. Vhogy nagyon csúszik... az ikreink még 10hónaposak, de náluk is figyelek, hogy meglegyen a 7deci fejenként. Nem minden gyerek iszik ennyit, az oviban viszont van egy kislány, napi 1deciket iszik anyukája szerint, és olyan száraz a haja, hogy félnék hozzányúlni, nehogy eltörjön. Szóval csak azt akarom mondani, hogy úgyis látod rajta, ha kevés neki, meg, ha keveset is pisil. Szoktam kitenni nekik ropit, perecet délelőtt, a sós cuccokra mindig sokat isznak.
2015. nov. 21. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Megnyugodtam. :)

Sok helyen olvastam, hogy 1l + a gyümi, kaja kellene.

Annyit a legjobb napokon se iszik meg.

Nem főzök túl sósan, ráadásul nagyon sok gyümölcsöt, zöldséget eszik.

(Gyümiléből tudna nagyon sokat inni, de azt csak a meleg nyári napokon kap, amúgy csak vizet iszik az egész család.)

2015. nov. 21. 21:12
 5/15 anonim ***** válasza:
3: melyik ez a varázs Jana? kipróbálnám :)
2015. nov. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

3. válaszoló: Ti nagyon durván nyomjátok! :)

10 hónaposan 7 deci??? :)


Nálunk csak akkor iszik többet ha játszunk az ivással. Fürdés előtt szoktam neki feles pohárban adni vizet és engedni egyedül inni. Már elég ügyes, de a végén mindene tiszta víz.

2015. nov. 21. 21:26
 7/15 anonim ***** válasza:
Soha nem mértem, a kis palackjából kiszolgálja magát, evéshez pohárból. Csak vizet és kakaót iszik, utóbbit csak mikor kéri.
2015. nov. 21. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

natur vizet én gyerekem is 2-3 deciket iszik egy nap ennyi idősen..

plusz a tejital, gyümölcsök és ritkán leves


nem aggódom, mert kiszáradás jeleit nem mutatja(nincs acetonos lehelete, nem száraz a bőre)és gyakran iszik vizet(felkelésnél tejital előtt, étkezések előtt, közben, után és napközben is sűrűn. poharat nem erőltetem)

2015. nov. 22. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
*ne mérem, a cumisüvegből látom mennyi hiányzik
2015. nov. 22. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Sajnos nálunk a tej reggelire még nem játszik, apa laktózérzékeny, így azt nem erőltetem. :(

Viszont van még szopi este, bár nem tudom mennyi csúszik le neki.

2015. nov. 22. 08:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!