Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit mondtak a szüeid, hogyan...

Mit mondtak a szüeid, hogyan lesznek a gyerekek? Mikor és hogyan tudtad meg, hogy nem így van, hogyan érintett? A te gyerekeidnek az igazat fogod mondani, vagy mást (mit)? Meddig, ha nem? Hogyan fogod felvilágosítani, ha nem?

Figyelt kérdés

2015. dec. 10. 09:11
 1/9 anonim ***** válasza:
84%

Nem nagyon emlékszem már hogy volt amikor én voltam gyerek. Az rémlik hogy amikor először láttam egy könyvben (az emberi testről szólt gyerekeknek), hogy a férfi és női nem szervek kontaktusba kerülnek, nagyon undorítónak találtam a gondolatot. 7-8 éves lehettem.


Mi az igazat mondtuk a gyerekeinknek.

2015. dec. 10. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%

Ez egyike annak a kevés dolognak, amit kifogásolok a szüleim nevelési módszereiben. Hogy ez nálunk tabu volt, kínosnak kellett éreznem erről beszélni. Rossz volt, hogy nem tudtam anyukámmal megbeszélni a menstruációt, az első csókot, az első szexet..kamaszkorom óta tudtam, hogy én másképp fogom csinálni a saját gyerekeimmel.


És ez így is lett, akármilyen kellemetlen kérdést tettek, tesznek fel, mindig őszintén válaszolok, persze az adott gyerek érettségi szintjének, korának megfelelően.

2015. dec. 10. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
84%
Már nem emlékszem,hogy mikor tudtam meg,de elég fiatalon, olyan sose volt hogy azt hittem,hogy a gólya hozz a gyereket,viszont nem nagyon beszélgettünk ilyen dolgokról a szüleimmel. 3 gyerekünk van, 9,6,4évesek, a legnagyobbik nemrég óta lakik nálunk,férjem előző kapcsolatából született. De nagyon bizalmas a kapcsolatunk,bármit kérdezhetnek,én mindenre szívesen és nagyon természetesen válaszolok. Sajnos férjem sokszor elküldi őket,hogy mért kicsik vagytok,olyankor jönnek hozzánk. Épp a minap történt,hogy fürödtek és felállt kukijuk és kérdezték,hogy ez mért történt,és miért stb...
2015. dec. 10. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
81%

Talán 6-7 éves lehettem, rákérdeztem. Illetve anyámnak elég csúnya, függőleges császárhege volt, annyit tudtam, hogy az azért van, mert ott szedtek ki engem.


Amikor rákérdeztem, mondták, hogy várjak másnapig és akkor már mutatni is tudják. Vettek egy gyerek-anatómia könyvet, ahol minden szerv működése le volt rajzolva. A szaporodásnál félbevágott nő, a hüvelyben a pénisz. Utána a nő nemi szerv félbevágva, aztán fokozatosan mutatva az embrió/magzat fejlődését. Ezen elmutogatták, maximum a szóhasználat volt még a koromnak megfelelő.

Utána nálam maradt, hogy nézegessem nyugodtan (az egyéb belső szervek működése is érdekelt, így sokáig lapozgattam), ha van még kérdés, szóljak.

Mivel olvasni már tudtam, képbe kerültem mindennel.

Akkor a menstruáció is szóba került, hozzátették, hogy nálam ez még jó messze van. Viszont mire oda kerültem, nem rémültem meg, csak attól, hogy nehogy átázzak, mire hazaérek (12 éves voltam). Hazamentem, tényszerűen közöltem, hogy megjött, kérek egy betétet. Betettem és ennyi, akkor már nem volt téma a dolog. Maximum anyám ellenőrizgette a betétállományt, hogy mikor kell újat venni. Ő akkor már nem menstruált, így saját maga miatt nem tartott otthon.

2015. dec. 10. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
75%

Nem emlékszem rá.

Ahogy megtanultam olvasni, tudtam és kész.

direkt vannak ilyen könyvek, mint pl A sehányéves kislány, vagy Peti, Ida és Picuri.


az előbbit még vadászom, utóbbi már beszerezve, ha a gyerek érdeklődne.

2015. dec. 10. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem világosítottak fel, sem engem, sem a másik két testvérem. Nekik minden ilyesmi tabu, amiről nem lehet beszélni. Még a nővé válásról sem beszélt soha anyám, egyetlen baromságot mondott a menstruációval kapcsolatban ("a tampon elveszi a szüzességet"), amit épp aznap cáfolt meg a védőnő a suliban, onnantól nem is voltam kíváncsi a szaktudásukra. :)


Én olyan kapcsolatot fogok kialakítani a gyerekemmel, ahol nem lesz tabutéma, és amikor érdeklődik valamiről, a korának megfelelő szinten elmondom neki, hogy megértse. (Nyilván máshogy kell egy 4 évesnek beszélni erről, máshogy egy 8 évesnek).

2015. dec. 10. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Óvodáskoromban csak a terhesség érdekelt igazán, hogyan nő odabent a baba, mikor mekkora, hogyan bújik ki, hogy kell róla gondoskodni. Testvérem is akkor született így az teljesen lekötött, az fel sem merült bennem, hogy hogyan kerül a pocakba a kistesó. Viszont a többi témát a szintemnek megfelelően elmagyarázta anyukám és azt is hagyta, hogy a kismamakönyvét nézegessem. Nagyon tetszettek benne az ábrák. Fotósorozat is volt benne egy szülő nőről, szóval azt is láthattam, hogy hogyan jön a világra a baba.

6-7 évesen az iskolában már hallottam dolgokat és engem is foglalkoztatni kezdett az egész. 8 évesen kérdeztem rá végül, hogy hogy is vannak a dolgok valójában. Addigra sok féligazságot és extrém marhaságot hallottam a többi gyerektől. Nekem az volt az utolsó pont amikor több gyerek megvolt róla győződve, hogy a szex análisan történik, számomra meg nem volt értelme mivel a korábban látott képeken sem ott jött ki a baba...


Nem áltatnám mesékkel, és nem hazudnám azt, hogy a gólya hozza az öcsit. A gyerek szintjének megfelelően válaszolnék a kérdéseire.

2015. dec. 10. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Engem sem világositottak fel. Arra tokre emlékszem, hogy úgy 7-8 évesen egyutt sétáltam a szüleimmel és ok fogtak egymás kezet. Kozoltem velük, hogy en tudom hogy lesz terhes egy nő. Megfogják egymás kezet és azon keresztül atjut vmi a nőbe és terhes lesz. Ok csak mosolyogtak és azt mondtak, hogy nem, de majd később elmesélik mikor nagyobb leszek. Aztán kicsivel később lattam a kutyáinkat parozni, amit elmeséltem a szomszéd baratnomnek, aki mar akkor nagyon érdeklődött a fiúk meg felnőtt dolgok iránt. Egyből elmondta, hogy ő pedig kileste a szüleit amikor szexeltek. Elmondta mit látott, amibol közösen megállapítottuk hogy akkor náluk is ugyanígy történhetett mint a kutyaknal. :-) Ezek után mar a barbimmal és a kenemmel sokszor szexeloset játszottunk. Persze a teljes részleteket még akkor sem tudtam, mármint azt hogy pontosan hogy csinálja a férfi és a nő ott lent és hogy lesz ebből gyerek. Aztán nem sokkal később hozzajutottam egy tini felvilágosító könyvhöz, amiből megtudtam mindent. Így a szüleim végül nem vilagositottak fel érdeklődés hiányában.

A gyerekemnek el szeretnem mesélni, bár nagy az esély, hogy ő is máshonnan tudja majd meg. A mai világban ugye..

2015. dec. 10. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Engem nem világosítottak fel, aztán tessék, 30 évesen apa lettem... Na jó, óviban a vécén és később táborokban is kukkoltam a lányokat. Meg a suliban valamelyik órán mutattak valami kotont és ott volt a 8-dikos bioszkönyv.


Szóval fokozatosan jött az információ, de nem több, mint ami kellett. Lányoknak ennél több kell, mert Irma néni (Aunt Irma) mindenképpen meglátogatja őket.


Van egy letölthető könyv, ami életkorokra bontva mesél ezt-azt. Bár a képek... [link]

2016. szept. 11. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!