Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan "mentsem meg" a fürdőjá...

Hogyan "mentsem meg" a fürdőjátékokat?

Figyelt kérdés
Kislányom nagyon ragaszkodik a fürdőjátékaihoz, (jobban, mint a cumihoz, gondolhatjátok...)viszont tegnap észrevettem, hogy ilyen barnás-nyálkás darabkák jöttek ki belőlük, ezt ki lehet tisztítani valahogy?
2015. dec. 1. 13:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez engem is érdekelne, mert mi is így jártunk mindegyikkel. Akármennyire kinyomkodtam, kiráztam belőle a vizet használat után, mindig bealgásodott, és gusztustalan lett. Sajnos olyat még nem találtam, amibe nem megy bele a víz, az nagyon jó lenne pedig...
2015. dec. 1. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is így jártam, repült a kukába. Vegyél neki ugyan olyat, cseréld ki hogy ne vegye észre. Próbáld meg mindig meleg helyre tenni, hogy lehetőleg kiszáradjon. De hosszútávon az sem segít. Legalábbis nálunk mindegyik ilyen lett egy idő után.
2015. dec. 1. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
76%
Nagy nehezen, de azért lehet tisztítani. Én a gumikacsáknak mindnek kiszedtem a műanyag kis elzáróját és alaposan átmostam.
2015. dec. 1. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát, nem fogsz örülni annak amit írok, de amikor már ez van, vagyis a nyálkás trutyi jön ki belőle, akkor a legjobb kidobni, mert akkor már valószínű penészedni kezdett belülről, hogy tényleg kitisztítsd, ahhoz vegyszer kellene (pl. Domesthos), de azt meg megint csak nem szívesen használnék egy olyan tárgyon, amit a baba a szájába vesz, és a belőle kifolyó vizet megihatja. Ráadásul egy olyan kis lyukon keresztül amit a 3-as ír, nem lehet alaposan átmosni.

Nem tudsz ugyan olyat venni neki helyette esetleg?

2015. dec. 1. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
A férjem hozta neki a fürdőjátékokat, még mikor Svájcban dolgozott, itthon nem láttam sajnos még csak hasonlót sem. A domestosos vízre én is gondoltam, de pont az a gond, amit írt az egyik kedves válaszoló is, hogy mi van ha nem jön ki a vegyszer rendesen... Hát nincs más hátra, mint előre, kénytelen leszek apránként lecserélni másik fajtára...
2015. dec. 1. 14:10
 6/14 anonim ***** válasza:

Igaz, hogy az én fiam már nagy. De anno én azt csináltam, hogy kiszedtem a csipogót. Fürdés után forró vízzel teleengedtem, majd kinyomkodtam belőle amennyire csak tudtam. Utána egész éjszakára ecetes vízben áztattam úgy, hogy megteljen az ecetes vízzel. Reggel megint kinyomkodtam belőle ezt a vizet és radiátoron megszárítottam. Ha érzed rajta az ecetes szagot, át lehet még öblíteni sima vízzel szárítás előtt.

Vagy van még a Neomagnol, abban is lehet áztatni, fertőtlenítő, és nem ártalmas az egészségre.

2015. dec. 1. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
milyen furdojáték? van márkája? kép rola?
2015. dec. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ecettel is tudsz biztonságosan fertőtleníteni.
2015. dec. 1. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Sajnos nem tudom a márkáját.

Van egy nagy béka, az be tud kapni kettő kicsit, van egy nagy kacsa, az tud a hátán vinni egy kis kacsát és van két halacska.

2015. dec. 1. 14:47
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Én nem rég találtam egy tippet a fürdős-csipogós játékok "megmentésére" a Pinterest honlapján. Ugyebár az a probléma, hogy belemegy a víz ami ott bepenészedik. Mivel, ha csipogós és a vízben úgysem csipog így nem probléma, ha ragasztópisztollyal beragasztjuk a lyukat rajta. Persze ellenőrizni kell, nehogy könnyen kiszedhető legyen, mert a kicsik, ha kikaparják lenyelhetik, de szerintem egy próbát megér. Én most szárítom a gumikacsát, hogy megtudjam csinálni.
2015. dec. 1. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!