Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kinek a sértődése jogos? Én...

Kinek a sértődése jogos? Én vagyok a rossz, mert nem akarok a gyerekemnek elavult nevet adni.

Figyelt kérdés

férjem és a családja is ki van borulva, mert nem akarom az ő nevét adni a gyereknek (Endre).


megértem a nagypapája is az volt, az apja is, ő is, de én megfogadtam, hogy hogy akármi is lesz az apa neve, nem fogja az apja nevét kapni, szeretném, ha saját neve lenne.

másrészt pedig nagyon régi névnek tartom.


2014. márc. 3. 17:46
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
88%
Te mit szeretnél neki? Illetve lehetne neki második névnek is adni az Endrét.
2014. márc. 3. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim válasza:
19%
Atya ég,ilyen hülyeségen veszekedni.Soha nem értettem a felnötteket.Csináljátok azt hogy írtok össze 10 db kedvetekre való nevet,beleteszítek egy sapkába és amelyiket kihuzzátok az lesz a baba neve! :) 15/F :D
2014. márc. 3. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
én Marcell-t szeretnék
2014. márc. 3. 17:51
 4/25 anonim ***** válasza:
21%
A barátainknál is pont ez volt a helyzet, végül azt a nevet adták, amit a család akart, plusz adtak neki egy harmadik nevet, és mindenki a harmadik nevén szólította,és ő is azt használta csak. Ez mondjuk fordítva is lehet megoldás. Gondolom téged úgysem az érdekel, hogy hivatalosan mi a neve, hanem hogy hogyan szólítják, vagy hogy melyiket használja.
2014. márc. 3. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
94%
normális ember ezen nem megsértődik, hanem próbál egyezségre jutni, pl második keresztnévnek simán jó. egy név ne lesz elavult, legfeljebb ritka.
2014. márc. 3. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
66%
Szegeny gyermek, meg a pocidvan van, bizzal abban ,hogy egeszsegesen fog megszuletni, mivel jelen esetben ez a legfontosabb! Mire a baba megerkezik, a gyermek szulei elvalnak ez miatt, elegge szanalmas! NEked kellene tudnod a megoldast, mivel a ferjedet ismered, a csaladjaval miert kell errol vitazni, ez senkire nem tartozik, rad es a ferjedre!
2014. márc. 3. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
60%
Nálunk is így van, csak a férjem már a 5. generáció. Mi második névnek adtuk a fiamnak.
2014. márc. 3. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
91%
Adjatok masodik keresztnevnek, akkor mindenki orul. A mi fiainknak is ket neve van, pont ezert. Amugy nekem nagyon tetszik az Endre nev - regi, de szerintem nem elavult, es nem is gyakori, nem olyan, mint pl a Jozsef.
2014. márc. 3. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
62%

És mi a baj a Kovács Endre Marcell, vagy a Kovács Marcell Endre névvel?


Most tényleg egy ekkora probléma miatt fogtok elválni?

Hiszen a tüske 20 év múlva is tüske lesz és amikor a gyerekre néztek akkor majd jön a gondolat... "A szemét apád/anyád miatt ez a neved"


Harmadik generációs Károly vagyok és semmi bajom a nevemmel, pedig gyerek koromban nem szerettem!

De ha nem tetszene, megváltoztatnám!

2014. márc. 3. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
85%
De röhögnék, ha lány lenne :D
2014. márc. 3. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!