Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Félek, hogy a leendő babánk/gy...

Félek, hogy a leendő babánk/gyerekünk megsértődik majd, ha folytatjuk ezt a családi hagyományt Mikuláskor. Szerintetek?

Figyelt kérdés

Az én családomban van egy olyan hagyomány, hogy Mikulás napján reggel "csak" Mikuláscsomagot kap a gyerek a csizmájába. A nagyszülők szoktak könyvet adni ilyenkor és Mikulást.


Aznap (vagy ha hétköznap, akkor a legközelebbi hétvége) a szűk család közös gyerekprogramjáé (pl. Vadaspark vagy közeli országba elutazás pár napra). Aztán pedig Szt. Miklós legendáját meséljük el közösen és az évben leselejtezett játékokat/ruhákat (felnőttekét is) odaadjuk egy segélyszervezetnek vagy lakásotthonnak.


A férjemnek mondtam ezt a szokást, de ő bizonytalan, hogy a gyerek nem fog-e megsértődni majd, hogy ő "csak" csomagot és programot kap (=nem fisher price drága játékot), viszont "más gyerekek" meg ruhákat, játékokat tőlünk adakozásból.


Év közben mi mindent megveszünk, ami tetszik, így Karácsonyra már a férjemmel is közös program az ajándékozás (étterem, drágább kiállítás, elutazunk). A gyereknek is így terveztem, normális keretek között.


Szerintetek majd belenő a gyerek ebbe a szokásba, vagy a gyerek az ajándéknak jobban örül? Azt fogja hinni, hogy nem szeretjük?(Én nem tudom.)


26 hkm, 1. és egyetlen gyerek lesz



2015. dec. 6. 08:22
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Egyetlen ismerősöm sincs, aki mikuláskor csomagon kívül bármit ad, max kis pkuss vagy apróság van mellette. Nyugi.

Szerintem kisebbségben vannak, akik ilyenkor is játékot, nagy ajándékot vesznek.

2015. dec. 6. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk és egyetlen ismerősünknél sem szokás ilyenkor édességen kívül mást venni, esetleg egy apró plüsst, amit mondjuk adnak a kinder csoki mellé, vagy bögre, amit összecsomagolnak a milka csokival. De ennél többet semmiképp.
2015. dec. 6. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
1: köszi, igen, de mi másoknak viszont adunk ajándékot...neki meg nem. (ugye adakozunk)
2015. dec. 6. 08:34
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Azt elég hamar megtanulja a gyerek, hogy mi az adakozás. Nem fog ruháért hisztizni, csak mert az ő kinőtt ruháinak örülhet egy kisgyerek valahol.
2015. dec. 6. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
én ismeretségi körömben sincs olyan aki komolyabb ajándékot kap mikulásra csomagon kívül , viszont olyan van aki adakozik a helyi gyermekotthonnak ilyenkor , az illetőnek 4 gyermeke van és ahelyett hogy bántaná őket hogy az ottani gyerekek mást is kapnak, ők is gyűjtik a "szegény gyerekeknek" az ajándékokat... tehát ne félj, nem fog emiatt megsértődni, inkább remélhetőleg ő is továbbviszi ezt a szép családi hagyományt :)
2015. dec. 6. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Mi évek óta készítünk cipősdobozt, amióta megvan a lányunk, azóta közösen. Eddig nem jegyezte meg, hogy a dobozba kerül valami, ami az ő csizmájába nem. Idén először 3 dobozt kellett csinálni, mert egyet ad ő, egyet anya és egyet apa.


Az élményhez: mi szoktunk kérni ilyet nagyszülőktől, ha kérdezik mit szeretne a gyerek. Van egy emlékkönyve, oda utólag beragasztom a jegyet és fényképeket, írok pár sort arról hogy mi volt ott neki a legnagyobb élmény. Már ezt is közösen csináljuk. Nem hiányoznak neki a nagy ajándékok.

2015. dec. 6. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Mi úgy nőttünk fel a húgommal, hogy Mikuláskor csak csokit és néha virgácsot kaptunk a csizmánkba. A Mikulásgyárba pedig elvittük a ruhánkat, vagy kiselejteztük a játékainkat és beletettük cipősdobozokba, majd azt elvittük egy segélyszervezetnek. Teljesen természetes volt, hogy a Mikulás nem hoz játékokat, mint az is, hogy más gyerekeknek viszont nem visz semmit és nekik mi adunk. Sosem voltam féltékeny azokra a gyerekekre, akiknek adakoztunk, inkább nagy örömmel segítettem anyának válogatni és aztán elvinni.

Ha ebben nő fel a gyermeketek, akkor ez lesz neki a normális, nem fog megsértődni és azt se fogja hinni, hogy nem szeretitek. Ezen ne aggódjatok:)

18/L

2015. dec. 6. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Emlékszem hogy örültem a "csak" csomagnak. :) vártam a télapót, mert tudtam, hogy kapok sok édességet. Nekem tökéletesen elég volt, nem is vágytam többre, ajándékot meg hozott a Jézuska úgyis.

Az én babám még pici de én sem mikulásra gondoltam később ajándékot adni. Nekem a csomat a természetes esetleg 1-2 pici plüssel.

2015. dec. 6. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
84%

Azokat a ruhákat, játékokat stb. már használta a kicsi, nem?

Nyilván nem a legújabb hajasbabáját/autóját teszitek bele a szeretetcsomagba.

Ha ilyen szokások között nő fel a gyerek, ez természetessé válik, nem lesz önző, másokra is gondol, nemcsak magára.

Tartsátok csak meg ezt a szokást, nagyon szép.

Egyébként nálunk is csak csokoládét, esetleg egy-egy mesekönyvet kaptak/kapnak a gyerekek Mikulásra.

2015. dec. 6. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

köszönöm az eddigi válaszokat! igen, csak olyat adnánk, amire a gyerek rábólint és már eleget használta vagy nem jó rá a ruha.


csak itt volt egy-két karácsonyos kérdés, és az emberek százféle dolgot adnak a gyerekeiknek és nálunk ez karácsonykor sem szokás, akkor is egy-egy kisebb dolog+több napos program közösen.


a szüleim egyébként azt mesélték, hogy nem tudták eldönteni, hogy építsék fel a Mikulás csodavilágot hazugság nélkül, és ezért kezdték mesélni Szt. Miklós legendáját, aki adakozott és követtük is együtt (bár nem vagyunk katolikusok).


meg benne vagyok egy-két baba-anya csoportban és mindenhol emberek 15 ezres dolgokat vásárolnak mikire és karácsonyra (pedig nem gazdagok) és hát pregnancy brain...elfogott a bűntudat. :D

2015. dec. 6. 09:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!