Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan próbálod a gyerekedet...

Hogyan próbálod a gyerekedet a házimunkára nevelni?

Figyelt kérdés
Hány éves és mi az amit ő szokott csinálni?
2015. dec. 27. 07:08
 1/3 anonim ***** válasza:
2 éves és ugy, hogy be van vonva mindenbe. huzza a porszivot és porszivozik, székre áll a mosogatoba és eljátsza, h mosogat. a játékokat osszeszedi, ha kiont valamit, kap egy szivacsot, szalvétát és felitatja. ha porttorlok jon velem a kis rongyával és csinálja. ha zoldséget pucolok o teszi az edénybe, dobja ki a zoldség héját..stb. ez még csak játék neki, gondolom mások is igy kezdtek a házimunkára valo -nevelést-.
2015. dec. 27. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
ugyanígy csinálom, ahogy az első válaszoló, csak az én fiam még csak 20 hónapos, porszívózni imád, hagyom, hogy egyedül járkáljon vele, persze hosszadalmasabb de megéri :) partvist már magától hozza ha valamit össze kell söpörni, szemeteslapátot is hozza ha látja, hogy söprök stb... szóval egyszerűen már most bevonom a munkába még ha jóval több ideig is tart mintha egyedül csinálnám :)
2015. dec. 27. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Már nagy, nyolc éves, megvannak a saját feladatai. Pici korától kezdve nagyon szeret segíteni, már a bölcsiben is azt élvezte, ha dadus néniknek segíthetett valami hasznos dologban, úgyhogy nem nagyon kellett ilyesmire külön nevelni, inkább csak arra, hogy vannak dolgok, amiket mindig meg kell csinálni, nem csak akkor, amikor kedvünk van hozzá. Például játékok elpakolása, ruhák berakása a szennyestartóba, stb. Eleinte ezeket együtt csináltuk, utána már csak néztem, most meg már egy jó ideje néznem sem kell, megteszi magától.

Hatéves kora óta van egyéb feladata is, ez jelenleg a teregetés. Ha lejárt a mosógép, én előveszem a teregetőt, ő meg már indul is, és hozza ki a ruhákat a gépből, aztán felteszi őket a szárítóra gyönyörűen.

Mosogatni is szépen tud már, de azt inkább nem bízom rá, baromi éles késeink vannak, és nem szeretem, ha azok között matat a mosogatóban.

Viszont szeretem, ha főzéskor a kezem alá dolgozik, ezt nagyon ügyesen csinálja. Egyelőre erre sem kellett ránevelni, bármikor, ha szóltam neki, hogy jöjjön segíteni főzni, örömmel jött, és ez most is így van, még akkor is, ha valamivel éppen játszik, ha megkérdezem, hogy van-e kedve a főzésben segíteni, akkor nagy mosollyal jön és csinálja. Krumplit, répát hámoz, zöldséget aprít, most már panírozni is tud egyedül.

2015. dec. 27. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!