Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kell-e egy kétévesnek értenie...

Kell-e egy kétévesnek értenie a színek fogalmát? Aggódjak-e, hogy a kisfiam nem ismeri fel a színeket, és hiába magyarázom neki, nem akarja megérteni? Vagy ennyi idősen még nem baj, ha nem érti? Mik a tapasztalataitok?

Figyelt kérdés

Néha azon aggódom, lehet, hogy színtévesztő. Értelmes, okos kisfiú, beszél, mondókázik, énekel, "számol", ismeri a kicsi és a nagy fogalmát, tudja, hogy hívják, stb. A szemével nincsen baj, lát rendesen, és minden szempontból teljesen egészséges. Egyedül a színeket nem érti. Találomra mondja egy tárgyra, hogy piros, vagy kék, és nem tudja őket megkülönböztetni. Ha rajzol, szívesen használ színeket, de azokat sem nevezi meg.


Mi a véleményetek? A ti gyereketek mikortól tudta megkülönböztetni a színeket?


2010. márc. 24. 12:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Ha a védőnőtöknél rákérdezel akkor 4 évesen van ilyen vizsgálat, és ha nem is megy egy 4 évesnek a színek akkor sincs semmi baj. Hát még egy 2 évesnek... ne aggódj, előbb utóbb megtanulja.
2010. márc. 24. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Mi most vagyunk túl ezen a 4 éves státusz vizsgálaton, és tényleg mostanra kell tudni a színeket.

Úgyhogy ne aggódj, abszolút nincs lemaradva a kisfiad!

2010. márc. 24. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, kicsit megnyugodtam! :)


Azért aggódtam, mert babaúszáson már csináltatnak a csoportunkkal olyan feladatot, ahol színes labdákat kell kiválogatni aszerint, hogy melyik milyen színű, és a legtöbb gyerkőc már egészen ügyesen boldogul a korcsoportunkban... De ha valóban csak 4 éves korra elvárás, akkor megnyugodtam. :)

2010. márc. 24. 19:34
 4/11 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam ugyanígy volt, és két hét leforgása alatt az összes színt megtanulta egyszerre, de úgy, hogy most (két és fél éves) már ilyeneket is felismer, mint barackszínű, bordó, sötétbarna, narancssárga. (Igen, megkülönbözteti a barackszínűt a narancssárgától! :-D)


Szóval, ne aggódj.


Ha nagyon izgat, hogy nem színtévesztő-e, akkor vannak ám erre tesztek, pöttyökből álló képen kell felismerni egy ábrát (jogsihoz való könyvekben is vannak ilyenek, meg alap orvosi lexikonok illusztráció rovataiban is). Mutass egy ilyen képet a gyereknek és kérd meg, hogy mutassa az ujjával, hogy merre megy a vonal a körben (vagy ha tényleg egy rendes ábra van ott, nem egy betű vagy szám, akkor direktbe meg is kérheted a gyereket, hogy mondja meg, mit lát a körben). Ha megmutatja, akkor nem színtévesztő. A fiammal mi már nem jutottunk el ilyen tesztig, addigra megtanulta a színeket mire szereztem volna egy ilyen könyvet (de a szüleimnek volt otthon, mi gyerekként szórakoztunk ezzel a tesómmel, csak messze lakom most már).

2010. márc. 24. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Nagyon örülök az utolsó válasznak, hiszen te konkrétan azt élted át, amit én most, és nálatok megoldódott a dolog magától. :)


Remélem, nálunk is így lesz, én minden esetre továbbra is tanítgatom a színekre, hátha egyszer csak kedvet kap a kicsikém is hozzá.


Meg megpróbálkozom az ábrákkal is, töltök le a netről, és kinyomtatom neki.


Köszönöm a segítséget! :)

2010. márc. 24. 20:53
 6/11 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is 2 éves, és őt egyszerűen nem érdeklik a színek. Egyszerűen hiába magyarázom neki, vagy kérdezgetem, hogy melyik tárgy milyen színű, mintha nem is értené, hogy mit kérdezek. Pedig nagyon gyors gondolkodású, jó memóriájú kisfiú. Egyedül azzal tudom tesztelni, hogy ismeri-e, hogy mondjuk azt mondom, hogy hozza ide a konyhaszekrényből a piros tálat. Vagy keresse meg a kék zokni párját. De persze nem mindig hajlandó ezeket megcsinálni, csak ha épp jó kedvében találja a kérdés :-).
2010. márc. 24. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Utolsó:


Hát igen, ez is ismerős dolog... Az én fiam is csak akkor végez el "kötelező" feladatokat, ha éppen olyan a hangulata... :) A lányok szerintem sokkal inkább igyekeznek "ügyesnek lenni", mint a kisfiúk. Legalábbis én így tapasztalom.

2010. márc. 24. 21:06
 8/11 anonim ***** válasza:
Mi épp ma voltunk 21 hónapos lányommal babaszemésznél és ő azt mondta vigyem el a kicsit szemészetre, mert időnként keveri a színeket.
2010. márc. 25. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

13:28:


Akkor mégis aggódhatok? :S


Azt hiszem, várok még pár hetet, tanítgatom, és ha nincs javulás, én is elviszem egy vizsgálatra.

2010. márc. 25. 14:38
 10/11 anonim ***** válasza:

Alap színeket óvodás korra,árnyalatokat iskolás korra "kell" tudniuk a gyerekeknek.

mi már 2,5 évesen ismertük az árnyalatokat is,de ez minden gyereknél más.

Férjem színtévesztő,és ezért kezdtük tesztelni már ilyen korán a gyereket is.

Szerencsére nem örökölte a hajlamot.

2010. márc. 25. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!