Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Gyakori légúti betegségben...

Gyakori légúti betegségben szenvedő kisgyereknél érdemes/hasznos/lehet-e inhaláltatni csupán megelőzés céljából?

Figyelt kérdés
Pl. Salvus vízzel vagy sóoldattal
2015. dec. 21. 13:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
6%
az inhalálás van hogy többet árt mint használ...
2015. dec. 21. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
56%
Első, ezt valamilyen konkrét érvvel is alá tudod támasztani, vagy csak belökted az éterbe?
2015. dec. 21. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
80%

A vírusfertőzést inhalálással nem tudod megelőzni.

Az inhalálás a tünetek enyhítésére szolgál.

Kruppos gyereknél remek.

2015. dec. 21. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Nálatok, kedves 1., lehet.

Nekünk viszont rendszeresen kell a kezelések mellé betegség idején, és szépen fel is oldja a nyákot, ami letapadt.

Nem értek hozzá, ezért kérdezem, hogy esetleg megelőzésnek nem -e lenne jó, mivel ártalmatlan "víz"-ről van szó.

2015. dec. 21. 13:32
 5/14 A kérdező kommentje:
Igen, köhögős, fulladós betegségek szoktak kialakulni, amire használtuk már többször is a módszert.
2015. dec. 21. 13:34
 6/14 anonim ***** válasza:
41%
Megelőzésre szerintem nem jó, csak ha már van vmi vírus/baci.
2015. dec. 21. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Értem. Csak egy ötlet volt, de akkor nem ér sokat megelőzésre.

Köszönöm.

2015. dec. 21. 13:39
 8/14 anonim ***** válasza:
39%

Én nem is tudtam, most mondta a gyerekorvos, hogy hörghurutnál kifejezetten káros a sós inhalálás. Én meg csináltam egész eddig. Most pont az van a fiamnak, úgyhogy hanyagoljuk.

Tehát ha tényleg nem jó minden légúti nyavajára, akkor lehet többet árt, mint használ.

Szerintem előbb orvos, aztán ő megmondja.

2015. dec. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, mi épp hörghuruttal voltunk kórházban az elmúlt időszakban 2x is, ott végig sós-inhalálás volt gyógyszerek mellett, szuperül helyrehozta pár nap alatt a gyereket, szóval nem biztos, hogy rosszat csinálsz.
2015. dec. 21. 14:06
 10/14 anonim ***** válasza:
51%

Ó, hát ez szuper. Imádom, amikor az egyik orvos ezt mondja, a másik meg azt. Te meg döntsd el, hogy melyik lehet a jó.

Megkérdezhetem, hogy miért voltatok kórházban? A fiamnak (1,5 éves) már 3-szor volt hörghurutja, egyszer tüdőgyulladás is lett belőle, de mindig sikerült itthon meggyógyulnia. Remélem most is így lesz. Már szebben lélegzik. Ventolint kap csak.

2015. dec. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!