Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ruhamániás lesz, vagy ebből...

Ruhamániás lesz, vagy ebből még nem következik?

Figyelt kérdés

Jómagam inkább férfias mentalitású vagyok. Csinosan öltözöm, de utálok vásárolni (ruhát is), évente egy-két alkalommal ráveszem magam és akkor egyszerre megveszek mindent. Ha olyan napom van, akkor laza, sportos ruhákat hordok, tehát nem ekörül forog az életem.


A lányom másfél éves és úgy veszem észre, hogy nagyon érdekli az öltözködés. Egyelőre a technikai része. Ha cipőt lát (méret/szín teljesen mindegy), azonnal fel akarja venni. Minden egyéb ruha nadrág, amivel egy órát is elszórakozik, amíg megpróbálja magára húzni.

Más gyerek sikítva menekül az öltöztetés/vetkőztetés elől, neki felcsillan a szeme és korához képest nagyon sokat segít a mozdulatokban.

Mindenféle ruhát fel akar venni. A múltkor az apja(!) melegítőalsójával küzdött egy órán át, hogy megtalálja a bejáratot, a lábszárakat... végül segítettünk neki, felgöngyöltük a lábszárakat és hónaljig felhúztuk neki. Marha büszkén parádézott az L-es férfinadrágban.


Anyám mondta, hogy bennem a csírája se volt meg ennek az érdeklődésnek, vagy tiltakoztam, vagy egykedvűen elviseltem. Kamaszkoromig kifejezetten fiús ruhákat fogadtam csak el, szoknyát nem is próbáltak egy idő után rám adni, se rózsaszín cuccokat.


Ez alapján számoljak azzal, hogy a lányom inkább öltözködős, nőiesebb típus lesz, vagy ennyi idősen még nem megjósolható ennyiből?

(Nem, nem zavar, ha az lesz, csak kíváncsiság. Akármilyen stílusa lesz, támogatni fogom, akár Hello Kitty irány, akár Pókember.)


2015. dec. 14. 10:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Csak egy átlagos gyerek. Ebből semmire nem lehet következtetni. Csak szerepjátékokat játszik majd. Éppúgy bele fog bújni apa ingébe mint a te cipődbe. És kőzben azt játssza hogy ő te.
2015. dec. 14. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ebből még semmit nem lehet levonni.

Gyerekként imádtam én is öltözködni, most mégis inkább a praktikum győz (és nem a gyerekek miatt), így volt ez már tiniként is.

Testvérem fordítva. Rohant az anyukánk elől, ha öltöztetni vagy szimplán megfésülni akarta, tinikorára mégis tele lett a gardróbja, imád divatozni és ért is hozzá, nagyon csinos.

2015. dec. 14. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mindennel így lesz. Amíg játék, addig vonzza, ahogy rájön hogy ez kötelező kör, egyből taszítja. Rendrakás, fogmosás, fürdés, öltözés, minden.
2015. dec. 14. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez teljesen normális ebben a korban. A mi lányunk 5 éves, 1 éve van konkrétan ruha-mánia.. De ő tényleg az. Vasalás után ő hajtja és teszi a helyére, számon tartja a kinőtt, vagy éppen határesetes ruhákat. Ha elmegyünk vásárolni (Tesco, Auchan) és meglát valami ruhaneműt, egyből kérlel, hogy anya, ez passzolna ahhoz, ami otthon van. :) Nem feltétlenül Disney-s kell, megfogja, ami poláros belül, az mindig kell, mert meleg, ilyenek. Nagyon megfontoltan vásárol, én meg csak lesek, mert ennyire azért nem mélyedek bele a ruhákba, ha vásárolnom kell új darabokat.


Kamaszkoromig én is szerettem fiúsan öltözni (nagy trend volt akkor a kantáros farmer, a farmer ing, a kapucnis laza, kenguru zsebes pulcsi, stb., aztán kezdtem nőiesebben öltözködni, 23 évesen pl. csak szoknyát vettem fel, télen persze vasgatog, vastag harisnyával. :)


Én élvezem a lányommal való vásárlást, lehet, neked is tetszeni fog később :) Nem tudhatod :)

2015. dec. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem tudhatod hogy milyen lesz .én lányom is szereti szép ruhákat .igaz már 5 éves .
2015. dec. 15. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!