Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Normális, ha a hétéves gyereke...

Normális, ha a hétéves gyerekemnek nincs semmi empátiája?

Figyelt kérdés

A suliban is van vele probléma, agresszív, figyelmetlen, stb.

De ami igazán aggasztó, hogy nincs empátiája. A féltestvére 8 hónapos, nagyon beteg volt, úgy nézett ki, hogy kórházba is kell vinni. A lányomat egy kicsit sem érdekelte a dolog, bevonult a szobájába mesét nézni, azt sem kérdezte meg, hogy van a baba, vagy hogy mi a baja.

Egyébként sem érdeklődik mások hogyléte felől, amikor én voltam kórházban és bejött látogatóba, akkor is csak annyit reagált, hogy "túl fogod élni".


Egyébként sem mutat érzelmeket, ha rossz fát tesz a tűzre és jön a bünti vagy fejmosás, akkor sem látszik rajta se szomorúság, se megbánás. Öt perc múlva már úgy viselkedik, mintha semmi sem történt volna.


Amikor bocsánatot kér, az is csak egy foghegyről odavetett "bocsánat", de érezhetően nincs mögötte tartalom, érzés.


Az egyetlen dolog, amitől őszintén elszomorodik, az az, ha nem kap meg valamit, amit szeretne. De ennyi, ha megbánt másokat, vagy fájdalmat okoz nekik, az nem vált ki belőle érzelmet.


Ha valamit jól csinál és dicséretet vagy jutalmat, illetve alkalmakra ajándékot kap, akkor ugyanúgy öröm sem látszik rajta.


Ez nem normális viselkedés, ugye? Mit lehet tenni?



2015. dec. 3. 09:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
10%
Mondjuk normálisan nevelni? Ez nem a gyerek hibája, hanem a tiéd.
2015. dec. 3. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Nem én nevelem, az anyjával sosem voltunk együtt, pár hónapos kora óta csak kéthetente hétvégén van velem.

Amikor itt van, vannak szabályok, korlátok, de az anyjánál nincsenek.

2015. dec. 3. 09:16
 3/16 anonim ***** válasza:
55%
Akkor szerintem megválaszoltad a saját kérdésedet.
2015. dec. 3. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
61%
Lehet abszolút normális is, csak 7 éves, nem feltétlen tudják kimutatni ennyi idősen a gyerekek az érzelmeiket (és ez nem jelenti azt, hogy nincsenek nekik). Nem aggódnék ezen, esetleg néhány példán, ami elétek kerül, rávezetném, hogy a másik embernek ez rossz, stb. Igazából legtöbbször azt ismételgetik, amit a felnőtt mondott hasonló helyzetben és nagyok az egyéni különbségek, nem minden 7 évestől várható el ugyanaz a viselkedés.
2015. dec. 3. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
53%

Keress fel egy pszichológust. Nem akarlak megrémiszteni, de a leírtak alapján én rögtön egy eltérő agyi működésre gondoltam. Az emberek 20%-a ilyen. Ők rendelkeznek pszichopata vonásokkal, nincs empátia bennük. És most nem a sorozatgyilkosokra kell gondolni. Általában ők nagyon sikeresek lesznek karrier terén. Sok orvos, politikus is így született. DE NEM VAGYOK ORVOS, SEM PSZICHOLÓGUS, ezért ne ijedj meg, lehet hogy más van a dologban!


Ezt nézd meg (hogy megnyugodj):


[link]



13:00-tól érdekes

2015. dec. 3. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
58%
Az érzelmeket, és azok kifejezését is a szülőktől tanulják a gyerekek. A lányod a jelek szerint nem tanulta meg ezeket.
2015. dec. 3. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
91%
nagy valoszinuseggel csak veled viselkedik igy, a feltestveret meg egyszeruen nem szereti.
2015. dec. 3. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
82%
Amikor végigolvastam a kérdést a "pszichopata" szó kezdett villogni lelki szemeim előtt. Szerintem nem véletlenül tetted fel a kérdést, és te magad sem érzed normálisnak ezt a viselkedést. Nem tudom, hogyan lehetne elérni, hogy szakember lássa a gyereket.
2015. dec. 3. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

#8,


nekem régóta meggyőződésem, hogy nagyon nincs rendben valami a gyerekkel. De hiába magyarázom az anyjának, hogy szakemberhez kellene vinnie, nem hajlandó. Pedig anno az óvónők is, most meg a tanárok is javasolják a nevelési tanácsadót. De az anyja nem viszi, én meg tehetetlen vagyok kb.


Egyébként én is attól félek, hogy súlyos antiszociális személyiségzavara van.

2015. dec. 3. 09:39
 10/16 anonim ***** válasza:
80%
Nekem is rögtön az jött le a kérdés elolvasásakor, hogy a gyerek valószínűleg pszichopata. Akkor pedig hiába viszitek szakemberhez, mert az nem tud segíteni rajta, legfeljebb felállítja a diagnózist, ennyi. Neveléssel se sokat tudtok változtatni rajta.
2015. dec. 3. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!